FPS oyunları için G PRO X kulaklığa ayar önerisi

Ahmet Metin

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, yaklaşık 2 aydır G PRO X kullanmaktayım ve eskiden 10 liralık telefon kulaklığıyla daha iyi ses kasarken şu an hiç ses kasamıyorum nedense. Adam soldayken ses sağdan geliyor bazen, böyle bir kulaklıkta bu kadar abartılı bir hata olmayacağına göre sorun benden kaynaklı sanırım. Yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı? En çok kullanılan popüler profilleri deniyorum ama pek fayda etmedi. Tatmin olamadım daha doğrusu. Surround kısmını nasıl kullanıyorsunuz? Windows ses ayarlarında yapmam gereken bir şey var mı? Teşekkürler.

1673717050527.png

Ben böyle kullanıyorum memnunum.

1673717071553.png

İsmi de bu

Hocam Taskbar'ın sağ alt kısmında bulunan hoparlör ikonuna sağ tıklayın "ses/sound" kısmına girin açılan pencerede ilk sekmeyi (kayıttan yürüt/playback) seçip oradan kulaklığınıza sağ tıklayın özellikler deyin. Enhancements/geliştirmeler menüsünden Surround'a tik atın. Ayarları uygulayıp kapatın Surround'u açmış olacaksınız.

Hocam Taskbar'ın sağ alt kısmında bulunan hoparlör ikonuna sağ tıklayın "ses/sound" kısmına girin açılan pencerede ilk sekmeyi (kayıttan yürüt/playback) seçip oradan kulaklığınıza sağ tıklayın özellikler deyin. Enhancements/geliştirmeler menüsünden Surround'a tik atın. Ayarları uygulayıp kapatın Surround'u açmış olacaksınız.

Tabii bu Windows 10 için.

Aynı şekilde sadece fps oyunları oynuyorum. Yazılımı denedim beğenmedim direk sildim. Tak çalıştır şeklinde kullanıyorum çok daha iyi r6de, valorantta, warzone da, overwatch da duymadığım ses yok.

Windows 11 için ayarlar>sistem>ses sonra aşağı kaydırıp daha fazla ses ayarı kısmına tıklayın oradan kulaklığıa sağ tık>özellikler ve kalan kısım aynı.

Aynı şekilde sadece FPS oyunları oynuyorum. Yazılımı denedim beğenmedim direk sildim. Tak çalıştır şeklinde kullanıyorum çok daha iyi R6'de, Valorant'ta, Warzone da, Overwatch da duymadığım ses yok.

Hocam yazılımlar genellikle kulaklığın düzgün çalışması için önemli. Kurcalamasanız bile yüklü olmasını tavsiye ederim. Ama sizi rahatsız eden bir durumla karşılaşmadıysanız o size kalmış.

Windows 11 için ayarlar>sistem>ses sonra aşağı kaydırıp daha fazla ses ayarı kısmına tıklayın oradan kulaklığıa sağ tık>özellikler ve kalan kısım aynı.

Hocam yazılımlar genellikle kulaklığın düzgün çalışması için önemli. Kurcalamasanız bile yüklü olmasını tavsiye ederim. Ama sizi rahatsız eden bir durumla karşılaşmadıysanız o size kalmış.
Eskiden çok r6 oynuyordum. İzlediğim profesyonel r6 oyuncusu da aynı kulaklığı kullanıyordu ve yazılımsız olarak kullandığını memnun olduğunu söylemişti. O zamandan beri böyle kullanıyorum ve şuanlık çok memnunum. Ben bu haline alışmışta olabilirim tabi herkes nasıl rahat ediyorsa o şekil.

Yeni konular

Geri
Yukarı