Çözüldü Fotoğraftaki örüntü sorusu nasıl çözülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

delvarto

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Orta Doğu
Daha fazla  
İki farklı cevap bulabiliyorum 21 ve 17 fakat ikisi de cevap değil. Soru çok sinirimi bozdu, örüntü buluyorum ama farklı bir şey istiyor benden. Cevap C imiş. Yardımcı olursanız sevinirim.

3E886084-1BB9-4D9D-ACFD-32A0927F8667.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Üstteki arkadaşın dediğinden başka ortadaki sayıyı görmeden soldan sağa ve üstten aşağı okuduğum sayıları çıkarınca da sonuç çıkıyor.
52-31=21
48-28=20
58-39=19
Hocam ben matematik dersinde arkada oturuyordum gözümü kısarak baktım tahtaya hoca göremiyor musun dedi evet dedim niye öne geçmiyorsun diye beni dövüp bayıltacaktı o günden beri matematik çalışmıyorum ama uğraşıyorum bu soruyla. 2 arkadaşa attım bulamadılar. Bir de kuzene attım da o bakmadı daha.

Hangi yayın hocam ?
Editör'müş.

Üstteki arkadaşın dediğinden başka ortadaki sayıyı görmeden soldan sağa ve üstten aşağı okuduğum sayıları çıkarınca da sonuç çıkıyor.
52-31=21
48-28=20
58-39=19
Galiba en mantıklısı bu, tebrik ederim. Denklem, mantıktan ziyade zeka sorusuna benziyor. Ayrıca teşekkür ederim.

Türev/İntegral diyebilirim, aslında konu olarak çok zor değiller fakat zor soru hazırlamak istenince bazen kalem kıpırdatmak bile başarı oluyor. Ayrıca trigonometri var. Şahsen çok severdim ama çok çok detaylı bir konu.
Ayt daha geçmedim ama bi yandan başlamak istiyorum bakicaz artık daha temel kavramlarda gezinip duruyorum tyt bitirmem lazım.

Editör'müş.

Galiba en mantıklısı bu, tebrik ederim. Denklem, mantıktan ziyade zeka sorusuna benziyor. Ayrıca teşekkür ederim.
Instagram sorusu hocam bu direk.

Ayt daha geçmedim ama bi yandan başlamak istiyorum bakicaz artık daha temel kavramlarda gezinip duruyorum tyt bitirmem lazım.
Bu sene sınav notlarınızı yüksek tutun yeter. OBP çok önemli. Farklı konulara çalışmak yaz aylarının işi ;)

11. sınıfa geçtiniz zannettim afedersiniz. Size verebileceğim en önemli tavsiye Düzenli paragraf, problem, geometri ve deneme çözün. Ve 12 sınıf kitaplarına çalışmak yerine doğrudan AYT kitaplarına çalışın. Ayrıca hangi alandan hazırlanıyorsunuz?

Geri
Yukarı