Forum üyelerinin hiç bilmediği ve kullanmadığı ürünler hakkında kesin yorumlar yapması

Teknoloji şans işidir. Dark markasının Güç Kaynağını kullanıyorum sertifika bile yok ama hiç sorun yaşamadım. Bir çok kere elektrik kesildi ama halen bir sorun yok. Ama çok pahalı bir ürün alıp 2. gün bozulanda var.

Aslında her şeyde haklısınız.

Bu güne kadar Gamepower ve Rampage ürünlerini kullanmış ve JD ürünlerini deneyimlemiş biri olarak cidden çok ciddi problem yaşamasamda yine önermem, çünkü biraz araştırdığınızda ne kadar sorun yaşanan markalar olduğu ortada. Ben sorun yaşamasam da başkasının yaşamayacağı ne malum.

Amacım hurda bir bilgisayarı tekrar iş için canlandırmaktı, SanDisk SSD Plus 240 GB aldım. Memnunum çünkü parama Samsung alamayacağımı biliyordum.

Ben 3,5 yıl kullandıktan sonra eski dizüstüne taktım hala orada hizmet veriyor sorunsuz şekilde. 🙂

Sharkoon'a bir şey demiyorum zaten. Kullanmasam da mesela MSI'ın Monster'dan daha iyi olduğunu biliyorum :). İlla kullanmaya gerek yok ki.

tabii bazen istisnalı durumlar oluyor yani marka kötü diye hep kötü ürün yapacak değil.

Mesela neye göre kime göre? İçerisinde aynı CPU, aynı GPU olan bir Monster, bir MSI laptopunu yan yana koyduğunda aynı performansı vermiyor mu?
He mesela bakarsın MSI 2-3 derece daha soğuk çalışıyordur, ne bileyim kasa üretim kalitesi daha iyidir, dış portları daha fazladır falan falan ama iş nihai performansa geldiğinde aynıysa ben 1000₺ fazla vermem, tercih meselesi işte. Sırf birinde bir tane port bulunmadığı için 1000₺ fazla para ödeyecek adamda vardır mesela veya bakarsın birinin ekranı 120Hz'dir diğeri 60Hz vb. vb. Yani bunların hepsi kişisel tercihler.

Verdiğiniz örnek üzerinden aynı şekilde: Marka iyi diye her zaman iyi ürünler yapacak diye bir kaide de bulunmuyor :) daha önce çok kez iyi markaların kötü ürünler çıkarabildiğine şahit olduk.

Mesela neye göre kime göre? İçerisinde aynı CPU, aynı GPU olan bir Monster, bir MSI laptopunu yan yana koyduğunda aynı performansı vermiyor mu?
He mesela bakarsın MSI 2-3 derece daha soğuk çalışıyordur, ne bileyim kasa üretim kalitesi daha iyidir, dış portları daha fazladır falan falan ama iş nihai performansa geldiğinde aynıysa ben 1000₺ fazla vermem, tercih meselesi işte. Sırf birinde bir tane port bulunmadığı için 1000₺ fazla para ödeyecek adamda vardır mesela veya bakarsın birinin ekranı 120Hz'dir diğeri 60Hz vb. vb. Yani bunların hepsi kişisel tercihler.

Verdiğiniz örnek üzerinden aynı şekilde: Marka iyi diye her zaman iyi ürünler yapacak diye bir kaide de bulunmuyor :) daha önce çok kez iyi markaların kötü ürünler çıkarabildiğine şahit olduk.
Technopat Sosyal'de sistem toplayanların kaç tanesi önerdikleri ürünlerin hepsini alıp kullanmıştır? Önereceğimiz her bileşeni satın almak veya kullanmak zorunda değiliz.

Ayrıca önümde aynı CPU ve GPU'ya sahip 100 dizüstü bilgisayar olsa buradaki hususlara dikkat ederim, hepsi aynı diye en ucuzuna gitmem. Bu da dediğiniz gibi (kalın yazı tipiyle belirttim) tercih meselesi. :)

Sadece donanım değil, antivirüste de aynı mesele var.

Avast neden yerin dibine vuruluyor anlayabilmiş değilim. Avast verilerimi mi satıyor? Tamam. Yıllardır bir şey olmadı. Kaspersky kullanan birisi konu açıp "Kaspersky Steam oyununu virüs gördü" diyince "aman canım false positive her antivirüste olur, bir şey olmaz" türünden yanıt veriliyor. Aynı sorunu Avast kullanan birisi yaşarsa yerin dibine vurulur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı