FX 8150 Overclock

Maximum 61-66 arası çalışan bir işlemci 75 ile nasıl çalışabiliyor ? Enteresan bende 64 te çalışıyor tam yükte, eğer 66 olursa sistem otomatik kapanıyor :)

- - - Güncellendi - - -

Maximum 61-66 arası çalışan bir işlemci 75 ile nasıl çalışabiliyor ? Enteresan bende 64 te çalışıyor tam yükte, eğer 66 olursa sistem otomatik kapanıyor :)
Ha bu arada, OCCT'yi de esgeçme derim !

3,6'da 75 dereceye çıkması demek o soğutucuyu düzgün bir biçimde monte edemediğin anlamına gelir.
3,6'da 45 civarının üzerine çıkmaması gerek o soğutucu ile.

İşlemcide ne gibi bir problem olabilir ki ? Soğutucuyu nasıl monte ettiğini anlatır mısın ? Düzgün yapsan bu kadar olmazdı.
Birde 66 derecede falan mı kapanıyor ? Kullandığın program ney ? AIDA ile mi baktın ?

İmkanın var ise 3-5 fotoğraf koy, doğru mu yaptığını anlayalım. Gerçi biliyorsun bu işleri, yanlış yaptığını da sanmıyorum pek.
Ama yanlış yapmasan bu kadar yükselmez değerler :D Çelişkide kaldım. İşlemcinin içinde mangal falan mı yapıyor bir aile, anlamadım gitti.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı