Fransa Paul Richard GP

Önüne doğru geçemez. Kaza yaptırır, diskalifiye olurdu. O kadar yavaş kalmasının sebebi tamamen yarış kontrolün suçuydu ama olan oldu artık.

Bu yarış özelinde dediğiniz durum gerçekleşmiş olabilir. Ancak "son zamanlarda" arabasının hakkını verebildiğini düşünmüyorum. Tamamen şahsi fikrim.

Son düzenleme:
Olayda yarış kontrolün bir suçu yok, Perez uyudu istediğin kadar kabul etmesen de. Uyanık davransaydı o da nasıl ki Russell deltaya uyup kendini geri attı ve tam zamanında hareket etti. Onun da öyle yapması gerekirdi. Takım ile arasında bir iletişim eksikliği de olabilir.

Daha yavaş araca sahip adam yarış boyunca onu takip etti ondan bahsetmiyorsun, gidip diyorsun bedava. Perez sızlanacağına önce Hamilton ve Russell'in temposuna ayak uyduramamasına ağlasın hem de bu kadar hızlı aracı varken.

Perez son zamanlarda rezalet bir performans sergiliyor
Birinci bir sınıf pilot olmadı hiçbir zaman ama iyi sürücü. Araca yeni gelen güncellemelerle daha da geri düştü. Toparlanacaktır ancak bu yarış özelinde çok kötüydü.

Stroll'e çok gıcık oldum. Yaptığı profesyonellik değil, böyle bir savunmayı (!) da ilk defa Stroll'den gördüm
Patinajda kaldığını açıklamış son virajda Stroll tabii yalan.

RedBull ayrımcılığı seviyor.
Elinde geçen sene şampiyon olan ve daha hızlı olan bir pilot varken niye risk alsınlar ki. Açıklamalarına göre aracı Verstappen için de özel olarak geliştirmiyorlar, pilotların araca adapte olmaları da birbirinden farklı. Bir pilota göre araç yapmıyoruz deseler de önceki senelerde hep Verstappen için yapılıyordu yine yapılması mantıken yanlış değil. Şampiyonluk mücadelesi verdiğin pilot o sonuç olarak.

Bir yarışta motor patlar, diğer yarışta motor patlamaz pilot hata yapar, önümüzdeki yarışlarda neler olacak meçhul. Klasik Ferrari. 2018 Almanya kazasına benzetiyorlar bunu ama orada Vettel şampiyona lideriydi :D Mucize olmazsa Verstappen 2. şampiyonluğunu kutlar.

Geri
Yukarı