FSP 1000W alınır mı?

Korumaları yeterli değil gibi ocp, ovp, scp, opp, OTP bunlar var diyor ama şu an kullandığım Cougar Bronze da mesela uvp var diyor korumalar hakkında bilgim yok yeterli mi?

Alınırda ne yapacaksın 1000W ı?

İleriye dönük almak istiyorum.

O fiyata alınmaz. Bu kadar kesin ve net yani. Başka marka bak Xigmatek falan bak mesela.

Yok onun 1000W herhalde.

Hydro G PRO 700W kullanıyorum. Gayet memnunum, markanın da sağlam olduğunu düşünüyorum ama model özelinde nasıldır bilmem.

Ne zamandan beri kullanıyosunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Korumaları yeterli değil gibi ocp, ovp, scp, opp, OTP bunlar var diyor ama şu an kullandığım Cougar Bronze da mesela uvp var diyor korumalar hakkında bilgim yok yeterli mi?

İleriye dönük almak istiyorum.

Yok onun 1000W herhalde.

Ne zamandan beri kullaniyosunuz.

İleriye dönük alacaksan daha çok W alman lazım ki.

Her zaman zamanına göre gerekli PSU'lar uygun olur
Bunlar geçmişte de böyleydi
350W 400 450 500 600 700 gibi şu an gerekli PSU'lar
Nasıl uygunsa o zaman da 1000W'lar uygun olacak şu an fazladan para vermen mantıksız.

İleriye dönük alacaksan daha çok W alman lazım ki.

Her zaman zamanına göre gerekli PSU'lar uygun olur
Bunlar geçmişte de böyleydi
350W 400 450 500 600 700 gibi şu an gerekli PSU'lar
Nasıl uygunsa o zaman da 1000W'lar uygun olacak şu an fazladan para vermen mantıksız.

Söyle düşünmen. Dediğin doğru olsa bile ileride ekran kartı yükseltmek istediğim zamanda o zaman da en son çıkan yeni ekran kartının taksidine girebilirken ona yeterli olacak PSU'nun taksidine giremeyeceksindir, dolayisiyla senin mantiginla PC'yi bir anda yenilemen lazim ki para biriktirsen bile bu enflasyonda mumkun degil. Dolayisiyla şu an 2 sene sonraki ekran kartına mesela 5080'e yetecek PSU'nun taksidine girmen lazim ki bu parayi kenara atip ileride alacaklarini komple almaktan çok daha karlidir, karliyi bırak yapabilmen tek yolu budur yoksa alamazsın.

Konuyu sadece W olarak değerlendirmemek lazım. Ben 2000W Rampage alırsam geleceğe dönük olur mu sizce? Olmaz. Bu fiyata 850W olsun ancak kaliteli bir PSU olsun, örneğin bu:

Modüler olmazsa eğer hiçbir şekilde geleceğe yönelik olmaz. Nvidia şu an 4000 serisinde bile başka bir güç adaptörü kullanıyor. Ayrıca gidip 5090 Ti almazsanız 1000W almanın bir esprisi yok, her sene W başına düşen performans iyileşir ancak çok üst düzey kartlar harici W düşer.

Örneğin 3080 Ti şu an 350W TDP değeri varken, 2080 Ti'da 250W TDP değeri var. Dolayısıyla arada 1000W farkını koyacak bir kart değil. Bu kartı rahatlıkla 600W kaliteli bir PSU'da çalıştırabilirsiniz demek oluyor.

Ayrıca bunu takiben sürekli en iyi işlemciyi almanız gerekir. Yani sadece PSU ile olmaz.

Konuyu sadece W olarak değerlendirmemek lazım. Ben 2000W Rampage alırsam geleceğe dönük olur mu sizce? Olmaz. Bu fiyata 850W olsun ancak kaliteli bir PSU olsun, örneğin bu:

Modüler olmazsa eğer hiçbir şekilde geleceğe yönelik olmaz. NVIDIA şu an 4000 serisinde bile başka bir güç adaptörü kullanıyor. Ayrıca gidip 5090 Ti almazsanız 1000W almanın bir esprisi yok, her sene W başına düşen performans iyileşir ancak çok üst düzey kartlar harici W düşer.

Örneğin 3080 Ti şu an 350W TDP değeri varken, 2080 Ti'da 250W TDP değeri var. Dolayısıyla arada 1000W farkını koyacak bir kart değil. Bu kartı rahatlıkla 600W kaliteli bir PSU'da çalıştırabilirsiniz demek oluyor.

Ayrıca bunu takiben sürekli en iyi işlemciyi almanız gerekir. Yani sadece PSU ile olmaz.

İşlemcilerde bu durum nasıl, W gereği düşüyor mu? Mesela bende Ryzen 7 5800 X var diyelim, bununla örneğın 5080 darboğaz mı yapar? Ayrica yeni ekran kartlarında W değeri düştüğünü söylüyorlar ama 4000 serisi daha fazla W istiyor. Şu an 1000W Gold tier A bir PSU 3090'a yetiyorsa 5080 içinde yeterli olması lazım.

@Ahmet faruk313 yaklaşık 1 seneyi geçmiştir. Cool whine dahil sorunsuz.
👍

@Ahmet faruk313 yaklaşık 1 seneyi geçmiştir. Cool whine dahil sorunsuz.

👍

Modüler olmazsa eğer hiçbir şekilde geleceğe yönelik olmaz. NVIDIA şu an 4000 serisinde bile başka bir güç adaptörü kullanıyor. Ayrıca gidip 5090 Ti almazsanız 1000W almanın bir esprisi yok, her sene W başına düşen performans iyileşir ancak çok üst düzey kartlar harici W düşer.

N11'den Thermaltake Toughpower Dps G 1200W Platinum PS-TPG-1200DPCPEU-P:
Bu nasıl bir PSU fiyatı, ilginç bir şekilde düşük?

Geri
Yukarı