FX 8320 Sistem

lg nin 25 inclik monitörü de güzel lakin ips panel oldugu için 5 ms saniye gecikme süresi var bunun hakkında düşünceleriniz neler

evet arkadaşlar nihayet sistem elime ulaştı testleri yakın zamanda yapmaya çalışıp sizi etiketleyip haberdar edeceğim
12650692_10206961927179034_812335510_n.jpg
12674448_10206961927979054_890919197_n.jpg

Sistem toplama düşüncesindeyim. Nova bilgisayarda NOVA AMD FX-8320 Oyun Bilgisayarı, Fiyat: 3.064 TL bu kasayı gördüm. Fiyatına göre uygun. Dolar da düşecek gibi değil. Alasım geldi lakin 8320 8350 arasında kaldım. RAM 8 gb yeter mi? 16'ya mı yükseltmeliyim? Ekran kartı asus r9 380x'le ilgili bilgi verebilir misiniz ? Kısacası almaya değer mi fiyat performans açısından? Düşünceleriniz benim için çok önemli. Şimdiden teşekkürler.
Bu kadar parayı artık çürümüş bir platforma gömmek çok yazık olur. Zen mimarisini bekleyebilir, yada skylake bir sistem toplayabilirsiniz bu bütçe ile.

fikirlerniz için teşekkürler galiba böyle giderse skylake toplayacağım ama intel harbi fiyatları uçurmakta 8350 ayarında ekonomik bir işlemci önerirseniz minettar kalırım bide skylake için anakart önerirseniz ucuz ve perofrmanslı 500 tl yi geçmeyecek bir anakart iyi olur 6700 k nın fiyatı 1300 4790k desen oda aynı sizce biraz beklemelimiyim dolar düşermi 2.50 falan

zen mimarili işlemciler amd cephesinde mi çıkacak ?
Evet, zen amdnin. Ancak skylake için de illa i7 6700k lazım değil. İ5 6600k alıp ona da oc yaparsın. Hatta i5 6600 bile çok iyi iş görür. İ7 yi bu kadar abartmaya gerek yok. İkisi de 4 çekirdekli, güçlü fıstık gibi işlemci.

önemli değil doğal olarak bende ilk başlarda amd işlemcili sistem toplamak istedim ama forumdaki arkadaşlar beni titizlikle güzel 1 sistem toplamaya yönlendirdiler su an test için monitör almam lazım en yakın zamanda gerekirse televizyona bağlayıp testi yapacağım

önemli değil doğal olarak bende ilk başlarda amd işlemcili sistem toplamak istedim ama forumdaki arkadaşlar beni titizlikle güzel 1 sistem toplamaya yönlendirdiler su an test için monitör almam lazım en yakın zamanda gerekirse televizyona bağlayıp testi yapacağım
Neyse, hayırlı olsun. Mavi ekran görmesin inşallah.

:)) aynen i5 6500 ü stok soğutucuyla kullansam bir zararı olur mu şu an o.c yapmayacağım bunları alınca doğal olarak bütçe sıkıntısına girdim bir kaç ay idare eder mi stok soğutucu sizce ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı