Fransa Paul Richard GP

Vettel'in hırsı, takım sevgisi bambaşka bir şeydi. Bu sene F1-75 o kullansaydı ne yapardı insan merak etmiyor değil. 2018'de Almanya'dan sonra mental olarak çöktü Vettel maalesef ve de Leclerc kendisini pis yendi açıkçası.
Max olmasaydı 2 şampiyonluk alırdı Vettel. Max bildiğin bütün deneyleri yaptı Vettel üstünde. :D
Ben Max'ın arabasının, Perez'e göre daha iyi, performanslı üretilmesini destekliyorum. Perez'in sıradan bir pilot olduğunu düşünüyorum ve RedBull'un neden sözleşme imzaladığını anlayamıyorum.
Perez, Bottas olma yolunda ilerlediği için imzaladılar büyük ihtimal.

Ben Max'ın arabasının, Perez'e göre daha iyi, performanslı üretilmesini destekliyorum. Perez'in sıradan bir pilot olduğunu düşünüyorum ve RedBull'un neden sözleşme imzaladığını anlayamıyorum.
Redbull'a akademideki yeni F2 mezunu bir 2. pilot değil tecrübeli, hata yapmayan ve istikrarlı bir pilot gerekiyordu. Yenilemelerinin sebebi de bu. İkisinin de aracı aynı, sadece Verstappen arkadan kaymayı daha iyi kontrol edebildiği için bıçak sırtı olsa da aracı kontrol edebiliyor. Perez bunu sevmediği için zorlayamıyor. Aradaki fark bu.

Riskli hareketler bir kıstas değil. Stroll alt seviye takımlarda yarışabilecek bir pilot, Latifi gibi değil. Direkt paralı pilot demek yanlış, alt serilerden şampiyon olarak geldi kimse baba parasıyla şampiyon olamaz. Bu yaşında adamın birkaç podyumu da var. İlk sezonunda da Massa gibi bir pilota ezilmed. İstanbul'da da pole almış biri.
Hocam bilemiyorum, belki de son yarıştan dolayı kızgınız. Ancak düşüncem aynı.

Max olmasaydı 2 şampiyonluk alırdı Vettel. Max bildiğin bütün deneyleri yaptı Vettel üstünde.
2017 de motor gücü eksikti aracın o sene çok çok iyiydi Vettel. Singapur olayında Vettel'in de dikkatli olması gerekirdi. Bakü'de de Hamilton'a SC arkasında çarpması Vettel'in suçuydu. Tabii bunlar yüzünden şampiyonluğu kaybetmedi. Dayanıklılık ve motor gücü eksikliğinden kaybedildi o sezon.

2018 de genel olarak ilk yarıda en hızlı araç Ferrari idi, ikinci yarıdan sonra Vettel'in hataları, strateji hataları, şanssızlıklar ve araç gelişimde Mercedes'ten geri kalmaları şampiyonluğu kaybettirdi takıma.

Vettel 2017'de şampiyon olabilirdi, 2018'de ise şampiyon olmalıydı. O SF71H çok iyi bir araçtı.

2017 de motor gücü eksikti aracın o sene çok çok iyiydi Vettel. Singapur olayında Vettel'in de dikkatli olması gerekirdi. Bakü'de de Hamilton'a SC arkasında çarpması Vettel'in suçuydu. Tabii bunlar yüzünden şampiyonluğu kaybetmedi. Dayanıklılık ve motor gücü eksikliğinden kaybedildi o sezon.

2018 de genel olarak ilk yarıda en hızlı araç Ferrari idi, ikinci yarıdan sonra Vettel'in hataları, strateji hataları, şanssızlıklar ve araç gelişimde Mercedes'ten geri kalmaları şampiyonluğu kaybettirdi takıma.

Vettel 2017'de şampiyon olabilirdi, 2018'de ise şampiyon olmalıydı. O SF71H çok iyi bir araçtı.
Leclerc de bu yolda sanırım hocam.

Perez'in sıradan bir pilot olduğunu düşünüyorum ve RedBull'un neden sözleşme imzaladığını anlayamıyorum.
Geldiğinden beri iyi performans sergiliyor Albon ve Gasly'e göre. Hiçbir zaman şampiyonluk kumaşı olan bir pilot olmadı. Redbull'un onu takıma getirmesinin nedeni takım pilotu olması gerektiği zaman pole ve galibiyetler alması. Perez'de bunu yapıyor.

Geldiğinden beri iyi performans sergiliyor Albon ve Gasly'e göre. Hiçbir zaman şampiyonluk kumaşı olan bir pilot olmadı. Redbull'un onu takıma getirmesinin nedeni takım pilotu olması gerektiği zaman pole ve galibiyetler alması. Perez'de bunu yapıyor.
RedBull'un böyle bir politikası olduğunu tam olarak bilmiyordum, teşekkür ederim. O halde memnun olmalılar Perez için.

Leclerc de bu yolda sanırım hocam.
Leclerc için konuşmak erken. Şu ana kadar 2 büyük hatası oldu. Leclerc bu kadar tecrübeli bir pilot ve daima hatalarından ders çıkarmayı başarmış bir pilot. Leclerc elit bir sürücü. Mental olarak Verstappen'e göre biraz daha zayıf görüyorum. Diğer türlü kora kor mücadelede Verstappen'e ayak uyduracak tek pilot o. Verstappen gibi asla kirli de yarışmaz ve çok iyi savunma yapar. Atakları çok iyi zaten. Ferrari'nin dayanıklılık ve strateji hataları olmasaydı belki de Leclerc Fransa da o kazayı yapmayacaktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı