Forum üyelerinin forumları kullanım amaclarından saptırması

Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
Bu konu bir kişiyi ya da bir forumu hedef göstermek amacıyla yazılmamıştır.

Son zamanlarda forum üyelerinin forumları kullanım amacından saptırdığını görüyorum. Sadece Sosyal'i kast etmiyorum, diğer forumlarda da benzer durumlar olabiliyor. Demek istediğimi az çok anladığınızı düşünüyorum. Forumlar yardımlaşma ve kafaya takılan sorulara cevap bulma yeridir ancak millet bu işi bir karşılık bekleyerek yapıyor. Son zamanlarda üyelerin forumları kullanım amacının saptırdığı daha da belirgin oluyor. Örneğin, bir kişi foruma çok yardım ediyor. Çok yardım ettiği de gözüküyor ancak karşılığında da yetki vs tarzı şeyler bekliyor.

Tamam bekleyebilir, normal karşılanabilir ancak yetki vs tarzı şey alamayınca da bu sefer forumu bırakıyorum, ben olmasam bu forum ölür mantığında falan hareket ediyor. En iyi desteklediği forum bir anda bakmışsınız en kötü forum oluyor :D Farklı yerlerde de manipülasyon yaparak kötülemeye çalışanlar da oluyor. Kaldı ki zamanında da Sosyal'de benzer olaylar olmuş. Sonuç olarak forumlara kendi isteğin ve kendi özgür hür iradenle mesaj yazıyorsun. Forumlarda kendi özgür hür iradenle konu açıyorsun ya da yardım istiyorsun. Hiçbir forum yönetimi gel illa zorla benim forumumda mesaj yaz ya da aktif ol tarzında zorlama yapmıyor.

"A" ya da "B" kişisinin olmaması bir forumun batmasına sebep olmaz ancak millet onun arkasından yas tutmuş zamanında bildiğiniz :D Sosyal'de benzer konu ve yorumlar gördüğüm için belirtmek istedim. Yahu en basitinden @Tim hoca olmaz, @Akif hoca forumda olur mesela. Forumdaki konulara yardım edecek kişiler çıkar illaki. Madem sonradan yazdığın yorum ve açtığın konuların hesabını yapacaksan basit bir cevap var, forumdan çıkış yap. Haksız mıyım? Ne düşünüyorsunuz? Komik ve saçma geldi biraz, bir konusunu açmak istedim :D

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE Açıkçası dediklerinize katılıyorum, şahsen benim buradan tek çıkarım ve beklentim herhangi bir konuda birçok kişinin fikrine/bilgisine/tecrübesine ulaşabilmek; bunun dışında, hobi ve zaman geçirmek babında da insanların sorunlarına/sorularına bilgim yettiğince aklım erdiğince yardım etmeye çalışıyorum. İnsanların bu tarz bir platformda bile art niyetli davranıyor olması çok saçma.

Ben bir ara bırakmıştım forum ölmüştü aga ben geldim de canlandı az.
IMG_20210529_185934.jpg

Yaklaşık 250 kişi @333365'in yetkili olması için etiketledikten sonra @333365 olur gibi.
Kardeşim onu geç de inşallah yaptığım yorumların hesabını yapacak kadar düşük bir karaktere sahip olmam.

@Ulunay hocam bilemiyorum da son zamanlarda birkaç yerde gördüm, belirtmek istedim sadece. 10-11 sene önce böyle olaylar çok yoktu, yardımını isteyen konusunu açar. Bilgisi olan da cevaplar geçerdi, adam da teşekkürünü eder giderdi. Bir teşekkür etmesi zaten yetiyor ancak milletin karşılık beklediğini görmek sinir bozucu olabiliyor diyebilirim.

Buraya kafa dağıtmaya, millete yardım etmek için katıldım. 2012 civarından beri de çözemediğim kendi sorunlarımı buradaki konulardan bakarak hallettim. Yardımlaşma ortak olmalı ama karşılığında bir şey beklememek gerekiyor sonuçta 30.000 mesaj yazın size yetki vereceğiz demiyorlar. Beklenti olmadan yapın, içten yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Ulunay hocam bilemiyorum da son zamanlarda birkaç yerde gördüm, belirtmek istedim sadece. 10-11 sene önce böyle olaylar çok yoktu, yardımını isteyen konusunu açar. Bilgisi olan da cevaplar geçerdi, adam da teşekkürünü eder giderdi. Bir teşekkür etmesi zaten yetiyor ancak milletin karşılık beklediğini görmek sinir bozucu olabiliyor diyebilirim.
Hocam Sosyal bu katogariye tam girmedi ama SHD DH gibi forumlarda bu çok doğal karşılanıyor gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı