Forumdaki Monster nefreti haklı mı?

Daha açık açıklanamazdı sanırım. Şahsen 2006'dan beri PC teknik ve satış işindeyim. Focus bilgisayar zamanında bayiliğini de yaptığımız oldu. 2007 de hell80 modelinden sonra kaliteli bileşenlere sahip makinesını görmedim. Bu seviyelerde Monster alıp parayı çöpe atmam çevremede attırmam. Meraklısı varsa alsın dursun. MSI ASUS Dell Lenovo HP bu markalarla karşılaştırmam bile.

Hocam dediğin markalarda MSI her yönden kaliteli ona lafım yok ASUS ROG STRIX güzel diğer serileri kötü Lenovo adaptör sorunu var ek para verip alırsan öyle iyi diğer markalarında başka sıkıntıları vardı. Her markanın farklı modelerinde sıkıntı olabiliyor zaten asıl konumuza geliyoruz bütçe. Misal Acer Nitro 5 RTX 3060 diğerlerine göre ucuzdu iyi gözüküyordu ekran kartı 95 wattmış adamlar oradan kısmış. Monster'in ekran kartı misal 130 watt ama Monster diğer yönlerden Acer'e göre zayıflıkları var. Hepsi farklı yönlerden kıs arttır yapıp birleştiriyor çok paran olsun en iyisini al.

Edit: MSI başlangıç modellerinde ısınma sorunu olduğunu da belirteyim.

Hocam dediğin markalarda MSI her yönden kaliteli ona lafım yok ASUS ROG STRIX güzel diğer serileri kötü Lenovo adaptör sorunu var ek para verip alırsan öyle iyi diğer markalarında başka sıkıntıları vardı. Her markanın farklı modelerinde sıkıntı olabiliyor zaten asıl konumuza geliyoruz bütçe. Misal Acer Nitro 5 RTX 3060 diğerlerine göre ucuzdu iyi gözüküyordu ekran kartı 95 wattmış adamlar oradan kısmış. Monster'in ekran kartı misal 130 watt ama Monster diğer yönlerden Acer'e göre zayıflıkları var. Hepsi farklı yönlerden kıs arttır yapıp birleştiriyor çok paran olsun en iyisini al.

Monsterin tulpar serisindede ısınma mevcut fakat dostum başlangıç değil tulpar monsterin orta segmenti.

Ne yapalım sırf Türk firması diye övelim mi? Salak saçma modelleri de var iyi olan modelleri de ancak Monster insanlarda genel olarak bir kalitesizlik algısı oluşturdu bu da tamamen kendi suçu.

Zamanında Pusat Pro Gamepad diye başka bir marka gamepade Monster markası basıp çok daha pahalıya satan bir firma. Bir de Clevo aşkı var. Haliyle insanlarda zamanla kalitesizlik algısı oluşması normal.

Monsterin tulpar serisindede ısınma mevcut fakat dostum başlangıç değil tulpar monsterin orta segmenti.
Isınma vardır ama ele gelmiyor hocam diğerlerinde elim yanıyordu ısıyı ileten kasa olması iyi değil plastik iletmiyor daha rahat oluyor pc ısınsa da hissetmiyorsun alüminyum direkt elini yakıyor.

Burada konu yerli diye daha mı çok gömülüyor o arkadaşlar? Açıklayayım, ben ASUS, MSI, Monster, GameGaraj... Hepsinin laptopunu kullandım. ASUS kendi kendine ısınmaktan kapandı, iade ettim. En rezaletiydi. MSI iyiydi ama kasa çok ısınıyordu, elime ısı geliyordu. Plastik kasa olmayınca böyle oluyor. GameGaraj laptoptan memnundum açıkçası ama ikinci eli kötü, piyasası yok. Monster elimde var. Yazılım, donanım, uyum sıkıntıları var ama elime ASUS, MSI gibi ısı gelmiyor. Daha konforlu plastik bence. Laptop klavyesinde oyun oynamak için daha iyi.

Gördüğüm tüm laptoplarda ısınma ve fan sesi sorunu vardı ama yabancı markalar o kadar eleştiri almıyorken bu forumda Monster düşmanlığı var gibi. Yalnız Monster'lerin ikinci eli kolay satılıyor, tutuluyor ömür boyu bakım falan var diye. Sizce doğru mu düşünüyorum? Herkes tecrübesini yazabilir.

Dostum her markanin bazi modellerinde tasarimsal veya donanimsal sorunlar ve uyumsuzluklar oluyor. Bu markanin tum cihazlarini kotu yapmaz. Ben 2014 yilinda Tulpar almistim laptop hala calisiyor. Ben memnun kaldim o cihazdan hatta o kadar cok oyun oynadim ki haddi hesabi yoktur. Sukur bazi sorunlar olsads kabul edilebilir seylerdi ve uzmeden kullanabildim. Isi problemlerinin genel sebebi artik laptoplar cok inceldi ve dar alanda sogutma hem zorlasti hem de uretilen isi kasaya daha fazla dagiliyor. Benim Tulpar kalindi tasimasi biraz daha zor bir cihazdi ama sogutmasi cok iyi idi. Fizikte ve genel hattaki kurallardan birisidir bu bir seyden kar ederken baska bir yerden kesinlikle zarar edersiniz. Monster kotu bir marka degil ancak en iyiside degil. Fiyat performans urunu ureten bir firma bu sekilde dusunun. Ben kendim ve arkadaslarim dahil 8 bilgisayar aldim. Hepsi hala calisir durumda ve kullanima hazir. Bu olay biraz sans biraz da uretici firmanin kalite kontrol testleri ile alakali. ASUS alip iade etmek zorunda kalan degisim yapan 2 arkadasim oldu. HP alip isi sorunlari ile bas edemeyen harici GPU'yu kullanima almayan modelleri oldu. MSI iyidir ona laf yok insanlarin ufak tefek sikayetleri olsa da bence en saglam oyun laptopu ureten firmadir. 2014 Tulpar alma sebebimde MSI anakart MSI ekran karti ve laptop kasasi MSI tasarimi olmasi idi. Ayni fabrikada uretilen farkli etiket basilan modeldi. Oyun latopu almak isterseniz paraniz bolsa MSI iyidir. Uzmez yazilimsal destegi ve urunun arkasinda durma konusunda kullanicisini uzmez. Monster paraniz yoksa ve fiyat performans ariyorsaniz daha iyi bir tercih idi hala oyle mi ondan emin degilim. Ancak muhtemelen oyledir. Yani cok ön yargılı olmaya gerek yok bence

Kime sorsam Monster önermiyor özellikle Monster kullanan arkadaşlarıma soruyorum, sürekli şikayet ediyorlar.
En iyisi Acer Nitro alın geçin. Yaklaşık 3-4 senedir kullanıyorum seriyi cihazlarda hiçbir rahatsız edici sorun yok. Sadece önceki Nitro cihazımda işlemciden kaynaklı cw sıkıntısı yaşıyordum ama kulaklıkla kullandığım için pek rahatsızlık edici değildi.

Markaya bakarak urun modelinin kalitesi hakkinda cikarim yapmak sacma bir oversimplification sadece.

Modele, uretim bandina, icindeki komponentlere gore farklilik gosterir.

Monster super diyen de, Monster iyidir diyen de esit derecede cahil.

Hangi model diye sorani ve urunu bizzat kullanmis olani ciddiye alin. Cok oven de, cok yeren de bilmiyor.

Burada konu yerli diye daha mı çok gömülüyor o arkadaşlar? Açıklayayım, ben ASUS, MSI, Monster, GameGaraj... Hepsinin laptopunu kullandım. ASUS kendi kendine ısınmaktan kapandı, iade ettim. En rezaletiydi. MSI iyiydi ama kasa çok ısınıyordu, elime ısı geliyordu. Plastik kasa olmayınca böyle oluyor. GameGaraj laptoptan memnundum açıkçası ama ikinci eli kötü, piyasası yok. Monster elimde var. Yazılım, donanım, uyum sıkıntıları var ama elime ASUS, MSI gibi ısı gelmiyor. Daha konforlu plastik bence. Laptop klavyesinde oyun oynamak için daha iyi.

Gördüğüm tüm laptoplarda ısınma ve fan sesi sorunu vardı ama yabancı markalar o kadar eleştiri almıyorken bu forumda Monster düşmanlığı var gibi. Yalnız Monster'lerin ikinci eli kolay satılıyor, tutuluyor ömür boyu bakım falan var diye. Sizce doğru mu düşünüyorum? Herkes tecrübesini yazabilir.

ASUS'un hangi modelini kullandınız acaba? Eger TUF serisi ise komple bir markaya "en rezaleti" demek gibi bir hakkiniz yok. ROG serileri keza metal kasa sogutmasida ust duzey bir cihaz o seride boyle bir hatayla karsilasmaniz imkansiz. Monster Clevo kasalarinda plastik kullanildigindan ve sogutma mimarisi yetersiz oldugundan uzun sure Turbo modda kullanimda kasayi eritebilecek seviyelere cikabiliyor(HP Pavilion serisindede buna benzer hatalar var). Şikayetvar uzerinde Monster yazsan dahi binlerce ayni konuda sikayet bulabilirsin. Adamlar ucuz malzeme kullanip kalitesiz ürün yapiyorlar bu kadar basit. Yeni kasalari gayet iyi henuz bir sorunla karsilasilmadi onlar alinabilir seviyede. Ulkenin geneli Abra serisi ve Clevo kasa kullandigindan yogun bir kitle olumsuz yorum yapti haliyle herkes buradan yola cikiyor.

Kime sorsam Monster önermiyor özellikle Monster kullanan arkadaşlarıma soruyorum, sürekli şikayet ediyorlar.
En iyisi Acer Nitro alın geçin. Yaklaşık 3-4 senedir kullanıyorum seriyi cihazlarda hiçbir rahatsız edici sorun yok. Sadece önceki Nitro cihazımda işlemciden kaynaklı cw sıkıntısı yaşıyordum ama kulaklıkla kullandığım için pek rahatsızlık edici değildi.
Acer nitro 5 rtx 3060lı laptopunda 95 watt düşük performans verir. Donanım felanda önemli yani yoksa oyunlrda iyi performans alamayız.

Asusun giriş seviyesi laptobunu kullandınız heralde.Bende 2022 kasa tuf var 3070li olan 3-4 saat boyunca oyun oynarken bile 85i geçmedi ayriyetten soğutucu kullanmıyorum.Model model bakmak lazım.Elimdeki laptop kötü bu yüzden marka da kötü dememek lazım

ASUS'un hangi modelini kullandınız acaba? Eger TUF serisi ise komple bir markaya "en rezaleti" demek gibi bir hakkiniz yok. ROG serileri keza metal kasa sogutmasida ust duzey bir cihaz o seride boyle bir hatayla karsilasmaniz imkansiz. Monster Clevo kasalarinda plastik kullanildigindan ve sogutma mimarisi yetersiz oldugundan uzun sure Turbo modda kullanimda kasayi eritebilecek seviyelere cikabiliyor(HP Pavilion serisindede buna benzer hatalar var). Şikayetvar uzerinde Monster yazsan dahi binlerce ayni konuda sikayet bulabilirsin. Adamlar ucuz malzeme kullanip kalitesiz ürün yapiyorlar bu kadar basit. Yeni kasalari gayet iyi henuz bir sorunla karsilasilmadi onlar alinabilir seviyede. Ulkenin geneli Abra serisi ve Clevo kasa kullandigindan yogun bir kitle olumsuz yorum yapti haliyle herkes buradan yola cikiyor

Asusun diğer serileri neye göre kötü ne kullandın daha önce herkes kulaktan dolma bilgilerle konuşuyor.

Geri
Yukarı