FX 4100 Overclock Rehberi

Başlatır başlatmaz öyle oldu. Galiba bi ayarı yanlış yaptım. Herhangi bir ayarı varmıdır bu programın. Birede volta 1,008 il 1428 arasında değişiyor. Bunu elle girip 1.2 yapsam olurmu? Ha birde o arada 1 kere durdurma işlemini ben yaptım yanlışlıkla. Resim çekecektim. Sonra dedim yükte iken resmini çekeyim sonra bidaha başlattım.

2. yazdığın voltaj değerinde bir yanlışlık olabilir mi? 1,428 değil de 1,28* civarı olsa gerek.
Voltajı Auto'da bıraktıysan düşünmeni gerektirecek bir durum yok.
Voltaj değerinde yükseliş ve düşüşler olması gayet normal.

Prime95'i 32-64 bir sürümüne dikkat ederek indirdiğinden emin miydin?

Tamam.

Default ayarlarda Prime95 testi yaptım. İşlemci en fazla 45 dereceye kadar çıktı.
durmusbos.png

Buda voltajsız 3.9 ghz Prime95 testi. Voltaj verince açılışta hata alıyorum. 4.2 ghz için hangi ayarları yapmam gerekli?

3.9 ghz.png

1.png
2.png

Merhaba arkadaşlar hayırlı ramazanlar, uzun zamandır FX4100'ı stok fanı ile kullanıyordum, ısınıp kapanıyordu oyun daha oynamaya korkuyordum, dün sipariş verdiğim CM Hyper Evo 212 bugün geldi, sorunsuz sıkıntısız kurmayı başardım, kasada sadece egzoz fani var. CPU soğutucusundan hariç egzoz fanına üfleyecek şekilde kurdum.

Bu rehber eşliğinde soğutucu da gelmişken OC yapayım dedim, söylenilen her şeyi eksiksiz yaptım yarım saat kırk beş dakikalık bir Prime 95 testinin sonucunda bu değerleri aldım, normal midir? Sıkıntı var mıdır? Pek fazla anlamadığım için bir danışmak istedim.

Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

Öncelikle bu rehberi bizle paylaştığın için teşşekür ederim benim bir sorum olacaktı dediklerinin hepsini yaptım işlemcim %100 yükte 47-49 derecede boşta 34-36 dercede bu değerler normalmi
İşlemci: FX 6300
Anakart: M5A97
Soğutucu: Deepcool Captain 360

Dosya Ekleri

• OC MODE.png
    OC MODE.png
    180,6 KB · Görüntüleme: 228

Geri
Yukarı