FSR 3 modları çoğalıyor!

Vallahi profesyonel e-spor gecmisi olan birisi olarak ben de bu input lagi fark edemeyeceksem neyim, ne ise yararim yani.

FPS oyunlarında bu önerilmiyor hocam zaten. Profesyonel e-spor geçmişsiniz varsa o zaman hem FSR hem DLSS kullanmayın. Bunlar gecikme yapan teknolojiler. Doğasında bu var.

Vallahi profesyonel e-spor gecmisi olan birisi olarak ben de bu input lagi fark edemeyeceksem neyim, ne ise yararim yani.

Halen daha genelleme yapıyorsunuz mesela. Var yok değil. Sizin dediğiniz kadar kötü de olmayabiliyor. Kişiden kişiye değişiyor.

Bunun bir sistem gereksinimi var.

FPS oyunlarında bu önerilmiyor hocam zaten. Profesyonel e-spor geçmişsiniz varsa o zaman hem FSR hem DLSS kullanmayın. Bunlar gecikme yapan teknolojiler. Doğasında bu var.
EE yeri geliyor ben fark etmedim diyorsun yeri geliyor bunlar gecikme yapar diyorsun hocam saglikli dusunebildigine emin misin?

Konuyu okurken bir yerde gördüğümü düşündüğüm bir konu hakkında soru sormak istiyorum, bu mod sayesinde AMD kartlarda mı DLSS açabiliyor mu? Eğer öyle ise bu "DLSS donanımsaldır" olayı balon mu çıktı?

Vallahi profesyonel e-spor gecmisi olan birisi olarak ben de bu input lagi farkedemeyeceksem neyim, ne ise yararim yani.
Sen profesyonal bir e-spor geçmişi olan birisi olduğun için hissediyorsun zaten, bunu deneyimli bir müzisyenin hatalı bir notayı çok daha kolay anlaması ve bundan normal bir insandan daha rahatsız olması olarak düşünebilirsin.

Normal bir insan hala o müzikten keyif almaya devam edebilir ama.

EE yeri geliyor ben fark etmedim diyorsun yeri geliyor bunlar gecikme yapar diyorsun hocam saglikli dusunebildigine emin misin?

Bu teknolojiler olmadan da gecikme yaşayabilirsin. Düşük FPS aldığın zaman zaten otomatik gecikme yaşamış oluyorsun. Ben aksini iddia etmedim. Arkada duran yazıları tekrar okumanı tavisye ederim.

Gecikme bu teknolojiler ile var olmadı. Sadece bu teknolojilerin çalışma biçimi buna sebep oluyor.

Konuyu okurken bir yerde gördüğümü düşündüğüm bir konu hakkında soru sormak istiyorum, bu mod sayesinde AMD kartlarda mı DLSS açabiliyor? Eğer öyle ise bu "donanım" olayı balon mu çıktı?
Yok nukemin modu sayesinde Nvidia kartlarda DLSS ile FSR3'ün FG'yi açabiliyorsun. Normalde mod olmasa FSR3 seni FSR2 kullanmaya zorluyor.

Sen profesyonal bir e-spor geçmişi olan birisi olduğun için hissediyorsun zaten, bunu deneyimli bir müzisyenin hatalı bir notayı çok daha kolay anlaması ve bundan normal bir insandan daha rahatsız olması olarak düşünebilirsin.

Normal bir insan hala o müzikten keyif almaya devam edebilir ama.

Ne kral bir örnektir bu.

Konuyu okurken bir yerde gördüğümü düşündüğüm bir konu hakkında soru sormak istiyorum, bu mod sayesinde AMD kartlarda mı DLSS açabiliyor mu? Eğer öyle ise bu "DLSS donanımsaldır" olayı balon mu çıktı?

NVIDIA kartlarda DLSS modunu FSR 3 ile değiştiriyor. Sen oyundan açarken bunu DLSS Frame Generation seçeneğine tıklayarak açıyorsun NVIDIA kartlarda.

AMD kartlarda ise, senin ekran kartını NVIDIA olarak algılayıp oyunda olan DLSS seçeneklerini gün yüzüne çıkarıyor. DLSS seçeneğini açmış ve bunun üzerinden Frame Generation açmış oluyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı