Forumdaki Monster nefreti haklı mı?

Bende hp Pavilion vardı hiç fan sesi yoktu laptopta.Tabi o zamanların en baba oyunu witcher 3 tü.Ama fan sesi en ağır oyunda bile olmazdı.Isınma problemi yoktu.Başarılı bir üründü.Ondan önce de Toshiba vardı.Fan sesi sorunu vardı biraz.Isınma çok azdı.
Ben ikisinden de memnun kalmıştım.Tabi günümüz oyunları cayır cayır yakıyor.
O yüzden şimdi masaüstü kullanıyorum.Kafam rahat.

Isınma Intel'den kaynaklı Intel ısrarının sonucu. Sırf bu bile uzak tutar diyen var.

Intel rezalet şu an bende nefret ediyorum. Masaüstüne geçince Ryzen işlemcili kuracağım zaten Intel'e lanet olsun 2022 yılındayız hala 90 95 derece ısınan işlemci yapıyor. Ekran kartı misal Monster de bile 75 derece de kalıyor kabul edilebilir bir seviye ama işlemci uçuyor ocağına ateş düşsün Intel.

Burada konu yerli diye daha mı çok gömülüyor o arkadaşlar? Açıklayayım, ben ASUS, MSI, Monster, GameGaraj... Hepsinin laptopunu kullandım. ASUS kendi kendine ısınmaktan kapandı, iade ettim. En rezaletiydi. MSI iyiydi ama kasa çok ısınıyordu, elime ısı geliyordu. Plastik kasa olmayınca böyle oluyor. GameGaraj laptoptan memnundum açıkçası ama ikinci eli kötü, piyasası yok. Monster elimde var. Yazılım, donanım, uyum sıkıntıları var ama elime ASUS, MSI gibi ısı gelmiyor. Daha konforlu plastik bence. Laptop klavyesinde oyun oynamak için daha iyi.

Gördüğüm tüm laptoplarda ısınma ve fan sesi sorunu vardı ama yabancı markalar o kadar eleştiri almıyorken bu forumda Monster düşmanlığı var gibi. Yalnız Monster'lerin ikinci eli kolay satılıyor, tutuluyor ömür boyu bakım falan var diye. Sizce doğru mu düşünüyorum? Herkes tecrübesini yazabilir.
Hocam ben size şöyle söyleyeyim, Monster'ı kullandım MSI'ı da kullandım şuan ASUS kullanıyorum ama en rezaleti Monster'dı(tüketiciyi kesinlikle mağdur etmiyorlar). Monster'ı 10 ay önce deneyimledim ve Abra modelinin (kaçıncı versiyon olduğunu bilmiyorum) GTX 1650 olan Intel işlemci bulunan bir laptopuydu.(Neredeyse hiç kullanmadığım için ve uzun süre geçtiği için özelliklerini hatırlamıyorum.) Laptopu açtım gece Steam Discord gibi uygulamaları indirdim CS:GO indirmesini başlattım. Sabah kalktım 9 10 gibi bilgisayar kapalıydı uyku moduna falan girmediğine %100 eminim pek takmadım açtım girdim CS:GO'ya açtım bir rekabetçi maçı 5 dakika geçmeden şaaak mavi ekran. Oyunun herhangi bir ayarıyla oynamadım, bir daha girdim sorun olmadı. Ertesi gün dışarıda ödevimi yaparken bir anda mavi ekran verdi tekrar kapandı internette pek bir şey bulamadım akşama doğru Ankara'da bulunan mağazaya gittim verdim laptopu iade ettim. Dayımda da aynı laptoptan var şuan hala bir sorunu yok makine gibi. Bu teknoloji işi şans mı bilmem. 3 ay önce ASUS TUF Gaming FA507RM seri numaralı laptopunu vatan bilgisayardan aldım geldim. Gayet iyi 1 kere mağdur olmadım. En başta içimde bi kuşku oluştu nedeni ise 95 dereceyi görüyordu. Biraz araştırdım overclocklu AMD işlemci olduğu için ısınıyormuş. Regeditten bir değeri sıfır yapınca pil ayarlarından overclocku kapatabiliyorsunuz. Bunu yapınca da ASUS'un FA506** ve FA507** modellerinde ısınma sorunu kalkıyor. Şimdi diyebilirsiniz neden overclocku kapattın performans düşer, alakası yok. Şu videoyu izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu ayarı yaptığımdan beri laptop 85 dereceyi görmedi. Bu da demektir ki bu laptopların ısınma sorunu yok, AMD işlemciler zaten çok ısınıyor masaüstü kullananlar da bilir. Deneyimlerim bu kadar.

Hocam ben size şöyle söyleyeyim, Monster'ı kullandım MSI'ı da kullandım şuan ASUS kullanıyorum ama en rezaleti Monster'dı(tüketiciyi kesinlikle mağdur etmiyorlar). Monster'ı 10 ay önce deneyimledim ve Abra modelinin (kaçıncı versiyon olduğunu bilmiyorum) GTX 1650 olan Intel işlemci bulunan bir laptopuydu.(Neredeyse hiç kullanmadığım için ve uzun süre geçtiği için özelliklerini hatırlamıyorum.) Laptopu açtım gece Steam Discord gibi uygulamaları indirdim CS:GO indirmesini başlattım. Sabah kalktım 9 10 gibi bilgisayar kapalıydı uyku moduna falan girmediğine %100 eminim pek takmadım açtım girdim CS:GO'ya açtım bir rekabetçi maçı 5 dakika geçmeden şaaak mavi ekran. Oyunun herhangi bir ayarıyla oynamadım, bir daha girdim sorun olmadı. Ertesi gün dışarıda ödevimi yaparken bir anda mavi ekran verdi tekrar kapandı internette pek bir şey bulamadım akşama doğru Ankara'da bulunan mağazaya gittim verdim laptopu iade ettim. Dayımda da aynı laptoptan var şuan hala bir sorunu yok makine gibi. Bu teknoloji işi şans mı bilmem. 3 ay önce ASUS TUF Gaming FA507RM seri numaralı laptopunu vatan bilgisayardan aldım geldim. Gayet iyi 1 kere mağdur olmadım. En başta içimde bi kuşku oluştu nedeni ise 95 dereceyi görüyordu. Biraz araştırdım overclocklu AMD işlemci olduğu için ısınıyormuş. Regeditten bir değeri sıfır yapınca pil ayarlarından overclocku kapatabiliyorsunuz. Bunu yapınca da ASUS'un FA506** ve FA507** modellerinde ısınma sorunu kalkıyor. Şimdi diyebilirsiniz neden overclocku kapattın performans düşer, alakası yok. Şu videoyu izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu ayarı yaptığımdan beri laptop 85 dereceyi görmedi. Bu da demektir ki bu laptopların ısınma sorunu yok, AMD işlemciler zaten çok ısınıyor masaüstü kullananlar da bilir. Deneyimlerim bu kadar.
İntel de çok ısınıyor i7 10750h var 94 dereceyi görüyor bakım yapıldığı halde ama ekran kartı 75 derece. Laptopta işlemcilerin 90 95 derece ısınması normal.Zaten max sıcaklık 100 derece diye ayarlıyorlar kendileri bunu.

Hocam ben size şöyle söyleyeyim, Monster'ı kullandım MSI'ı da kullandım şu an ASUS kullanıyorum ama en rezaleti Monster'dı(tüketiciyi kesinlikle mağdur etmiyorlar). Monster'ı 10 ay önce deneyimledim ve Abra modelinin (kaçıncı versiyon olduğunu bilmiyorum) GTX 1650 olan Intel işlemci bulunan bir laptopuydu.(neredeyse hiç kullanmadığım için ve uzun süre geçtiği için özelliklerini hatırlamıyorum.) Laptopu açtım gece Steam Discord gibi uygulamaları indirdim CS:GO indirmesini başlattım. Sabah kalktım 9 10 gibi bilgisayar kapalıydı uyku moduna falan girmediğine %100 eminim pek takmadım açtım girdim CS:GO'ya açtım bir rekabetçi maçı 5 dakika geçmeden şaaak mavi ekran. Oyunun herhangi bir ayarıyla oynamadım, bir daha girdim sorun olmadı. Ertesi gün dışarıda ödevimi yaparken bir anda mavi ekran verdi tekrar kapandı internette pek bir şey bulamadım akşama doğru Ankara'da bulunan mağazaya gittim verdim laptopu iade ettim. Dayımda da aynı laptoptan var şu an hala bir sorunu yok makine gibi. Bu teknoloji işi şans mı bilmem. 3 ay önce ASUS TUF Gaming FA507rm seri numaralı laptopunu Vatan Bilgisayar'dan aldım geldim. Gayet iyi 1 kere mağdur olmadım. En başta içimde bir kuşku oluştu nedeni ise 95 dereceyi görüyordu. Biraz araştırdım overclocklu AMD işlemci olduğu için ısınıyormuş. Regedit'ten bir değeri sıfır yapınca pil ayarlarından overclocku kapatabiliyorsunuz. Bunu yapınca da ASUS'un FA506** ve FA507** modellerinde ısınma sorunu kalkıyor. Şimdi diyebilirsiniz neden overclocku kapattın performans düşer, alakası yok. Şu videoyu izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.
Bu ayarı yaptığımdan beri laptop 85 dereceyi görmedi. Bu da demektir ki bu laptopların ısınma sorunu yok, AMD işlemciler zaten çok ısınıyor masaüstü kullananlar dabilir. Deneyimlerim bu kadar.

Boost kapatma Intel'de de var ve pek iyi bir yöntem değil işlemcinin performansından kısıyorsunuz. Aldığınız laptop stok haldeyken bu tür sıcaklıklara ulaşmaması gerek ama artık imkansız. Intel de AMD de laptop kısmında Boost açık olduğunda 95-100 derecelere doğru ısınıyor.

Clevo modeller için evet, benim de kullandığım tongfang modeller için hayır. Zira 1 aydır 70 derece görmedim ve herhangi yazılımsal problem de yaşamadım

Teknik servis şikayetlerini hiç anlayamıyorum. Daha bugün servisteydim. Bakım için bıraktım ve 1 saat sonra tamamlandı mesajı geldi. 20 dakika bekleyip teslim aldım. Bakım yaparken bataryamın şiştiğini fark edip, bataryamı değiştirmişler. Ücret istemediler de. Eve gelip kontrol ettim batarya sağlığı %100. Eski bataryam %89 lardaydı. Bana bu kadar iyi davranan teknik servis neden bazı insanlara zulüm ediyor? Gerçekten anlamıyorum.

Burada konu yerli diye daha mı çok gömülüyor o arkadaşlar? Açıklayayım, ben ASUS, MSI, Monster, GameGaraj... Hepsinin laptopunu kullandım. ASUS kendi kendine ısınmaktan kapandı, iade ettim. En rezaletiydi. MSI iyiydi ama kasa çok ısınıyordu, elime ısı geliyordu. Plastik kasa olmayınca böyle oluyor. GameGaraj laptoptan memnundum açıkçası ama ikinci eli kötü, piyasası yok. Monster elimde var. Yazılım, donanım, uyum sıkıntıları var ama elime ASUS, MSI gibi ısı gelmiyor. Daha konforlu plastik bence. Laptop klavyesinde oyun oynamak için daha iyi.

Gördüğüm tüm laptoplarda ısınma ve fan sesi sorunu vardı ama yabancı markalar o kadar eleştiri almıyorken bu forumda Monster düşmanlığı var gibi. Yalnız Monster'lerin ikinci eli kolay satılıyor, tutuluyor ömür boyu bakım falan var diye. Sizce doğru mu düşünüyorum? Herkes tecrübesini yazabilir.

BIOS güncel değil diye görüntüm gidiyor dedim. Hayır, BIOS'un güncel diyip dosyaları atmamışlardı. Servise yolladım, arıza çözüm olarak BIOS'u güncelleyip verdiler. Ondan sonra çok da saygım kalmadı.

Geri
Yukarı