FPS oyunları için monitör önerisi

Sorularım inanılmaz fazla var hocam 😂
Ama kısaca şöyle toparlayayım sorularımı: Sitede bu kadar çok önerilmesinde kulaktan duyma bir şey mi var, yoksa övüldüğü kadar var mı?

Övüldüğü kadar var hocam. FreeSync olsun 165Hz olması lazım fazlasıyla tatmin edici bir monitör. Görüntü kalitesi de çok güzel ayrıca. Film falan izlerken oyun oynarken gerçekten çok güzel bir görüntü veriyor. Monitörün kendiliğinden hoparlörü de var ayrıca. Hoparlörünüz yoksa bu da bir + diyebilirim. Başka sorunuz varsa seve seve cevaplarım.

GtG teknolojisi MPRT'ye göre kat kat daha iyidir. Kağıt üzerinde 1 ms MPRT monitör aslında 2-3ms hatta 5Ms'e kadar oynayabilir. 1 ms GtG ise ham 1 ms'tir. Özet olarak 1 ms GtG(griden griye) düz 1ms verirken MPRT kullanan monitörler 2-3 ms arası oynar. Üstte belirttiğim monitörden fazlasıyla memnun kalacaksınız.
Hocam o nasıl bir açıklama öyle. Şuan detay bilmesem de konuyu çok iyi anladım teşekkür ederim açıklamanız için.

Övüldüğü kadar var hocam. FreeSync olsun 165Hz olması lazım fazlasıyla tatmin edici bir monitör. Görüntü kalitesi de çok güzel ayrıca. Film falan izlerken oyun oynarken gerçekten çok güzel bir görüntü veriyor. Monitörün kendiliğinden hoparlörü de var ayrıca. Hoparlörünüz yoksa bu da bir + diyebilirim. Başka sorunuz varsa seve seve cevaplarım.
Hocam çok teşekkür ederim açıklamanız için. Ne kadar süredir kullanıyorsunuz acaba?

Herkese iyi günler.
Hocalarım ben monitör alacağım yaklaşık 1 - 2 haftadır Technopat'ta araştırıyorum ve her konuda farklı bir monitör dikkatimi çekiyor.
En son artık dedim ki ben de bir konu açayım çünkü işin içinden çıkamadım.
Atacağım monitörlerden sizce hangisi iyidir, hangisi F/P olarak alınabilir veya bunlar yerine daha iyisi var mı?

Bütçem çok fazla yok açıkçası o yüzden düşük fiyatlı olması benim için daha iyi olur.
Genelde Valorant oynuyorum ama GTA, Detroit gibi hikayeli oyunlar da oynadığım oluyor.
Pivot özellik önceliğim ama pivotsuz diğeri daha iyi derseniz ona yöneleceğim.

Şimdiden teşekkürler.

Bütçeni bilmiyorum ama FPS oyunları için BenQ'den şaşma bende BenQ Zowie XL2546k modeli mevcut zaten FPS oyunları için BenQ Zowie dünyada en iyisi.

Bütçeni bilmiyorum ama FPS oyunları için BenQ'den şaşma bende BenQ Zowie XL2546k modeli mevcut zaten FPS oyunları için BenQ Zowie dünyada en iyisi.

Hocam doğrudur ama çok fazla bütçe o benim içine, ben 6, 7'ler için bile bayağı zorluyorum kendimi. Normal bütçem 4 5 civarı.

En uygun olanı 144 Hz olanıydı sanırım. Belki biraz daha biriktirirseniz alabilirsiniz. Xantareste BenQ Zowie kullanıyor.

Ben esporcular kadar kaliteli değilim hocam. O yüzden benim için oyunlardan zevk alacağım kalitede olması ve sağlam olması yeterli.

Geri
Yukarı