Fransızların yaptığı terbiyesiz karikatür

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öyle yapmaması gerekiyordu, fransızlar, ABD, İngiltere vb. yüzyıllardır İslam dinine aynı şekilde saldırıyorlar protestolar, kitabı yakma ve dalga geçiyorlar onu geçtim camiye saldırı düzenlemişlerdi, siz ona doğru mu yaptı diyorsunuz?
Saydığınız ülkelerde de hristiyanlığa saldırılar mevcut oluyor. İncil yakmalar, oyunlarda Hristiyanlık değerleriyle alay etmeler, film ve dizilerde de.

Sen dalga mı geçiyorsun? Yoksa ciddi ciddi bunu yazıyor musun? Zihniyete bak ya, bildiğin savunuyor o teröristi.

Ne savunması kardeşim yapmaması gerekiyordu, sizde o karikatürleri yapanları, camiye saldırı düzenleyenleri, kitabı yakanları savunuyorsunuz.

• Hahaha
İfadeler: nih
Öyle yapmaması gerekiyordu, fransızlar, ABD, İngiltere vb. yüzyıllardır İslam dinine aynı şekilde saldırıyorlar protestolar, kitabı yakma ve dalga geçiyorlar onu geçtim camiye saldırı düzenlemişlerdi, siz ona doğru mu yaptı diyorsunuz?
Kendi adına konuş. Muhammed adına karikatür yapmanın, kafanın kesilmesi için yumuşatıcı bir sebep olduğunu söyleyen sensin.

• Beğen
İfadeler: nih
Bir Suriyeliye bakıp tüm Suriyelilerin gitmesini isteyenler, bu olaya bakıp tüm Müslümanlar böyle değil mi diyor?
Konu ile alakasi bulunmuyor ancak Suriyelilerin bize ne gibi bir faydasi var? Daha dogrusu zarari var degil mi? Turk insani kira parasi odemekten cocuklarini dogru duzgun besleyemezken daha bu ulkenin vatandasi olmamis ve vergi odemeyen insanlar (!) bizden daha iyi sartlarda yasiyorlar. Bunu savunacak duruma dustuyseniz size aciyorum. Suriyelilere harcadigimiz para asla ve asla kucumsenecek turden degil. Ben artik sokaklarda kabile gibi gezen 6-7 cocuk, 2-3 kadin ve bir de erkeklerini gormekten gercekten biktim! Midem bulaniyor surekli dogum yapmalarindan. Ben it gibi calisip catir catir vergimi oderken elin Arabi sahillerde nargile keyfi yapiyor! Bunun irkcilikla bir alakasi yok. Multeci olarak gelenler bizden daha iyi konumda yasiyorsa bu hic normal degildir!

Twitter´da atılan twitlere çok güldüm. “Fransa´ya gideceklermiş” bizim Osmanlı çocukları. Fethedeceklermiş. 😂 Evet, Fransa´ya gidecekler. Kucaklarında bebekleri ve yanlarında karılarıyla mülteci olarak başvurmaya gidecekler bu gidişle. 😀
Link var mı?

Merak ettim karikatürü.
Google´a “Charlie Hebdo twitter” yaz. İlk sonuçta çıkıyor zaten. Resmi Twitter hesaplarında paylaşmışlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı