G4 vs iPhone 6

Arkadaşlar bugün Vatan'dan Note 4 aldım. Hepinize teşekkürler. Resimleri şuan maalesef atamıyorum. Bilgisayarım servisde. Daha sonra atarım.

İki telefonda çok havalı telefon bunu kimse inkar edemez :cool:
Ama uzun ömürlü bir telefon istiyor iphone tercih etmeni isterim. Telefonu jailbreaklı kullanan birisi olarak cihaza jailbreak yaptıktan sonra hem bluetooth'u hem dosya aktarımını istediğim gibi kullanabiliyorsun.
Tabii bunlar Androidde standart olarak gelen şeyler bunu da göz önünde bulundurmak gerek.
Ama iphone stabilitesi ve uzun süre güncelleme desteği (4S'e bile ios 9 güncellemesi geldi) servis kalitesi benim gözümde iphone almaya yeter.
Android'i ve öne geçiren şeyleri JB yaptıktan sonra ios'da da aynı şeyleri yapabiliyorsun bunu bilmeni isterim.
iphone 6 kullanan birisi olarak pil performansından memnunum sabah 8'de telefonu şarjdan çekiyorum akşam 11'de tekrar takıyorum arada geçen zaman internete sürekli giriyorum(Clash Of Clans Oynadığım İçin Sürekli Açık) oyun olarak belirttiğim gibi clash of clans oynuyorum daima.
Kameraya gelirsek LG G4'ün kamerası ile İp6 arasında büyük bir fark yok gibi
Performans konusunda dediğim gibi G4 bir süre sonra android yüzünden hantallaşmaya başlayacak şuan bu abimin S6 telefonunda bile oluyor ama iphone 6'da böyle bir sıkıntı olmayacak.

Uzun ömürlü telefon arıyorsan tercihin bence IP6 olmalı ama ben alıp 1 sene kullanırım sonra gene yenisini alırım diyorsan G4 almalısın.

Edit: Burada iPhone 6 ile G4 donanımı karşılaştıranlara ne diyeceğimi bilemiyor :/
Bende biraz bahsetmek isterim görüşlerimden.
Öncelikle JB yaptıktan sonra pek bir anlamı kalmıyor çoğu kişi için, ama ben olsam yapardım.
iPhone 4S'e iOS 9 geldi ama bence gelmese daha iyiydi.
Şarj konusunda da ben çok fazla iPhone kullandım diyemem ama kutudan yeni çıkmış orjinal iPhone 6 64GB 10 dakikalık kullanımda (sadece ayarlar, appstore vs.) %12 şarj azaldı.
Kamera konusunda gerek uygulama olsun gerek donanım olsun bir tık önde.
O dediğin şey UX 4.0'de olmuyor, Android 5.1 gayet akıcı ve hızlı ve bunu TouchWiz ile aynı tutamazsınız.
Güncelleme konusunda LG L90 gibi düşük modellerine de lollipop güncellemesini yayınladı, G2, G3, G4 güncellemeye devam edeceğini düşünüyorum.
Yeni çıkan telefonlar daha uzun ömürlü, örneğin babam 2.5 senedir G2 kullanıyor ve halen daha arayüzde bir takılma yok.

Bunlar benim görüşlerim.

Bende biraz bahsetmek isterim görüşlerimden.
Öncelikle JB yaptıktan sonra pek bir anlamı kalmıyor çoğu kişi için, ama ben olsam yapardım.
iPhone 4S'e iOS 9 geldi ama bence gelmese daha iyiydi.
Şarj konusunda da ben çok fazla iPhone kullandım diyemem ama kutudan yeni çıkmış orjinal iPhone 6 64GB 10 dakikalık kullanımda (sadece ayarlar, appstore vs.) %12 şarj azaldı.
Kamera konusunda gerek uygulama olsun gerek donanım olsun bir tık önde.
O dediğin şey UX 4.0'de olmuyor, Android 5.1 gayet akıcı ve hızlı ve bunu TouchWiz ile aynı tutamazsınız.
Güncelleme konusunda LG L90 gibi düşük modellerine de lollipop güncellemesini yayınladı, G2, G3, G4 güncellemeye devam edeceğini düşünüyorum.
Yeni çıkan telefonlar daha uzun ömürlü, örneğin babam 2.5 senedir G2 kullanıyor ve halen daha arayüzde bir takılma yok.

Bunlar benim görüşlerim.
Çoğu noktada haklısın. Kutudan yeni çıkmış iPhone 6'nın şarj meselesine gelirsek telefonu ben ilk alıp kurulumunu yaptığımda çok ilginç bir şekilde şarjı bayağı hızlı gidiyor ve telefonda ısınma kendini hissettiriyordu. Biraz şarj ettikten sonra telefon normale döndü.

Sonuç olarak demem o ki Android ve iOS'un kendine göre artılar ve eksileri var. Bence ikisi de çok iyi işletim sistemi. Android'in kastığına inanmıyorum. Ben bir tek 300 liralık samsung'un düşük modellerine arayüzde bariz bir kasma gördüm. Şurada Android kullanan ve iOS'u kötüleyen, iOS kullanıp Android'i kötüleyen çok kişi var. Tarafsız yaklaşıldığında insanın kendi ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre iki telefonda önerilebilir.

Çoğu noktada haklısın. Kutudan yeni çıkmış iPhone 6'nın şarj meselesine gelirsek telefonu ben ilk alıp kurulumunu yaptığımda çok ilginç bir şekilde şarjı bayağı hızlı gidiyor ve telefonda ısınma kendini hissettiriyordu. Biraz şarj ettikten sonra telefon normale döndü.

Sonuç olarak demem o ki Android ve iOS'un kendine göre artılar ve eksileri var. Bence ikisi de çok iyi işletim sistemi. Android'in kastığına inanmıyorum. Ben bir tek 300 liralık samsung'un düşük modellerine arayüzde bariz bir kasma gördüm. Şurada Android kullanan ve iOS'u kötüleyen, iOS kullanıp Android'i kötüleyen çok kişi var. Tarafsız yaklaşıldığında insanın kendi ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre iki telefonda önerilebilir.
Çok haklısın, demek istediğim şey tam da buydu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı