FPS oyunları için monitör önerisi

Dostum,

Attığın laptop. Laptopa neden monitör bağlıyorsun ki? Kendi yenilenme hızı zaten gayet iyi. 144 Hz yenilenme hızına sahip. Ayrıca sanırsam laptopunda DisplayPort desteği yok. Bu yüzden tam performansta kullanamazsın. Hz'in düşer. Laptopa neden monitör bağlarsın ki?

9 ms tepki süresi, biraz da ekranı büyük olsa iyi olur du diye. FPS olarak 400-500 veriyor ancak en fazla 144 alıyorum anladığım kadarıyla. 240 Hz ile 240 FPS daha iyi olurdu diye.

0,9 ms tepki süresi, biraz da ekranı büyük olsa iyi olur du diye. FPS olarak 400-500 veriyor ancak en fazla 144 alıyorum anladığım kadarıyla. 240 Hz ile 240 FPS daha iyi olurdu diye.

Dostum sen başında toplama kasa almalıydın. Hata yaptın. Sağlık olsun. Monitör almayın. 0.9 ms 144 Hz yeterli. Boşa para harcamayın. O kadar harcacak paranız varsa da bilgisayar dizin veya hazır kasa alın. Size kalmış.

Dostum sen başında toplama kasa almalıydın. Hata yaptın. Sağlık olsun. Monitör almayın. 0.9 ms 144 Hz yeterli. Boşa para harcamayın. O kadar harcacak paranız varsa da bilgisayar dizin veya hazır kasa alın. Size kalmış.
Ben kesinlikle masaüstücüyüm zaten ancak oyunun yanında iş, seyehat gibi sebeplerle de kullanmak için almıştım. Ancak şuan biraz yerleşik hayata geçmiş gibiyim masaüstüne geçene kadar bir monitör alarak masaüstü gibi yapabilir miyim diyorum? Yeniden hareketli olma durumunda da çantaya atıp götürürüm.

Yine düzeltmem lazım 0.9 değil 9 ms yani bu da anladığım kadarıyla fps oyunlarında çok büyük bir eksi.

Laptop’u sattığımı ve monitör bütçesini de üstüne koyarak yaklaşık 30 bin ile iyi ve hızlı bir işlemcili nasıl bir bilgisayar ortaya çıkar acaba. Ekran kartı ve işlemci özellik belirtebilir misiniz. Pc’de en sevmediğim nokta yavaşlık. Şuanki laptop çok iyi ssd ile işlemcisi ile gayet hızlı.

Son düzenleme:
Ben kesinlikle masaüstücüyüm zaten ancak oyunun yanında iş, seyahat gibi sebeplerle de kullanmak için almıştım. Ancak şu an biraz yerleşik hayata geçmiş gibiyim masaüstüne geçene kadar bir monitör alarak masaüstü gibi yapabilir miyim diyorum? Yeniden hareketli olma durumunda da çantaya atıp götürürüm.

Yine düzeltmem lazım 0.9 değil 9 ms yani bu da anladığım kadarıyla FPS oyunlarında çok büyük bir eksi.

9 ms mi?

HDMI 2.1 girişli 144 Hz 1ms monitör arayın kendinize. Masaüstüne geçincede onu kullanırsınız. Chill takılırsınız yani.

Ben kesinlikle masaüstücüyüm zaten ancak oyunun yanında iş, seyahat gibi sebeplerle de kullanmak için almıştım. Ancak şu an biraz yerleşik hayata geçmiş gibiyim masaüstüne geçene kadar bir monitör alarak masaüstü gibi yapabilir miyim diyorum? Yeniden hareketli olma durumunda da çantaya atıp götürürüm.

Yine düzeltmem lazım 0.9 değil 9 ms yani bu da anladığım kadarıyla FPS oyunlarında çok büyük bir eksi.

Laptopu sattığımı ve monitör bütçesini de üstüne koyarak yaklaşık 30 bin ile iyi ve hızlı bir işlemcili nasıl bir bilgisayar ortaya çıkar acaba. Ekran kartı ve işlemci özellik belirtebilir misiniz? PC'de en sevmediğim nokta yavaşlık. Şu anki laptop çok iyi SSD ile işlemcisi ile gayet hızlı.

Burada konu dışı olur. Yeni konu açmalısınız.

9 ms mi?

HDMI 2.1 girişli 144 Hz 1ms monitör arayın kendinize. Masaüstüne geçincede onu kullanırsınız. Chill takılırsınız yani.

Burada konu dışı olur. Yeni konu açmalısınız.
Son olarak 9 ms detayıyla bir monitör bakmamı kesin tavsiye ediyorsunuz değil mi yanlış anlamadım.

@And

Şimdi baktım. HDMI 2.1 1080p yani FHD'de 240 Hz'e kadar destekliyor. Bu yüzden attığım monitörü alıp HDMI 2.1 kablosu aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.

Son olarak 9 ms detayıyla bir monitör bakmamı kesin tavsiye ediyorsunuz değil mi yanlış anlamadım.

Böyle bir sistemde rekabetçi oyun oynamak cazip gelmiyor.

@And

Şimdi baktım. HDMI 2.1 1080p yani FHD'de 240 Hz'e kadar destekliyor. Bu yüzden attığım monitörü alıp HDMI 2.1 kablosu aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.
Çok teşekkürler hiç bilmediğim konulardı bunlar.

@And

@And

Böyle bir sistemde rekabetçi oyun oynamak cazip gelmiyor.
Sistem derken komple laptop mu kötü yoksa sadece ekran mı?

Çok teşekkürler hiç bilmediğim konulardı bunlar.

Sistem derken komple laptop mu kötü yoksa sadece ekran mı?

Ekran kötü. Laptop orta segment bir laptop. Her neyse konu dışına sapmayalım. Attığım ASUS monitörde HDMI 2.0 çıkışı var. Bu yüzden 1080P'de 240 Hz destekliyor. İleride alıcağınız bilgisayar içinde kullanabilirsiniz. İlerye dönük bir monitör. 270 Hz bu arada. HDMI 2.1 çıkışının olmamasına üzüldüm. Fakat HDMI 2.0'da istediğiniz özellikleri karşılamakta. HDMI 2.0 kablosuyla masaüstü bilgisayara geçene kadar idare edebilirsiniz. İdare edebilirsiniz demek bile az kalır.

Ekran kötü. Laptop orta segment bir laptop. Her neyse konu dışına sapmayalım. Attığım ASUS monitörde HDMI 2.0 çıkışı var. Bu yüzden 1080P'de 240 Hz destekliyor. İleride alıcağınız bilgisayar içinde kullanabilirsiniz. İlerye dönük bir monitör. 270 Hz bu arada. HDMI 2.1 çıkışının olmamasına üzüldüm. Fakat HDMI 2.0'da istediğiniz özellikleri karşılamakta. HDMI 2.0 kablosuyla masaüstü bilgisayara geçene kadar idare edebilirsiniz. İdare edebilirsiniz demek bile az kalır.
Çok teşekkür ediyorum aydınlattığınız için sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı