GA-A320M-HD2 ve X4 950 çalışmıyor

Cryzer

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

Devamlı Intel takılıyorum, kendini geliştirdiğini düşündüğümden 3-4 yıl önce AMD sistem toplamıştım, kullanamadım rafta bekliyordu ihtiyaç oldu Linux sistem kurulum yaptım baktım BIOS güncellemesi var son F51h BIOS güncelleme Security alakalı olduğundan kurduğum sistemde güvenlik ön plandaydı mecbur BIOS güncelleme başladım.

Gigabyte GA-A320M-HD2 anakart.
AMD X4 950 CPU, 4+4 = 8 GB RAM.

Anakarta onboard GPU yok sadece kurulum için 1GB NVIDIA ekran kartı taktım sisteme URL adres ile yöneteceğim.

Yanlış hatırlamıyorsam bendeki BIOS sürüm F50a kalmış. Arada F50D, F51D, F51g, F51h var.
F51h yi direkt yüklemeden aradaki 3 sürümü sırayla yükleyeyim BIOS sıkıntı sorun çıkarır düşüncesi ile karar verdim sırayla yükleyip ilerleyeceğim doğru olanda bu şekilde diye biliyorum.
Flash belleğe aldım F50D sorunsuz yükledim, sonra F51D yükledim. Kapandı açılmadı bir daha, hiç tepki yok işlemci harici ekran kartı fan normal çalışıyor herhangi bip sesi yok gerçi anakartta piezo var mı bilmiyorum.
BIOS çip söktüm yazılım attım çalışmadı sinirlendim BIOS çip tekrar söktüm lehimler pert olmaya başladı.

Anakart sağlamsada pert oldu, yeni anakart aldım.
ASUS Prime A320M-K anakart aldım, parçaları taktım yok yine çalışmıyor.

YouTube'da güvenlik uzmanından dinlemiştim AMD işlem Firmware yazdırma vs bahsediyordu, bu BIOS güncelleme CPU Firmware mi bozdu acaba?
Çalışmıyor ya deli etti.

Konu başlık niye öyle kalmış anlamadım, farklı anlamlı bir başlık yazmıştım kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı