Full body yapmak iyi mi?

Bir de bazı dönemler Pre-Workout.

L-Carnitine gerek yok, sağlam bir diyetle her şeyi gerçekleştirir ayrıca kardiyo yağ yakmaz güzel kardeşim bunu bil vücudu yağ yakım moduna sokar, eğer sen bunun üstüne 30 dakika sonra Tavuk, Pilav gömersen hiçbir anlamı yok.

2 sene spor yaptım. Dünya kadar iğne bastım. Kür yaptım. Bana mı öğretiyon bu işleri.

Evet protein tozu en Overated supplementdir protein ihtiyacını karşılayabilen her bir birey için, yağa dönüşür.
Dostum şu tartışmayı bırak da bu bilgileri nereden elde ediyorsun? Bak protein tozunu hayatımda bir kere kullandım ve en gereksiz supplementlerden birisi. Ama yağa dönüşür bilgisini nereden elde ettin? Protein tozu aksine yağ yakımını hızlandırır. Spor günleri kullandığın zaman daha çok enerji harcamana yardım eder ve yağ yakımına avantajı olur. Bu mesajını da yanlış bilgilendirmeden dolayı raporluyorum.

@dogan_orun Reis sen de mesaj yazma da şu çocukça tartışma bitsin.

Aramızdaki fark bu. Sen hiçbir supplementi gerekli bulmazsın. Ben buluyorum. Size lazım 6 ay koşu bandında koşacak bir fare. 6 ay koşacak. Her ay para ödeyecek. Hiç kilo veremeycek. Ama her ay aidat ödeyecek.
Bütün olay beslenmede Supplementleri gereksiz buluyorum, olay sadece Beslenmede bitiyor, dediğin gibi bir durum var ise Beslenmede büyük bir sıkıntı vardır.

Dostum şu tartışmayı bırak da bu bilgileri nereden elde ediyorsun? Bak protein tozunu hayatımda bir kere kullandım ve en gereksiz supplementlerden birisi. Ama yağa dönüşür bilgisini nereden elde ettin? Protein tozu aksine yağ yakımını hızlandırır. Spor günleri kullandığın zaman daha çok enerji harcamana yardım eder ve yağ yakımına avantajı olur. Bu mesajını da yanlış bilgilendirmeden dolayı raporluyorum.
Dostum fazla protein yağa dönüşür protein tozu yağa dönüşmez tam tersine kana hızlı karışır ama aldoğon başka proteinler dönüşür gereğinden fazla alırsan.

Eğer, düzgün okursan rahatlıkla anlayabilirdin aslında.

Bütün olay beslenmede Supplementleri gereksiz buluyorum, olay sadece Beslenmede bitiyor, dediğin gibi bir durum var ise Beslenmede büyük bir sıkıntı vardır.

Senin şu onu bunu gereksiz buluyorum düşüncene. Seninle aynı düşünceye sahip o supplementleri gereksiz bulan kişilerle derdini paylaş.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk 2-3 hafta full-body yapman yeterli, kaslarının adapte olması gerekiyor. Onun dışında kasların adapte olana kadar kullanacağın kreatin gibi ürünler, tamamen idrar veya başka yollarla çöpe gidecektir. Vücut ihtiyacı olmayan şeyi dışarı atar.

İlk zamanlar kullanılabilecek tek şey, protein tozudur ama buna da gerek yoktur. Zaten kaslarını yeteri kadar yıkıma uğratamayacaksın, bu yüzden protein ihtiyacı fazla olmayacak. Ne zaman ki ağır, sert bir antrenman yapmaya başladın, o zaman protein tozu ve kreatin gibi ürünlere başlayabilirsin.

Şu an tek yapman gereken şey, beslenmeni oturtmak.

2 sene spor yaptım. Dünya kadar iğne bastım. Kür yaptım. Bana mı öğretiyon bu işleri.
Evet yarışmaya girmemene rağmen küre girmene ve bunu marifet gibi söylemene çok güldüm 20 sene sonra kalp krizleri ile uğraş durursun cidden yarışmaya yada PRO olarak yapmayıp, küre girende ne akıl beklersin ki, birde iyi birşey der gibi söylüyorsun, zaten küre girdiysen supplementlerin bir işe yaramadığını az çok anlaman lazım, o kadar çok yalan söylüyorsun ki.

Proteni tozuna ihtiyacım var çünkü üşengecim ve besinlerden proteinimi karşılayamıyorum ve spor sonrası kaslarım yıkıma uğradıktan hemen sonra takviye gıda içerek ani müdahale yapmak istiyorum ama takviye gıda olmayınca spor yaptıktan 2 saat sonra tavuk yiyorum bu da biraz sıkıntı oluyor benim açımdan.

Proteni tozuna ihtiyacım var çünkü üşengecim ve besinlerden proteinimi karşılayamıyorum ve spor sonrası kaslarım yıkıma uğradıktan hemen sonra takviye gıda içerek ani müdahale yapmak istiyorum ama takviye gıda olmayınca spor yaptıktan 2 saat sonra tavuk yiyorum bu da biraz sıkıntı oluyor benim açımdan.
Kim demiş onu? Önemli olan, günlük aldığın protein miktarı yatmadan önce, ayrıca karbonhidrat protein kadar önemli eğer üşengeçsen bu spor olmaz, yemek yiyeceksin başka çaresi yok.

Kim demiş onu? Önemli olan, günlük aldığın protein miktarı yatmadan önce, ayrıca karbonhidrat protein kadar önemli eğer üşengeçsen bu spor olmaz, yemek yiyeceksin başka çaresi yok.

Bu protein tozları illa iri kıyı ya da parçalı kaslar olanlar için mi üretiliyor anlamıyorum adı üstünde takviye gıda. ne bu yemek yiceksin başka çaresi yok olayını anlamadım protein tozu içince ölüyor muyuz?

Bu protein tozları illa iri kıyı ya da parçalı kaslar olanlar için mi üretiliyor anlamıyorum adı üstünde takviye gıda. ne bu yemek yiceksin başka çaresi yok olayını anlamadım protein tozu içince ölüyor muyuz?
Protein tozunun arkasında belirtilen servis miktarı dışında alınımı kalbe ve karaciğere zarar verebilir, bu spor sert bir spor, yemek yemeden bunun kaçışı yok, eğer yemek yiyemiyorsan yada bir beslenmen yoksa ortada doğru düzgün bu işin olacağı yok ortalam bir sporcunun günde KiloX1.6 protein almalıdır, bunu 80 kilo birisinden hesapladığımızda, 128 gram protein yapmaktadır bunun günde 1 ölçek protein tozundan geldiğini varsayalım 24 gram protein gelmektedir, kalan 104 gram proteini ellerini açıp Allaha dua ederek mi gelmesini bekleyeceksin?

80 kg bir bireyinde şuan hesaplamadım tamamen ortalam bir değer vereceğim, 450 gram karbonhidrat alması lazım bunun 100 gramını bir ölçek gainerdan alsa kalanını nasıl tamamlayacaksın?

Geri
Yukarı