Fortnite oyunundaki sezon olayı nedir?

Her sezonun içinde ve sonunda ayrı ödüller oluyor. Oyuna dinamiklik katmak amaçlı, tekdüzeden uzaklaşılmaya çalışıldığı için yapıldığını düşünüyorum. Ha ayriyeten tabii ki bu işten para kazanmaları gerek. Season Pass şeklinde bir şey satmaları da bunun içinde. Sadece Fortnite'ta yok, LoL'de de farklı bir sezon sistemi var. Yani çoğu oyunda olan bir sistem.

Sezondan sezona farklı temalar seçiliyor, haritada değişiklikler oluyor, yeni skinler çıkıyor, oyuna yenilikler ekleniyor, oyun mekanikleri değişiyor ve en önemlisi Savaş Bileti yenileniyor.

Fortniteyi doğru şekilde oynamayı denesem bile, silahla adamı birtürlü öldüremiyorum çünkü tutturamıyorum hedefi. Sebebi ne olabilir? Intel HD Graphics 4600 ile 25-30 FPS arasında oynuyorum. :(

Oyunu akıcı oynamazsan çok kötü hissiyat alırsın. Onu geçtim grafikler düştüğünde piksel piksel oynamak çok bunaltıcıdır. Görüş mesafesi zaten en azda olunca bariz bir fark olacaktır diğer oyunculara göre.

Fortniteyi doğru şekilde oynamayı denesem bile, silahla adamı birtürlü öldüremiyorum çünkü tutturamıyorum hedefi. Sebebi ne olabilir? Intel HD Graphics 4600 ile 25-30 FPS arasında oynuyorum. :(
Oyuna yeni başladıysan adam öldürmek hatta hayatta kalmak işkence olabiliyor. Öncelikli olarak uzak yerlere atlamaya çalışın. Silahları ve mekanikleri daha rahat çözebilirsiniz. Sezon mantığı da arkadaşların dediği gibi oyunu canlı tutmak amaçlı.

Oyuna yeni başladıysan adam öldürmek hatta hayatta kalmak işkence olabiliyor. Öncelikli olarak uzak yerlere atlamaya çalışın. Silahları ve mekanikleri daha rahat çözebilirsiniz. Sezon mantığı da arkadaşların dediği gibi oyunu canlı tutmak amaçlı.
Tam tersi kargaşanın olduğu yerlere gidilmeli. Oyunun kavramak daha kolay olacaktır. 3 sezondur oynuyorum ilk başta hep Tilted Towers, Retail Row, Greasy Grove gibi yerlere atladım.

Tilted'tan çıkabiliyorsan zaten rahat ilk üçtesindir demek. :D Benim tavsiyem bu battle royale oyunlarda kırsaldan merkeze doğru ilerlemek. Her zamanki atladığım yer sorulursa eğer Tomato Town'ın sağ alt çarprazında bulunan konteynerli yere atlıyorum. Lootu gayet iyi. Orayı lootlayıp hemen domatese bir baskın atıyorum, gerisi geliyor zaten. Artık oynamıyorum, her yer battle royale oyunlarla doldu. Rocket League yeter bana. :rolleyes:

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı