Forza Horizon 4'ün amacı ne?

Forza Horizon serisi hikaye odaklı bir yarış oyunu değil. Kütüphanesinde bulunan 700'ü aşkın detaylı araç ile otomobil severlere hitap eden ve bu otomobilleri açık dünya eşliğinde kullanma fırsatı sunan yarı arcade, yarı simülasyon oynanış mekaniklerine sahip bir oyun daha çok.
Bu oyunda yarışmaktan çok manzara eşliğinde altında dilediğin otomobil ile gezeceksin, keyif yapacaksın.

NFS'de de doğru düzgün hikaye yoktu ki. Sadece oyuncuyu gaza getirmeye yönelik bir içerik vardı, o kadar. Hatta NFS Carbon'da aralarda gelen cutscene'ler falan gayet çocukça/ergenceydi.

Ha, ama hala daha en sevdiğim yarış oyunudur, o ayrı.

Sadece oynanışı bile yeterli bence oynamak için.
Aynen öyle oynanış bile fazlası ile yeterli. Ben de hep senaryo odaklı yarış oyunlarını yadırgıyorum. FH4'de klasik otomobiller,SUV'ler, hiper arabalar,egzotik arabalar gibi farklı klasmanlarda ve türlerde 700 küsür otomobil var. Dilediğini altına çekip güzel manzaralar eşliğinde farklı mevsim koşullarında gezip dolaşmaktır bu oyunu hoş kılan.
Beni Horizon 4'ten soğutan şey modifiye eksikliğiydi. Oyundaki DLC hariç bütün araçlara sahibim ve kaplama dışında özelleştirememek çok can sıkıyor.
Forza Horizon serisinin en büyük eksiği bu bana göre de dış modifikasyon. Crew 2 modifikasyon yönünden çok başarılı bir oyun. Hem iç hem de dış modifikasyonlar yapmak mümkün. Öyle ki otomobil içerisindeki kokpit ve koltuklardaki dikişlerin rengine kadar tercih yapmak mümkün.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı