FX 9370 sistem kilitlenme sorunu

SirEpitaph

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, aşırı sıcaklıktan dolayı PC kilitleniyor ve reset atmadan düzelmiyor, yardımcı olursanız çok sevinirim. 3 yıldır bu sorunu yaşıyorum artık çıldırma düzeyine geldim, hepinize şimdiden teşekkürler.

Sistem aşağıdaki gibidir:

• Kasa: DARK DKCHRAIDEN750 750W RAIDEN
  • İşlemci: AMD FX X8 9370 4.4GHz 16MB AM3+ (220W)
  • AnaKart: ASUS M5A99FX-PRO r2.0 990FX AM3+ DDR3 SES GLAN
  • Ekran Kartı: SAPPHIRE R9-280X 3GB GDDR5 384BIT VAPOR-X DP/HDMI/2xDVI (11221-16-40G)
  • RAM: KINGSTON 8 GB 1866 MHZ DDR3 Hyperx
  • Ekran: SAMSUNG 21.5" S22D300H 1920x1080 5MS HDMI/VGA SIYAH
  • Harddisk: Seagate 1TB
  • SSD: KINGSTON SSDNOW V300 120 GB 2.5" SATA3 450/450 (SV300S37A/120G)
  • Sıvı Soğutma: DARKDKCCW120 Aquaforce W120 sıvı soğutma, Çift 12cm Fanlı Intel 1155 1156 1366

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD'nin FX X8 platformunda 9XXX işlemcileri resmen rezalet. AMD'nin CASPER olduğu platform desek yeridir. Kaldı ki sıvı soğutma varken böyle şeylerin olması çok da saçma. Sıvı soğutmayı siz mi taktınız? Kasanın hava sirkülasyonu nasıl?

Pc boşta şuanda 64 derece görünüyor gerçekten çok fazla çıldırmak üzereyim acaba cpu mu kaldırmıyor ki anlayamadım sorunu ben, sıvı soğutmayı pc'yi topladığım firma taktı.

Pc boşta şuanda 64 derece görünüyor gerçekten çok fazla çıldırmak üzereyim acaba cpu mu kaldırmıyor ki anlayamadım sorunu ben
Yükte 80 dereceyi geçmiyorsa bir sorun yok demektir. Ama kapanıyor demişsiniz. Sıcaklık değerlerinin hem yükteyken hem de boştayken, detaylı ekran görüntülerini alıp atar mısınız?

Hocam 72 derecede kendini kapattığını gördüm, hani nerede yanlışlık olabilir onu anlayamadım boştayken 42 derece afterburnerda. Acaba ısıdan değil de psu mu yetersiz oluyor çözmüş değilim

Hocam 72 derecede kendini kapattığını gördüm, hani nerede yanlışlık olabilir onu anlayamadım boştayken 42 derece afterburnerda. Acaba ısıdan değil de psu mu yetersiz oluyor çözmüş değilim
Sorun ısı değil gibi. Benim ekran kartım arızalıyken 98 derecede kendini kapatıyordu. Yükte 72 derece, boşta 42 dereceler çok normal. İşlemciyi iyi soğutuyorsunuz. Sorun işlemcide değil de ekran kartında olabilir mi? Ekran kartının boştaki ve yükteki sıcaklıklarını kontrol eder misiniz?

Ekran kartı da 56-57 civarı geziyordu hocam, acaba başka bir sıkıntı mı var ya da bu program ısıyı tam ölçemiyor mu bende kasanın kapaklarını açık kullanıyorum şuanda, işlemciye dokunduğumda hayvan gibi sıcak görünüyor hani bu sorun ya soğutma problemli ya da psu diye düşünüyorum ama hangisi olduğunu da bulamıyorum

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı