Full body programım iyi mi?

Mustafa Yurtalan

Hectopat
Yer
İstanbul Maltepe
Daha fazla  
Spora yeni başlayacağım araştırmalar sonucu bunu buldum ama ne kadar süre yapacağım ve hangi günler dinleneceğim bilmiyorum. Birkaç tavsiye verirseniz iyi sevinirim.
Kilo 70.
Boy 1.82

1. Flat bench press (3x6-8)
  2. Incline alternating dumbell press (3x8-10)
  3. Stationary lunges (3x10)
  4. Walking lunges (3x10)
  5. Standing dumbell press (3x6-8)
  6. Side raise (3x15)
  7. Seated face pull (3x15)
  8. Arnold press (3x15-20)
  9. High hammer row (3x6-8)
  10. Lat pulldown (3x8-10)
  11. Supinated curl (3x6-8)
  12. High cable triceps extensions (3x6-10)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi şöyle ben her zaman yeni başlayan insanların programlarında barfiks, dips gibi hareketlerin olmasını tavsiye ederim. Yapamıyorsanız direnç bandı ile yapın. Ayırca face pull gibi izole hareketleri eklemenize gerek yok. Press ve çekiş harekterine odaklanın temel budur üst vücutta. Barfiks çekiş hareketlerinin atası, dips itiş hareketleri için aynı konumda. Yeni başlayan birinin bence fix yapması gereken harektler; Shoulder press, Dumbell bench press, herhangi bir curl hareketi, lat pulldown, varsa seated row ve dikkatli bir şekilde leg press.

@Michal Krizo Yazabileceğiniz bir program var mı ?
Yani programa gerek yok aslında biliyor musun. PPL yani itiş-çekiş-bacak şeklinde yaparsan daha iyi verim alırsın gibi. Fullbody'e başlanmasının sebebi hareketleri vs. tanımaktır bunu yapmak istemiyorsan sürekli Youtube üzerinden yapacağın hareketlerin formlarına bak. Barfiks, dips dememin amacı PPL'e çok uyması it ve çek, it ve çek bu kadar. Ben öyle başladım şuan mükemmel durumdayım. Belki herkesin vücudu aynı reaksiyonu vermeyebilir ama nihayetinde çok geliştim. Genel olarak şöyle bir şey olabilir;
Üst vücut için
-Seated shoulder press
-Lateral raise
-Lat pulldown
-Tricep extansion
-Bicep curl
-Dumbell press (Şimdilik bench yapma bir formunu oturt)
-Dumbell shurg
Alt vücut için
-Walking lounge
-Leg press
-Ve diğer bacak makineleri (Leg extansion gibi)

Yani programa gerek yok aslında biliyor musun. PPL yani itiş-çekiş-bacak şeklinde yaparsan daha iyi verim alırsın gibi. Fullbody'e başlanmasının sebebi hareketleri vs. tanımaktır bunu yapmak istemiyorsan sürekli Youtube üzerinden yapacağın hareketlerin formlarına bak. Barfiks, dips dememin amacı PPL'e çok uyması it ve çek, it ve çek bu kadar. Ben öyle başladım şuan mükemmel durumdayım. Belki herkesin vücudu aynı reaksiyonu vermeyebilir ama nihayetinde çok geliştim. Genel olarak şöyle bir şey olabilir;
Üst vücut için
-Seated shoulder press
-Lateral raise
-Lat pulldown
-Tricep extansion
-Bicep curl
-Dumbell press (Şimdilik bench yapma bir formunu oturt)
-Dumbell shurg
Alt vücut için
-Walking lounge
-Leg press
-Ve diğer bacak makineleri (Leg extansion gibi)
Kaç hafta bu programı uygulamalıyım ?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı