FX 8320 sistem tarayıcıda gezerken PC kitleniyor

İlginiz için tekrar teşekkür ederim. Artık tarayıcı az kullancam veya sadece mobilde bakarım. PC den sadece gunluk is oyun vs.

Aşağıdaki yöntemi dene. Ram'lerin birini çıkarıp tek olarak kullan bir süre. Eğer sorun halâ devam ediyorsa sorun ramde değildir büyül ihtimal. Anakart veya PSU olabilir. Ayrıca işletim sisteminiz orjinal mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aşağıdaki yöntemi dene. Ram'lerin birini çıkarıp tek olarak kullan bir süre. Eğer sorun halâ devam ediyorsa sorun ramde değildir büyül ihtimal. Anakart veya PSU olabilir. Ayrıca işletim sisteminiz orjinal mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Benimde ramlerim ve anakartım sıkıntı yapmıştı katılıyorum.
Denemiştim fakat işe yaramamıştı. İşletim sistemi maalesef orijinal değil crackli.

Videoyu izleyip denilenleri yaptım yaklaşık 1.30 saat geçti test işlemi devam ediyor. Şuanlık bir sorun bulmadı.
İşlem bitince tekrar resim paylaşacağım.

Yaklaşık 3 saat geçti bir sorun bulamadı bende işlemi sonlandırdım.

Dosya Ekleri

• _20170126_115523.jpg
    _20170126_115523.jpg
    665,9 KB · Görüntüleme: 65
  • _20170126_131348.jpg
    _20170126_131348.jpg
    584,1 KB · Görüntüleme: 87
Ben sorunu ramlerin yerini değiştirerek çözmüştüm. Eğer sorun ram'de değilse anakart veya power'de sorun olabilir. Bi teknik servise göstersen iyi olur.

Anakart"Serkan37, post: 2296030, member: 100968"]Ben sorunu ramlerin yerini değiştirerek çözmüştüm. Eğer sorun ram'de değilse anakart veya power'de sorun olabilir. Bi teknik servise göstersen iyi olur.[/QUOTE]
Anakarttan şüphelenmeye başladım bende artık garantisi bitmeden yollayacam eğer onda da bişey çıkmazsa PSU olabilir. Çünkü PSU kasas ile birlikte gelmişti kasa aerocool PSU da aerocool yani markası iyi değil onuda yollayacam.

Malesef o hatayı bende yaptım. Zalman R1'e dahil psu ile pc topladım. 1 senedir sorun yaşıyorum. Şuan PSU'da cw sorunu yaşıyorum. En kısa zamanda Corsair CX750 ile değiştirmeyi düşünüyorum.

TE="Serkan37, post: 2296277, member: 100968"]Malesef o hatayı bende yaptım. Zalman R1'e dahil psu ile pc topladım. 1 senedir sorun yaşıyorum. Şuan PSU'da cw sorunu yaşıyorum. En kısa zamanda Corsair CX750 ile değiştirmeyi düşünüyorum.[/QUOTE]
Yani sorun PSU'dan olma ihtimali daha mı yüksektir.

TE="Serkan37, post: 2296277, member: 100968"]Malesef o hatayı bende yaptım. Zalman R1'e dahil psu ile pc topladım. 1 senedir sorun yaşıyorum. Şuan PSU'da cw sorunu yaşıyorum. En kısa zamanda Corsair CX750 ile değiştirmeyi düşünüyorum.
Yani sorun PSU'dan olma ihtimali daha mı yüksektir.[/QUOTE]

Gerçekten bilmiyorum. Her ikiside olabilir. Garantileri bitmeden ikisinide yolla derim. Zaten anakartıda yollasan pc'yi kullanamıyacaksın, poweride yollasan kullamıyacaksın. O yüzden ikisinide yolla derim. Olmadı kasayı Vatan Bilgisayar'dan aldıysan teknik servise yolla onlar sorunu bulup, sorun neydeyse onu servise yollarlar fakat süre uzar. Ram'i yolluyabilirsin bu süre içinde, ondanda emin olursun.

Sanırım Samsung 840 Evo SSD kullanıyorsun, bende de bu SSD var ve bu sorunu bende yaşıyordum sorunu firmware update ile çözdüm. Samsung Magician yazılımdan firmware update yap ve sonuçları bizimle paylaş.

Yani sorun PSU'dan olma ihtimali daha mı yüksektir.

Gerçekten bilmiyorum. Her ikiside olabilir. Garantileri bitmeden ikisinide yolla derim. Zaten anakartıda yollasan pc'yi kullanamıyacaksın, poweride yollasan kullamıyacaksın. O yüzden ikisinide yolla derim. Olmadı kasayı Vatan Bilgisayar'dan aldıysan teknik servise yolla onlar sorunu bulup, sorun neydeyse onu servise yollarlar fakat süre uzar. Ram'i yolluyabilirsin bu süre içinde, ondanda emin olursun.[/QUOTE]
Büyük ihtimal son çare öyle yapacağım.

Aynen Samsung SSD kullanıyorum ama 840 değil. Samsung 750 EVO 120 GB modeli.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı