FX 8350 ile CORE I5 3570K arasındaki farklar

Liberto

Kilopat
Arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi iki işlemci arasında kaldım. CORE I5 3570K ile AMD FX8350 arasında ne tür fark vardır. Hangisi daha iyidir.
AMD'nin işlemcilerinde en fazla fiyat 400 civarı olurken intel uçmuş. 2000 TLye işlemci satıyorlar.
Uzun lafın kısası arkadaşlar iki işlemci arasında hangisi performans bakımından daha iyidir.Daha uzun süre kullanılır.

Benchmark göstermek yerine arkadaşların kendi görüşlerini daha da önemsiyorum. Benchmarklardan bir şey anlamıyorum. Kimisinde amd kimisinde intel fazla gözüküyor.
Özelliklede Recep Baltaş'ta yorum atarsa kendi fikirlerini yazarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya Chip dergisini kaynak olarak kullanma çünkü dergi, para kazanma amaçlı ticari bir işletme orası.
Solladığı durumlar elbette var ancak İ7 serisi işlemciler daha iyi. İ5'ler ile karşılaştırılabilir bu işlemci.

Zaten aradaki fiyat farkını görmeniz lazım, fiyatları şişiriyor diyorsun ancak piyasada belirli bir bütçenin üzerinde işlemci üreten tek firma İntel senin de bildiğin gibi.
AMD daha üst seviye işlemciler üretmeye başlasa bir rekabet ortaya çıkar ve fiyatlar mutlaka aşağı çekilir ama bir miktar bunu unutma :D
Bende FX 4100 kullanıyorum ve gidip de İ5'lere kafa tutmuyorum çünkü bu para ile ancak ve ancak bu kadar olur, ki oyunlar olsun programlar olsun fazlasıyla yetiyor bana. 240 liralık işlemciden anca bu kadar olur.

Bazı arkadaşlar okuduklarını bile anlamıyorlar. Bir benchmark testinin ne olduğunu, hangi uygulamaların önemli olduğunu, işlemcilerin nasıl bir davranış gösterdiğini anlamalıyız.
Yukarda verilmiş olan testler bile incelendiğinde AMD FX 8350 işlemcisinin sadece çoklu görevlilikte biraz öne çıktığını görmekteyiz. Bunun haricinde hemen hemen tüm matematiksel işlemler ve genel bütünlük testlerinde İ5 3570K işlemcisi öndedir.
Fiyat performans özellikleri gözönünde bulundurulduğunda kullanıcı kendi tercihini yapmalıdır.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı