FX 8320 sistem tarayıcıda gezerken PC kitleniyor

Eğer bilgisayarın işletim sistemi Win10 ise shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlatın bilgisayarı. Çıkan ekranda sırasıyla: Sorun Gider>Gelişmiş Seçenekler>Başlatma Seçenekleri>Yeniden Başlat>5 seçimlerini yaparak ağ ile güvenli moda girersiniz. Eğer işletim sisteminiz farklıysa internetten de kolayca bulabilirsiniz.

Aynı sorun bendede vardı. Vatan Bilgisayar'da montajı yapılmıştı. Yaklaşık 7-8 ay yazılımsal ve donanımsal sorun aradım lakin bi sonuç çıkmadı. En sonunda ram'i kontrol ettim ve montajı yapılırken slotlara yanlış takılmış. Sizde bi ram slotlarını kontrol edin. Ram'in kullanım kılavuzunda slotlara nasıl takıldığı yazıyor. Umarım sizin sorununuzda çözülür.

Eğer bilgisayarın işletim sistemi Win10 ise shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlatın bilgisayarı. Çıkan ekranda sırasıyla: Sorun Gider>Gelişmiş Seçenekler>Başlatma Seçenekleri>Yeniden Başlat>5 seçimlerini yaparak ağ ile güvenli moda girersiniz. Eğer işletim sisteminiz farklıysa internetten de kolayca bulabilirsiniz.
İlginiz için teşekkürler yarın deneyeceğim sonuçları yazacağım.

Aynı sorun bendede vardı. Vatan bilgisarr'da montajı yapılmıştı. Yaklaşık 7-8 ay yazılımsal ve donanımsal sorun aradım lakin bi sonuç çıkmadı. En sonunda ram'i kontrol ettim ve montajı yapılırken slotlara yanlış takılmış. Sizde bi ram slotlarını kontrol edin. Ram'in kullanım kılavuzunda slotlara nasıl takıldığı yazıyor. Umarım sizin sorununuzda çözülür.
Bu sorun çıkınca başka yerlerde ilk iş harddisk ve ram sorun yapar dediler bende kasayı komple söktüm toz vs. temizleyip baştan tekrar monte ettim. Fakat işe yaramamıştı.

Sorun ramlerin tam oturup oturmamasına değil. Ram bölümünde 2 renk olarak 4 slot bulunur. 4gbx2 gibi ramlerde girişler değişiyor. Benimki 8gbx1'di ilk slota takılmış ondan donup kalıyordu pc. Kendi ram'ine göre girişlere bak, kullanım kılavuzunda mevcut.

Sorun ramlerin tam oturup oturmamasına değil. Ram bölümünde 2 renk olarak 4 slot bulunur. 4gbx2 gibi ramlerde girişler değişiyor. Benimki 8gbx1'di ilk slota takılmış ondan donup kalıyordu pc. Kendi ram'ine göre girişlere bak, kullanım kılavuzunda mevcut.
Benim ramler 4x2 şeklinde ve anakartta 2 siyah 2 mavi yuva var kılavuzda dediği gibi 2 siyaha taktım yani bir dolu bir boş bir dolu bir boş şeklinde.
Edit: Bundan önce 2 mavi de takılıydı sorun devam edince 2 siyah yaptım.

Aynı sorun bendede vardı. Vatan Bilgisayar'da montajı yapılmıştı. Yaklaşık 7-8 ay yazılımsal ve donanımsal sorun aradım lakin bi sonuç çıkmadı. En sonunda ram'i kontrol ettim ve montajı yapılırken slotlara yanlış takılmış. Sizde bi ram slotlarını kontrol edin. Ram'in kullanım kılavuzunda slotlara nasıl takıldığı yazıyor. Umarım sizin sorununuzda çözülür.

Windows 10 dediklerinizi yaptım fakat 5-10 dk. Tarayıcıdan sonra aynı sorun devam etti.
Bir yerde duymuştum internet direk bağlı olduğundan olabilir wi-fi adaptörü ile bağlanın demislerdi ise yarar mı acaba?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı