Forum Kuralları İnceleme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TpszTelevizyon

Kilopat
Makaleler
24
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisliği

Doğru olduğuna inandığım bir takım düzeltmeler yapacağım.

1. Büyük harf kullanmayın Büyük harf bağırmak demektir = Yani baştan sona yazacağınız bir metni baştan başa gereksiz büyük harfle yazmayın.

6. Konu altına "Teşekkür ederim" gibi gereksiz mesajlar atmak yerine "Beğen" butonunu kullanın = Teşekkür etmenin gereksiz bir mesaj atmak olduğuna inanmıyorum. Günümüzde insan ilişkileri çok kötü bir durumda ve Teşekkür etmek bir insanın sana yardım etmesinden dolayı Teşekkürlerini sunmak iki taraf içinde çok önemli ve insan ilişkilerinde önemli bir rol olduğunu düşünüyorum. Bir konu altında birisi bana yardımcı olduysa sorunu da çözdüysem 5.maddedeki nasıl çözdüğümü yazar yardımcı olan kişiye teşekkürlerimi sunarım.

Sizin anlatmak istediğiniz = Gereksiz söz israfından, mesaj sayısı yükseltmek için boş konuşmak denilmek isteniyor. ( Yanılıyorsam düzeltin )
Gereksiz mesaj olarak Teşekkür etmek örnek gösterilmemeliydi bence vurgulamak istediğim bu yazımda buydu.

7. Kesinlikle katılıyorum.

19.maddeyi anlamadım daha ayrıntılı olarak anlatırsanız sevinirim. Sistem toplama YouTube'da Technopat'ın,

Recep Baltaş & Ali Güngör,
Recep & Eray

Bunun gibi birkaç tane video var Sistem toplamayla ilgili. Sormak istediğim asıl aklımda oluşan soru 2'den fazla sistem toplamak neden yasak? ( İleride mesela sistem toplamayı çok düşünüyorum ve her topladığımda teknoloji süratle ilerliyor her parçanın daha iyisi çıkıyor bilgilenmek amacıyla toplayacağım zamanlar konu açma gereği duyabilirim. Tabi toplama işlemi en erken 2 senede bir bile yetse 6. sene 3. konumuzu açamayacağız :) )
Yazım kurallarına gösterdiğiniz ilgi çok güzel.

Ayrıca uymanız gereken bazı Türkçe kurallarında;

10.madde: Bir metni tümüyle kalın yazmayın vurgulamak istediğiniz bir yeri kalın harflerle yazmalısınız. ( Yanlış anlamışsam düzeltin )

Forum kurallarını genel olarak gayet başarılı buldum. Bazı noktalara da değinmek istedim.

İlginiz için Teşekkür ederim...

Eksik harf unutmaktan bir şey olmaz. Moderatörler bile bazen yapabiliyor. O yüzen "Mesaj Düzelt" denen bir buton var.
Gereksiz yazı yazmayın. Teşekkür gibi bu laf güzeldi gibi smile işaretleri gibi. Çünkü foruma giren bir kişi sorununu çözmek için konuya bakıyor ve sürekli teşekkür edildiğini görüyor. Sayfa sayısı artıyor. Gelen kişi hemen sorununu çözmek için araştırma yapıyor ve böyle laflar engel oluyor,uzuyor bakmasına.

Eksik harf unutmaktan bir şey olmaz. Moderatörler bile bazen yapabiliyor. O yüzen "Mesaj Düzelt" denen bir buton var.
Gereksiz yazı yazmayın. Teşekkür gibi bu laf güzeldi gibi smile işaretleri gibi. Çünkü foruma giren bir kişi sorununu çözmek için konuya bakıyor ve sürekli teşekkür edildiğini görüyor. Sayfa sayısı artıyor. Gelen kişi hemen sorununu çözmek için araştırma yapıyor ve böyle laflar engel oluyor,uzuyor bakmasına.

Eksik harf değildi belirtmek istediğim konuda kuralları ayrıntılı bir biçimde okurken gözüme çarptı ve başkalarının yazdıkları yazıları düzeltmeyi bilmiyorum. Gösterirsem faydalı olacağını umut ettim.

Bahsettiğin gereksiz mesaj maddesinin altına ve ona benzer çoğu maddenin altına asıl denmek istenen cümleyi net bir şekilde yazmaya çalıştım. Eksik bilgi gibi durumlar türkçe de Anlatım bozukluğuna girmektedir. Burada yazmamın amacı yazımdan açık ve net anlatmaya çalıştım. Amacım hiçbir şekilde kötülemek değil tam aksine kuralları çok beğendiğimi de belirttim. Her yönüyle inceledim.

Tekrar değineyim mesela orada gereksiz sözcük kullanımının gereksiz sayfa sayısına neden olduğunu belirtmişsin. Gayet açık ve net bir biçimde anlaşılıyor.
Tek o cümleden yola çıkınca benim gibi yanlış sonuç çıkara biliyor insanlar. Fakat orada sizin demek istediğiniz diye belirtmemin sebebide cümlenin taşıdığı anlamı açık ve net biçimde bildirmekti.

İlgin için Teşekkürler...

Her gün yeni sistem toplama konusu açan arkadaşlar var. Bunları engellemek amaçlı konuldu o kurallar. Bir de tabi çift üyelik alanlar vs var ki...

Eksik harf değildi belirtmek istediğim konuda kuralları ayrıntılı bir biçimde okurken gözüme çarptı ve başkalarının yazdıkları yazıları düzeltmeyi bilmiyorum. Gösterirsem faydalı olacağını umut ettim.

Bahsettiğin gereksiz mesaj maddesinin altına ve ona benzer çoğu maddenin altına asıl denmek istenen cümleyi net bir şekilde yazmaya çalıştım. Eksik bilgi gibi durumlar türkçe de Anlatım bozukluğuna girmektedir. Burada yazmamın amacı yazımdan açık ve net anlatmaya çalıştım. Amacım hiçbir şekilde kötülemek değil tam aksine kuralları çok beğendiğimi de belirttim. Her yönüyle inceledim.

Tekrar değineyim mesela orada gereksiz sözcük kullanımının gereksiz sayfa sayısına neden olduğunu belirtmişsin. Gayet açık ve net bir biçimde anlaşılıyor.
Tek o cümleden yola çıkınca benim gibi yanlış sonuç çıkara biliyor insanlar. Fakat orada sizin demek istediğiniz diye belirtmemin sebebide cümlenin taşıdığı anlamı açık ve net biçimde bildirmekti.

İlgin için Teşekkürler...

Bahsettiğin gereksiz mesaj maddesinin altına ve ona benzer çoğu maddenin altına asıl denmek istenen cümleyi net bir şekilde yazmaya çalıştım. Eksik bilgi gibi durumlar Türkçede anlatım bozukluğuna girmektedir. Burada yazmamın amacı yazımdan açık ve net anlatmaya çalıştım. Amacım hiçbir şekilde kötülemek değil tam aksine kuralları çok beğendiğimi de belirttim. Her yönüyle inceledim.

Tek o cümleden yola çıkınca benim gibi yanlış sonuç çıkara biliyor insanlar. Fakat orada sizin demek istediğiniz diye belirtmemin sebebi de cümlenin taşıdığı anlamı açık ve net biçimde bildirmekti.

İlgin için teşekkürler...

Türkçe kurallarına uymak her vatandaşın görevidir bu sebeple forumumuzda da bunun için belli başlı kurallar vardır. İlk konu yanıtınızı ve ikinci yanıtınızı düzelttim. Farklara bakıp hataları anlayabilir ve hiç hatasız Türkçe kurallarına uyarak konu yanıtı verebilirsiniz.

Technopat Forum'a da hoşgeldiniz, konuya gerekli yanıtlar verildi ve kilitleme zamanı geldi bence. İyi forumlar. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı