Foruma uzun bir süre ara veriyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
Merhabalar,
Birkaç aydır yaşadığım tatsız olaylardan, bazı moderatörlerin bana karşı taraf tutmasından dolayı uzun bir süre foruma ara verme kararı aldım. Öncelikle yaşadığım olayları anlatayım, konu onaylanırsa sevinirim.

@Recep Baltaş, @Emre C, @Ali Güngör, yazımı okuyup bir üye gözünden değerlendirir misiniz? Çünkü birkaç aydır sabrediyorum, artık sabır kalmadı. Forumdan ciddi anlamda soğudum. Yazımı okuyup ona göre değerlendirmede bulunur musunuz? Ona göre önlemler alınırsa belki diğer üyeler soğumayabilir.

Öncelikle şunu belirterek başlamak istiyorum. Birkaç aydır açtığım site hakkındaki çoğu konu onaylanmadı. Açtığım konularda "Neden ceza aldım, neden konum onaylanmadı, neden mesajım silindi vb" bunun için raporlama sistemi var diyebilirsiniz. Haklısınız ancak raporlama sistemini de kullandığımda kesinlikle dönüş yapılmıyor. Biraz zorlamayla anca öyle dönüş alabiliyorum, onda da çok ters cevaplar aldım. Yaşadığım diğer haksızlıklar da var, onları artık boş geçiyorum.

Neyse buna birkaç aydır sabrettim. Sonuçta Technopat sevdiğim bir forum ortamı, boş sebeplerden dolayı ara vermek istemedim. Ancak bugün yaşadığım olay bardağı taşıran son damla oldu artık. Yaşadığım olay nedir, onu anlatayım:

Biliyorsunuz, birkaç ay önce
"Konu Dışı" kategorisinde gönderilen mesajlar mesajdan sayılmamaya başladı. Konu Dışı kategorisinde birçok yanlış kategoride konu mevcut. O konuları rapor ediyordum, bunu uzun süredir de yapıyordum.
Bugün raporları yaptım, raporlamaları yaptıktan sonra forumdan çıktım. Bir girdim "Raporlama sistemini gereksiz yere meşgul etmek" adı altında tam 1 hafta raporlama yasağı almışım. Onun hakkında konu açtım, açtığım konu onaylanmadı. Uyarımın geçerlilik süresi sona erdirildi.

Ben de doğal olarak madem uyarı haksızsa kaldırılmasını talep ettim. Çünkü biliyorsunuz ki aynı sebeplerden alınan üst üste cezalar, aynı sebeple tekrardan alacağımız aynı cezanın artmasına sebep olabiliyor. Moderasyon Ekibi de özel mesaj yoluyla benimle iletişime geçip uyarının kaldırıldığını belirtti. Sağ olsunlar.

Şimdi benim takıldığım noktaları belirtmek istiyorum:
  • Birkaç aydır "Neden uyarı aldım, neden mesajım silindi vb." tarzındaki konularım onaylanmıyor. Raporlama sisteminden de doğru düzgün dönüş alamıyorum. Biliyorsunuz ki Sosyal üzerinde bilgiler herkese açık olduğu için özel mesaj kapalı. Ben dönüş alamayacaksam, konum onaylanmayacaksa nereden dönüş alacağım? Bu mantığa göre özel mesajın açık olması gerekiyor. Altını çizerek belirtmek istiyorum ki açılması gerektiğini savunmuyorum ancak konum onaylanmıyorsa, raporlama sisteminden de doğru düzgün dönüş alamıyorsam ben nereden dönüş alacağım?
  • Biliyorsunuz rapor yaparken de geri dönüş yapılmıyor. Gerek görüldüğünde yapılıyor dendi, eyvallah dedik. Bugün Moderasyon Ekibi'ndeki arkadaşın dönüşünden anladığım kadarıyla yaptığım raporlamaların sanırım birkaçı yanlıştı. Hepsini tek sefer raporlamıştım çünkü. Bu sebepten dolayı ceza almam mümkün değil. O sebepten dolayı da cezam kaldırıldı. Madem yanlış raporlamadan ceza alacaksak raporlamada neden geri dönüş yapılmıyor? Ceza kesecek yer mi arıyorsunuz diye sorarım. Çünkü insanın aklına başka bir şey gelmiyor. Zaten 1 rapor için 1 dakika gibi bir süre bekliyoruz. Bir de böyle ceza ile de karşılaşınca ister istemez moralim aşırı düştü.
  • Onun dışında konular onaylanmayacaksa ya da mesaj silinecekse bildirim atılması gerekmiyor mu? Açtığım konu onaylanmıyor çünkü. Son konularımdan görebilirsiniz onaylanmıyor.
  • Onun dışında tek sefer raporlamanız yeterli, ceza almazsınız denmişti. Tek sefer yaptığım raporlamada ceza almak bana saçma geliyor. Hepimiz insanız, hepimizin yanlışı olabilir. Gözümle bizzat gördüm, Moderatörlerden birisi "Kullanıcı Haberleri" kategorisinde teknik destek konusunu onaylamıştı. Yapılan yanlış raporlamadan ceza almak saçma gelmiyor mu? Bakın yanlış raporlama diyorum sadece kasıtlı olarak yanlış yapılan demiyorum.
Benim aklıma gelenler bunlar. Dediğim gibi ben hatasız bir insanım demiyorum. Ancak bu tarz davranışlar sadece kullanıcıları forumdan soğutuyor, yazımı buraya kadar okuyan, okumayan herkese teşekkür ederim. Bir müddet ara vermeyi düşünüyorum, tekrar ne zaman dönerim bilmiyorum. O süre içerisinde forumdan sadece konuları okurum, yorum yazmayı ya da konu açmayı düşünmüyorum. Saygılarımla, esenle kalın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rapor sistemi uyarısı hatalı olduğu için çok geçmeden kaldırılıp gerekli bilgilendirme PM üzerinden size yapılmış, PM üzerinden yapılacağı için konu silinmiş.

Kararınıza saygı duyarız. Katkılarınız için teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı