FreeSync açıkken ışık titremesi

Caner Özgüven

Decapat
Daha fazla  
Merhaba Acer VG240ys 165Hz 2 ms IPS monitör kullanmaktayım ekran kartıda idarelik aldığım RX 550 2 GB oyunlara girdiğimde FreeSync açıkken ekranda ışık dengesizleşiyor hani böyle voltaj düşüşü gibi sürekli kısılıp açılıyor ışıkta dalgalanma oluyor ama normal girdiğimde ışık gayet stabil görünüyor monitör kusursuz çalışıyor DP kablosundandır dedim kaliteli bir DP ile değiştirdim fakat yine aynı sorun monitörde mi yoksa ekran kartında mı?

Merhaba Acer VG240ys 165Hz 2 ms IPS monitör kullanmaktayım ekran kartıda idarelik aldığım RX 550 2 GB oyunlara girdiğimde FreeSync açıkken ekranda ışık dengesizleşiyor hani böyle voltaj düşüşü gibi sürekli kısılıp açılıyor ışıkta dalgalanma oluyor ama normal girdiğimde ışık gayet stabil görünüyor monitör kusursuz çalışıyor DP kablosundandır dedim kaliteli bir DP ile değiştirdim fakat yine aynı sorun monitörde mi yoksa ekran kartında mı?

FreeSync açmana gerek yok. Hiçbir mantığı yok. Zaten 165 Hz ve RX 550. Emin değilim ama belki de montör ve ekran kartı arasında ilişki normal olduğundan düzgün bir şeyi düzeltmeyi deniyorsun.

FreeSync açmana gerek yok. Hiçbir mantığı yok. Zaten 165 Hz ve RX 550. emin değilim ama belki de montör ve ekran kartı arasında ilişki normal olduğundan düzgün bir şeyi düzeltmeyi deniyorsun.

Biliyorum alakasız kombinayson ama elimde o kart vardı bütçe kısıtlıydı idarelik onu taktım birkaç aya RTX 2060 takacağım stok bekliyorum ama monitörde mi bir sıkıntı var onu anlamak istedim.

Biliyorum alakasız kombinayson ama elimde o kart vardı bütçe kısıtlıydı idarelik onu taktım birkaç aya RTX 2060 takacağım stok bekliyorum ama monitörde mi bir sıkıntı var onu anlamak istedim.

Yok hocam rahat ol. Emin ol RTX 2060 la bile 165 FPS'yi geçemezsin. E spor oyunları hariç.
Yok hocam rahat ol. Emin ol RTX 2060 la bile 165 FPS'yi geçemezsin. E spor oyunları hariç.

İşte sorunda orada 165 Hz kullanırken diyelim 90 FPS alıyorum arada yırtılma oluyor G-SYNC veya FreeSync açamam gerekcek ki yırltılma olmasın e açtığımdada ekran bozuk florasan gibi ışık oyunları yapıyor :D

İşte sorunda orada 165 Hz kullanırken diyelim 90 FPS alıyorum arada yırtılma oluyor G-Sync veya FreeSync açamam gerekcek ki yırltılma olmasın e açtığımdada ekran bozuk florasan gibi ışık oyunları yapıyor :D

Benim şahsi görüşüm RTX 2060 alınca böyle bir sıkıntı kalmayacak. FreeSync o zaman da kullanbilirsiniz. Forumda da var. Ama RX 550 de desteklemeyebilir.

Radeon ayarlarında desteklediği görünüyor ama sağlık desteklemeyebilir benım ısteğimde sorunun ekran kartında olması ekranda olmasında kart ne hali varsa görsün :D

Geri
Yukarı