Fullbody programım nasıl?

typre07

Centipat
Selam, öncelikle kendimden bahsedeyim 184cm boyum ve 84 kilom var. 1 sene önce spora gitmeyi bıraktım ve bu yaklaşık 3 ay gibi süre de 20 kilo vermiştim. Böyle olunca da iyi bir kas kütlesi kazanamadan vücudum orantısız bir şekilde kaldı. Özellikle bacak ve göğüs kısmım diğer bölgelerime göre daha büyük. Hedefim kardiyo ve iyi bir diyet ile yağ oranını düşürürken aynı anda kas kütlemi arttırmak. Hafta sonu ve hafta içi 2 gün olmak üzere 4 gün spora gitme imkanım var. Cumartesi ve pazar günleri bu programı uygulayacak ve 30dk civarı kardiyo yapacağım. Hafta içi ise bu programı iki güne bölerek (alt-üst şeklinde) yine 30dk kardiyo eşliğinde antrenmanımı yapmayı düşünüyorum.

Göğüs
Bench press 3 X 10-12
Dumbel bench press 3 X 10-12

Bacak
Leg press 3 X 10-12
Squat machine 3 X 10-12
Dumbel standing calf raise 3 X 10-12

Omuz
Lateral raise 3 X 10-12

Sırt
Lat pull down 3 X 10-12
Cable row 3 X 10-12

Ön kol
Barbel biceps curl 3 X 10-12

Arka kol
Rope push down 3 X 10-12

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle aynı anda yağ yakıp kas kazanmak aynı anda mümkün olan bir şey değil. Eğer yağ oranınız %30-35 gibi çok yüksek değerlerdeyse belki olabilir. Programda ise ön omuz eksik.

Yağ oranım %19-20 civarında. Ön omuz için nasıl bir hareket ekleyebilirim?
Aslında Lateral Raise yaparken bütün omuz çalışır. Nacizane tavsiyem hareketi kablo ile yapman. Kablo ile yapmak daha efektif olacaktır. Onun dışında bacak kısmına Leg Curl Ekleyebilirsin arka bacak için. Göğüs kısmında ise Dumbell Press hareketini Incline olarak yapabilirsin. Bench yerine de Dips veya bir Fly hareketi ekleyebilirsin.

Göğüs
Bench press 3 X 10-12
incline dumbell press 3 X 10-12
incline dumbell fly 3 X 10-12
Bacak
Leg press 3 X 10-12
Squat machine 3 X 10-12
Dumbel standing calf raise 3 X 10-12

Omuz
Lateral raise 3 X 10-12
shoulder dumbell press 3 X 10-12
Sırt
Lat pull down 3 X 10-12
Cable row 3 X 10-12

Ön kol
Barbel biceps curl 3 X 10-12

Arka kol
Rope push down 3 X 10-12
Programini bu şekilde değiştirebilirsin.

Full Body'iyi salla 4 gün split yap.
Bu dislike veren elemanlar. Sizin için de söyliyeyim konu açan kişi için de Full Body ilk 3 ay, yada aralardan sonra dönüş haricinde BB için vakit kaybıdır.

Öncelikle aynı anda yağ yakıp kas kazanmak aynı anda mümkün olan bir şey değil. Eğer yağ oranınız %30-35 gibi çok yüksek değerlerdeyse belki olabilir. Programda ise ön omuz eksik.
Spora 71 kilo %21 yağ oranıyla başlayan birisi olarak söylüyorum aynı anda yağ yakıp kas kazanabiliyorsun. Yaklaşık 7 kilo kadar kas koyup %15lere düşürdüm yağ oranımı.

Geri
Yukarı