Fotoğrafçılık için telefon önerisi

SonGlaveicei

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar şu zamanlarda herhangi bir teknolojik cihaz almanın yanlış olduğunu bilsem de acil ihtiyaçtan soruyorum.

Huawei P30 Lite almayı planlıyorum fakat internette kötü yorumlar okudum telefon hakkında(bir çoğu güncel olmasa da) daha çok manzara fotoğrafçılığı yapmayı düşünüyorum yani benim için fotoğraf ve video kalitesi önemli telefonda pek oyun oynamam yani çok hızlı bir telefona gerek duymuyorum. Ara sıra seyahat ettiğim için de pil ömrü benim için ön planda (veya hızlı şarj) onun haricinde telefonu WP snapchat veya ig harici kullanan biri değilim 2000 TL altı telefon tavsiyelerinize açığım.

Dipnot: Huawei P30 Lite 64 GB ve 128 GB arasında 200 TL'lik bir fark var ama 128 GB'ın kamerası 48 MP 64'ün 24 sizce 200 TL'lik farka değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
P30 Lite kamera olarak iyi bir telefon tercih edilebilir.24 MP olan modelin kamera performansı iyi değil, P30 Lite 64 GB alacağına M30S alman daha iyi olur. Meizu 16TH kamera olarak iyi bir cihaz, bu modellerden çok daha iyi, ayrıca SD 845 bulunduruyor içinde. Batarya olarak iyi değil ama.

P30 Lite kamera olarak iyi bir telefon tercih edilebilir.24 MP olan modelin kamera performansı iyi değil, P30 Lite 64 GB alacağına M30S alman daha iyi olur. Meizu 16TH kamera olarak iyi bir cihaz, bu modellerden çok daha iyi, ayrıca SD 845 bulunduruyor içinde. Batarya olarak iyi değil ama.
m30s'in çok çabuk bozulabildiğini duydum ama tamamen söylentiden ibaret o yüzden pek içime sinmiyor batarya olarak sağlam bir telefon fakat her ne kadar 48mp çekim yapsa da çektiği resimler pek net gelmedi :/

Flu tv kanalında, neden apple yenilemez diye bir video var. O videoda fotoğraf ve video çekimi hakkında güzel bilgiler veriyor.
videoyu biraz inceledim daha çok reklam amaçlı bir video gibi geldi ve iphone'u marka olarak pek seven biri değilim kullanımı çok zor ve en küçük arızasında tonlarca para ödemek gerekiyor

Huawei camera arayüzü daha çok seçenek sunuyor özellikle uzun pozlama gibi konular da kullanacağınız iyi özellikler var. P30 LİTE 128 olabilir. 64 GB olanı almanızı tavsiye etmem sensör değiştiği için 128 GB modelde olan 48 MP ile bariz fark oluyor kalitesinde. Alternatif olarak Redmi Note 8 kamera incelemelerine bir bakın derim.

M30S aldım huawei'den vazgeçme sebebim de android'le aralarında olan kötü durumlar telefon android sürümüne sahip amerikan markasının ne yapacağı belli olmaz uzun süre kullanmak istediğim için de türkiyede güvenirliği olan bir markayı seçtim 1 ay sonra telefon hakkımdaki düşüncelerimi paylaşıcam herkes yeşillenir

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı