Ev değiştirdim. Komple sistemi değiştirdim. Düzelmedi. Sadece klavye, fare ve monitör kaldı değişmeyen. Sorunum hem akıcılık hem input lag.

Ev değiştirdim. Komple sistemi değiştirdim. Düzelmedi. Sadece klavye, fare ve monitör kaldı değişmeyen. Sorunum hem akıcılık hem input lag.
Dostum bu sorun mental olarak beni çok etkiledi aynı sorunları yaşıyoruz muhtemelemen düşman beni erken görüyor görüntü akcı olmuyor mermilerim işlemiyor düşman sürekli xantares peek atıyor mouse yavaş dönüyor.

Dostum bu sorun mental olarak beni çok etkiledi aynı sorunları yaşıyoruz muhtemelemen düşman beni erken görüyor görüntü akcı olmuyor mermilerim işlemiyor düşman sürekli xantares peek atıyor mouse yavaş dönüyor.

Muazzam bir elektrikçi çağırmadan veya ev değiştirmeden çözülmüyor bu sıkıntı ne yazık ki. Gelen elektrikçiye nötr kabloların gevşek kalıp kalmadığını voltajında düşüş artış olup olmadığını ya da dirty electric oluğ olmadığını sordurman lazım. Ciddi anlamda psikoloji bozan bir sıkıntı işin en kötüsüde millet inanmıyor :D

Arkadaşlar galiba aynı sıkıntı bendede var. 2 ay önce evdeki çamaşır makinesi bir anda kapandı elektrikçi çağırdık makinanın yandığını ve binamızda topraklama olmadığını yakın zamanda topraklama hattı çektirmemizi söyledi. Sizce bu sorun topraklama olmadığı için midir ?

Arkadaşlar galiba aynı sıkıntı bende de var. 2 ay önce evdeki çamaşır makinesi bir anda kapandı elektrikçi çağırdık makinenın yandığını ve binamızda topraklama olmadığını yakın zamanda topraklama hattı çektirmemizi söyledi. Sizce bu sorun topraklama olmadığı için midir?

Topraklama olmamasıda bu sorunu yapar. Topraklama çekildiği zaman sorun yüksek ihtimalle düzelir.

Üzerinden çok zaman geçmiş olayı unutup devam etmiştir hak veriyorum normal. Aynı sorun bende de var .Acaba gerçekten elektrik tesisatı mı ?
Elektrik tesisatı olsa bile ne olabilir ? Yeterli power mı gelmiyordur nedir yani ?

Gece 2den sonra daha akıcı gibi oluyor çok ilginç ya :D

bunu görmemişim ben evet bende dikkat ettim ve bana da aynısı oluyor ama bir tık düzeliyor kalıcı olarak değil.

Üzerinden çok zaman geçmiş olayı unutup devam etmiştir hak veriyorum normal. Aynı sorun bende de var. Acaba gerçekten elektrik tesisatı mı?
Elektrik tesisatı olsa bile ne olabilir? Yeterli Power mı gelmiyordur nedir yani?

Gece 2'den sonra daha akıcı gibi oluyor çok ilginç ya :D

Sanırım şimdi gördüm bunu :D evet bende dikkat ettim bende de düzeliyor ama tabiri caizse bir tık. :D

beyler sorunu 3 kez pc upgrade yaptıktan sonra buldum. Sorun cpu ekran kartına dar boğaz yapıyor. eğer cpu kullanımı düşükse ve yinede akıcı hissettirmiyorsa cpu'nun saat hızını yükseltmelisiniz. eğer işlemciniz %98 lerde geziyorsa bu sefer o işlemciyi daha iyisi ile değiştirmelisiniz.

bende önceden xeon x3450 işlemci vardı ve bu işlemciyi gtx 1050 ile kullanıyordum.
Ne zaman cpu'nun saat hızını düşertsem oyun sanki 30 fps miş gibi hissettiriyordu.
daha sonra ise ryzen 3 1300x e geçtim bu işlemci ile de aynı sorunu yaşıyordum. Çünkü işlemci 4 çekirdek ve her daim %100 de çalışıyor nefessiz bir şekilde. bende ryzen 5 1600 e geçerek bu sorunu atlattım.

Not: çekirdek sayısı en az 6 olan işlemcilerden alın. paranız yetmiyorsa 4 çekirdek 8 thread işlemcilerden alın en kötü.

beyler sorunu 3 kez pc upgrade yaptıktan sonra buldum. Sorun cpu ekran kartına dar boğaz yapıyor. eğer cpu kullanımı düşükse ve yinede akıcı hissettirmiyorsa cpu'nun saat hızını yükseltmelisiniz. eğer işlemciniz %98 lerde geziyorsa bu sefer o işlemciyi daha iyisi ile değiştirmelisiniz.

bende önceden xeon x3450 işlemci vardı ve bu işlemciyi gtx 1050 ile kullanıyordum.
Ne zaman cpu'nun saat hızını düşertsem oyun sanki 30 fps miş gibi hissettiriyordu.
daha sonra ise ryzen 3 1300x e geçtim bu işlemci ile de aynı sorunu yaşıyordum. Çünkü işlemci 4 çekirdek ve her daim %100 de çalışıyor nefessiz bir şekilde. bende ryzen 5 1600 e geçerek bu sorunu atlattım.

Not: çekirdek sayısı en az 6 olan işlemcilerden alın. paranız yetmiyorsa 4 çekirdek 8 thread işlemcilerden alın en kötü.
Çözüldüyse ne güzel. Bizim sorunumuz donanımsal da yazılımsal da değil maalesef.

arkadaşlar ben sorunu çözdüm nasıl çözdünüz derseniz ekran kartını satıp yeni ekran kartı aldım sattığım kişiye bunu söyledim ama oda oyun oynamicam diş fotoğrafları falan çizeceğini söyledi ben ekran kartını sattıktan 4 gün sonra ekran kartının kendi sitesinde ekran kartı bios güncellemesi geldiğini gördüm

Geri
Yukarı