FPS Oyunları İçin Mouse Önerisi

dayslonggone

Centipat
Öncelikle herkese iyi akşamlar. Yaklaşık 1-2 haftadır bu konu üzerinde çok düşünüyorum, rocketjumpninja'dan girdim türlü türlü karşılaştırma kanallarına baktım fakat içinden çıkamadığım için sırf bunu danışmak için üyelik oluşturdum. Malum koşullardan ötürü bir teknoloji mağazasına da gidip deneyemiyorum. Burda elbette benzer başlıklar var fakat daha ayrıntılı anlatıp yardım almak istedim. Öncelikle el ölçülerim 19-19.5/10-10.5 aralığında, fingertip/palm hybridi değişik bir tutuşum var. MOBA veya MMORPG türü hiçbir şekilde oynamam onun harici point&Click'lerden tut souls-like'lara kadar envai çeşit oyun RPG vs. oynuyorum. Bu zamana kadar geçiştirmelik Everest sgmx-7 kullandım (belki el yapımı bu şekilde daha net anlayabilirsiniz) sırf elime nispeten oturduğu için, fakat oynadığım birkaç FPS oyununda aşırı yetersiz kalıyor (düzenli olarak sadece Rainbow Six Siege oynuyorum). Bu sebeple uzun araştırmalarım sonucu G403 ve DeathAdder Elite arasında kaldım, buna Basilisk X HyperSpeed'de ekleyebiliriz fakat Reddit'te falan Razer mouseların sadece 1 yıl garantisinden yahut synapse yazılımından çok dem vurulduğunu okudum. EC1-a'de çok güzel bir mouse onunda elime uyacağını düşünüyorum fakat hiç içime sinmedi şöyle baktığım zaman. Gönlüm hep G403'ten yana fakat yurtdışından alacağım için uymazsa değişimi/iadesi vs çok uğraştıracak. Bu yüzden kullananların veya fikri olanların yorumlarını merak ediyorum. Önerilere açığım elbette ancak Rival 310-710 gibi modeller biraz basık geldi gözüme, daha önce Rival 100 alıp kullanmıştım parmaklarım adeta mouse yokmuş gibi pad üzerinde geziyordu. Kısacası kafam epey karışık ve kendi başıma içinden çıkamıyorum yorumlarınız benim için çok değerli.

V2 çıktığı için artık Elite alınmaz. G402'nin de zamanı geçti. EC1-A'da güzel bir mouse fakat fiyatını hakedecek pek bir özellikleri bulunmuyor. Şu anda sizin için en mantıklı seçim Deathadder V2 olacağını düşünüyorun.

Mouse konusunda pek hassas olduğum söylenemez ama attığınız mouse'yi ben de daha önce kullandım. O mouse tam elime oturuyordu ve tutuşu gerçekten çok hoştu. Şuan bunu kullanıyorum. Fiyatı da uygun. Öneririm.

V2 çıktığı için artık Elite alınmaz. G402'nin de zamanı geçti. EC1-A'da güzel bir mouse fakat fiyatını hakedecek pek bir özellikleri bulunmuyor. Şu anda sizin için en mantıklı seçim Deathadder V2 olacağını düşünüyorun.
teşekkür ederim buna tekrar bakayım zaten henüz karar verebilmiş değilim.
Mouse konusunda pek hassas olduğum söylenemez ama attığınız mouse'yi ben de daha önce kullandım. O mouse tam elime oturuyordu ve tutuşu gerçekten çok hoştu. Şuan bunu kullanıyorum. Fiyatı da uygun. Öneririm.
önerin için çok teşekkür ederim eminim güzeldir hepsini tekrar değerlendircem gece uzun olacak.

Eğer ellerin büyükse Razer Deathhader v2 çok güzel mouse ben alıcaktım ama ellerim küçük olduğu için Razer viper tercih ettim şuan kargoya verildi gelmesini bekliyorum.
Zowie zaten ürünlerinin kalitesi ortada FPS oyuncularının tercihi. Sadece elinin boyutuna göre modelini seçer keyfine bakarsın.
Sensör kalitesi içinde atacağım linke bakabilirsin.

Eğer ellerin büyükse Razer Deathhader V2 çok güzel mouse ben alacaktım ama ellerim küçük olduğu için Razer Viper tercih ettim şu an kargoya verildi gelmesini bekliyorum.
Zowie zaten ürünlerinin kalitesi ortada FPS oyuncularının tercihi. Sadece elinin boyutuna göre modelini seçer keyfine bakarsın.
Sensör kalitesi içinde atacağım linke bakabilirsin.

Zowie'nin kalitesinden ve top tier bir mouse olduğundan hiç şüphem yok ama bu birazda göz işidir sonuçta sadece ilgimi çekemedi o yüzden muhtemelen V2 alacağım. Burası ve reddit dahil hep aynı öneri var. Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı