Fransız Hava Kuvvetlerinin Rafale Uçağında Garip Bir Kaza

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 3B
Şahsen denemek için can atan tek ben değilimdir 😂 Ülkemizde hava sporları ateş pahası olunca köpekten kaçmak dışında pek adrenalin hissedemiyorum.
Evet o konuda haklısın. Hava sporları maalesef ülkemizde çok pahallı ve denemek neredeyse imkansız denilebilir.

Fırlatma koltuğu merak edilip keyif için kullanılacak bir şey değil. 20 G'ye kadar artabilen bir kuvvetle uçaktan fırlatıldığı için sonrasında omurga kırığı gibi çok ciddi kırıklar meydana gelebiliyor, iç organlarda ciddi yırtılmalara yol açabiliyor hatta hayati tehlike yaratabiliyor. Fotoğrafçıyı yoldan çevirip Rafale gibi çok çevik bir uçağın koltuğuna oturtmadıklarını varsayıyorum, önceden bir eğitim verilmiş olmalı. O fırlatma etkisinin sonunda oluşan yaralanmalar konusunda da bilgilendirme yapmadıklarına pek ihtimal veremiyorum, fotoğrafçı ya moderatörün dediği gibi biri (yazmayayım ceza gelebilir) ya da kola takılan bir şeyi sertçe çekmiş olabilir.

Ayrıca ön profilden en güzel görünen uçak Rafale olabilir. :) F-15, F-14 ve Rafale arasında kalıyorum.

Son düzenleme:
Ayrıca ön profilden en güzel görünen uçak Rafale olabilir. :) F-15, F-14 ve Rafale arasında kalıyorum.
Katılıyorum, ön profilden güzel gözüküyor gerçekten. Hava alıkları, gövde simetrisini güzel tasarlamışlar. Fransızlar ortaya güzel bir uçak koymuş olsalar da 10 yıl bu uçağı satamayarak büyük hayal kırıklıklarına uğradılar. ABD gibi diplomasi kullanmak da çözmedi uçaklarını satmak için. :)

India's First Dassault Rafale Fighter Jet Arrive At IAF Ambala Air ...

Hava alıkları dışında F-18'i de severim.

mcdonnell douglas fa 18 hornet, HD wallpaper

F-16 Viper de vurmak için hazırda bekliyor. :D

Αναβάθμιση F-16 σε Viper: Έρχονται οι 'οχιές' των αιθέρων - Ποια ...

Geri
Yukarı