Playboi

Hectopat
Yer
Detroit
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni işlemci aldım kasanın içini temizledim termal macun sürdüm. Ancak daha 1 ay olmadı kasa alev alev yanıyor, normal bir ısınma değil. Adeta odanın içi yanık kokuyor, odayı şömine misali ısıtıyor öyle düşünün. Acaba ciddi bir sorun yaratır mı bu ısınma ya da çözümü nedir? Kasa yerde ve kapalı bir alanda olduğu için ısınıyor olabilir mi? Overclock vesaire de yapmadım işlemci fanım stok değil bakır fan kullanıyorum sorun nedir sizce? BIOS sürümüm güncel değil BIOS güncellesem bir fark yaratır mı?
İşlemci: FX8320 Ekran kartı: MSI RX570 Anakart: m5a78l-m/usb3 iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, bu seri zaten ısınan bir seridir. Kasanın kapağını açıp kullanın. Soğutucu modeli nedir?

Odayı yanık kokutacak kadar ısınması normal değil. Aynı işlemciyi sıvı soğutma ile kullanıyorum. Sıvı soğutmadan önce de böyle aşırı bir ısınma yoktu. Çok havasız kalıyor olabilir. Ya da başka sıkıntıları da olabilir.
Kapalı bir alanda nasıl kullanıyorsun? Fotoğrafını atabilir misin kasanın?

Hocam, bu seri zaten ısınan bir seridir. Kasanın kapağını açıp kullanın. Soğutucu modeli nedir?
Çok özür dilerim biraz geç cevap veriyorum soğutucunun modelni bilmiyorum ne yazık ki kapağını açıp kullansam bir faydası olur ise öyle kullanayım teşekkürler
Odayı yanık kokutacak kadar ısınması normal değil. Aynı işlemciyi sıvı soğutma ile kullanıyorum. Sıvı soğutmadan önce de böyle aşırı bir ısınma yoktu. Çok havasız kalıyor olabilir. Ya da başka sıkıntıları da olabilir.
Kapalı bir alanda nasıl kullanıyorsun? Fotoğrafını atabilir misin kasanın?
Geç cevap veriyorum özür dilerim kapalı alan derken masanın altında yani öyle aşırı kapalı kasayı boğan bir alan değil

@Playboi Hava akışı kötü kasalarda hava akışını bir tık arttırır yan paneli açmak.

Termal macununu yenileyebilirsin. Kasanın tozunu alabilirsin. Kasana fan ekleyebilirsin. İşlemcine undervolt yapabilirsin.

Bunları uygularsan derecelerin bayağı düşecektir.

FX serisi zaten ısınmasıyla ünlü bir seri. Mimari ile alakalı.

Fx işlemcilerle sucuk bile pişirebilirsin rahat ol. :D
Yalnız kapalı yerden çıkarın hava akışı olmadığından olabilir.
:D Teşekkürler
@Playboi Hava akışı kötü kasalarda hava akışını bir tık arttırır yan paneli açmak.

Termal macununu yenileyebilirsin. Kasanın tozunu alabilirsin. Kasana fan ekleyebilirsin. İşlemcine undervolt yapabilirsin.

Bunları uygularsan derecelerin bayağı düşecektir.

FX serisi zaten ısınmasıyla ünlü bir seri. Mimari ile alakalı.
Teşekkür ederim termal macun yeni kasanın tozunu da yeni aldım 1 ay olmadı. Kasanın kapağını açıp işlemciye undervolt yapmaya araştıracağım teşekkürler. Kasa modelimi nasıl öğreneceğimi biliyor musunuz acaba? Kasaya kaç adet fan ekleyebilirim onu öğrenmek istiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı