Forumdaki Linux fanboyları

Bence kötü. Neden AMD A6'lar kötü bir işlemci, RAM'iniz az ve bu notebooklarda ki yüksek performanslı Radeon mxxx GPU'lar GTA 5'i, 12-13 FPS'de oynatıyor. Bizim arkadaş hava atıyordu, benim bilgisayarım olmadığı zamanlar, GTA 5 açıyordu buna benzer bir sistemde. Ben de " duvara bakarım daha iyi " derdim alay ederdim xd.

Kötü değil fanı delirmiyor notebook alın dedim RAM'i 8 GB ekranı 1920X1080 olsun demeyi unuttum alan akıl eder sanıyordum içinde ki Kayseri'li çıktı... Ama işimi görüyor.
Ekran Görüntüsü 2020-08-06 17-53-43.png
Ekran Görüntüsü 2020-09-20 18-12-49.png

Kötü değil fanı delirmiyor notebook alın dedim RAM'i 8 GB ekranı 1920X1080 olsun demeyi unuttum alan akıl eder sanıyordum içinde ki Kayseri'li çıktı... Ama işimi görüyor.
Bir tık daha yüksek bir sisteme sahibim, yani benzer sayılabilir. Şu an oldukça işimi görüyor ama benim de tek istediğim ekranın 1080p olmasıydı... Yakın zamanda RAM yükseltmesi de yapacağım.

Eki Görüntüle 674972
Internette ise sizin işlemciden biraz güçlü aynı ekran kartı ile bir oynanış izledim. Bence sürünüyor. Yani gözüme kasıyor gibi geldi baya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Special Edition değilmi bu?

Special Edition tabii ki. Bu Remastered versiyonu 2012'de daha çıkmamıştı.

Remastered daha da kasmaz mı?
@gen2

Yani demek istediğim, bu değelerin Remastered'da olması abartı olur sanki.
Bir de video 2011'de atılmış.

@gen2

Skyrim 6650 ile kasmıyordu, Remastered ile kasacaktır. Şimdi çözdüm olayı muhtemelen A6-3400'ün internal GPU'su ile 1.4GHz hızında çekilmiş bu video. Tabii ki 6650'nin verdiği performansı özellikle 1.4GHz çalışırken vermeyecektir üstüne bilgisayarda kayıt yapılıyor.
@gen2

Skyrim aşırı CPU bound bir oyun o yüzden 1.4GHz iGPU ile 2.4GHz dGPU performansı aynı olmayacaktır, üstelik bir de kayıt yapıyor. Kesinlikle kasmıyordu çünkü.

Bu arada söylemeyi unuttum, eğer Windows kullanıyorsanız ve işletim sisteminin sizi değil de sizin işletim sistemini yönetmeniz gereken bir durum olursa bir bakıyorsunuz ki durmadan Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedit) kullanıyorsunuz.
Kayıt Defteri üzerinde değişiklik yapmak riskli ve hatalı bir işlem Windows'un çökmesine neden olabiliyor. İşin en saçma tarafı, Linux'ta ve hatta Windows'un eski sürümlerinde Ayarlar arayüzündeki basit bir seçenek ile yapılabilen bir işlemi Windows 10'da yapmak için Regedit kullanmak gerekiyor. Mesela Windows 7'de fare işaretçileri kısmında "Temaların fare işaretçilerini değiştirmesine izin ver" diye bir seçenek olurdu ve o seçeneği kapatarak belirlediğiniz fare imlecinin tema değişiminde değişmesini engellerdiniz. Fakat Windows 8'de bu kaldırılmış ve Windows 10'da da hala yok. Windows 8, 8.1 ve 10'da ayarı değiştirmek için Regedit kullanmak gerekiyor.

Linux dışarıdan bakıldığında zormuş gibi görünebilir fakat işletim sisteminin sizi değil de sizin işletim sistemini yönetmeniz söz konusu olunca Linux, Windows'tan çok daha kolay oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı