FPS sizin için çok mu önemli?

Hikayeli ve aşırı aksiyon olmayan oyunlarda görüntü kalitesi güzel olacaksa 45-50 FPS ile oynarım fakat rekabetçi oyunlarda 80 üstü iyi olur.

Düşük FPS oynayanlar buna mecburiyetten alıştığı için normal gelmeye başlamış. Bir süre 144 kullanın o zaman 90'a düşünce hemen değerlere bakmaya başlıyorsunuz niye kasıyor diye.
30 ile 40 arasında bile dağlar kadar fark var oynarken. 30'da 60'da aynı geliyor diyorsanız ya yokluktan şükre alışmışsınız yada gözlerinizde bir problem var.

Gözüm 144Hz alıştığı için ister istemez, 40-60 fps bana kasıyormuş gibi geliyor fakat bundan rahatsız değilim. Çoğu oyunu bu fps değerleri ile oynuyorum. Bu beni rahatsız etmiyor.

Düşük FPS oynayanlar buna mecburiyetten alıştığı için normal gelmeye başlamış. Bir süre 144 kullanın o zaman 90'a düşünce hemen değerlere bakmaya başlıyorsunuz niye kasıyor diye.
30 ile 40 arasında bile dağlar kadar fark var oynarken. 30'da 60'da aynı geliyor diyorsanız ya yokluktan şükre alışmışsınız ya da gözleriniz bir problem var.

Yokluktan şüküre alıştım ben. :D

45-50 FPS'e düşünce oyunlar, hem input lag oluyor, hem de frame-time o kadar yükseliyor ki, kasmanın başladığını görüyorsun 45'ten itibaren. 60 FPS ideal denilebilir ama mümkünse 60'ın üzerinde oynamayı tercih ederim.

FPS benim için çok önemli. 20 FPS ve altı aldığım oyunları direkt bırakıyorum. Göz sağlığı açısından da kötü bir şey ve oyundan zevk alınmıyor.

Geri
Yukarı