Gainer mı Maltodekstirin mi?

Alprnplt

Hectopat
Merhaba 1.78 61 kiloyum. Günlük sabit 500gr tavuk göğsü yiyorum, protein ihtiyacımı fazlasıyla gideriyorum. Kilo almak için gainer mi önerirsiniz maltodekstirin mi?

Maltodextrin, kana çok hızlı karışan bir maddedir. Şekerden bile daha hızlı kana karışır. Sindirimi çok hızlı sürer ve nutrition olarak değeri yoktur.

Daha çok, çok hızlı olarak kana karıştığı için spor sırasında enerji olarak kullanılır. Gainer yerine beslenmeye para ayırmanız daha iyi olacaktır.

Ayrıca günlük 500 gram tavuk yemenizi önermem. 61 kilosunuz, alacağınız maksimum protein 120-125 gram olmalı. Alacağınız fazla protein, yağa dönüşecektir.

Maltodextrin, kana çok hızlı karışan bir maddedir. Şekerden bile daha hızlı kana karışır. Sindirimi çok hızlı sürer ve nutrition olarak değeri yoktur.

Daha çok, çok hızlı olarak kana karıştığı için spor sırasında enerji olarak kullanılır. Gainer yerine beslenmeye para ayırmanız daha iyi olacaktır.
İştahım çok fazla yok, hızlı bir şekilde yüksek kalori almam gerekiyor. Daha önce gainer kullandım beslenme ile 1 ayda 12 kilo aldım, şuan günlük protein ihtiyacını karşıladığım için maltodekstirin kilo aldırır mı?

İştahım çok fazla yok, hızlı bir şekilde yüksek kalori almam gerekiyor. Daha önce gainer kullandım beslenme ile 1 ayda 12 kilo aldım, şu an günlük protein ihtiyacını karşıladığım için maltodekstirin kilo aldırır mı?
Besin değeri 0 ve sadece şeker -sofra şekeri değil- olduğu için, kan değerinizi yükseltmekten başka bir şey yapmayacaktır. Fazla kullanımı diyabete bile götürebilir.

İlla almak istiyorsanız, gainer alın. Gainerlar bunun için tasarlanmıştır.

Besin değeri 0 ve sadece şeker -sofra şekeri değil- olduğu için, kan değerinizi yükseltmekten başka bir şey yapmayacaktır. Fazla kullanımı diyabete bile götürebilir.

İlla almak istiyorsanız, gainer alın. Gainerlar bunun için tasarlanmıştır.
Hocam 50 gramında 47.5gr karb var nasıl besin değeri 0 olabiliyor onu anlamadım.

1 Servis: Ölçek (yaklaşık 50 gr)
İçerik: 100 gr Toz Ürününde/ Servis Başına
Enerji: 390 kcal/ 195 kcal
Yağ: 0gr/ 0gr
-Doymuş yağ: 0gr/ 0gr
-Karbonhidrat: 95,2 gr/ 47,5 gr
-Şeker (Laktoz): 8,8 gr/4,4 gr
Protein: 0gr/ 0gr
Tuz: 0gr/ 0gr

Hocam 50 gramında 47.5gr karb var nasıl besin değeri 0 olabiliyor onu anlamadım.

1 Servis: Ölçek (yaklaşık 50 gr)
İçerik: 100 gr Toz Ürününde/ Servis Başına
Enerji: 390 kcal/ 195 kcal
Yağ: 0gr/ 0gr
-Doymuş yağ: 0gr/ 0gr
-Karbonhidrat: 95,2 gr/ 47,5 gr
-Şeker (Laktoz): 8,8 gr/4,4 gr
Protein: 0gr/ 0gr
Tuz: 0gr/ 0gr
Maltodextrin şekerdir, şeker de bir karbonhidrattır. Burada anlamanız gereken şey, maltodextrin uzun süre sindirilen, size kilo aldıracak bir şey değildir. İçtiğiniz andan çok kısa süre sonra kanınıza karışır, şekerinizi yükseltir, çoğu enerji yerine kullanılır, fazlası diyabete yol açar ve yağ yapar.

Besin değeri tamamen şeker olduğu için yazmaktadır. Onun dışında besin değeri yoktur.

Maltodextrin şekerdir, şeker de bir karbonhidrattır. Burada anlamanız gereken şey, maltodextrin uzun süre sindirilen, size kilo aldıracak bir şey değildir. İçtiğiniz andan çok kısa süre sonra kanınıza karışır, şekerinizi yükseltir, çoğu enerji yerine kullanılır, fazlası diyabete yol açar ve yağ yapar.

Besin değeri tamamen şeker olduğu için yazmaktadır. Onun dışında besin değeri yoktur.

Hocam benim anlamadığım çoğu kişi maltodekstirini öneriyor hacim ve kilo kazanmak için. Zaten gainerlerin içinde de maltodekstirin var, kafamı çok karıştırdınız.

Ayrıca burada da önermişsiniz şimdi bana önermiyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam benim anlamadığım çoğu kişi maltodekstirini öneriyor hacim ve kilo kazanmak için. Zaten gainerlerin içinde de maltodekstirin var, kafamı çok karıştırdınız.

Ayrıca burada da önermişsiniz şimdi bana önermiyorsunuz.

Gainerlar kilo aldırıcı ürünler değildir bunun mantığını anlamanız gerekiyor.

Sizin 3500 kalori almanız gerekiyordur, 3200 kalori almışsınızdır. Gainer burada devreye girerek hem içeriğindeki proteinlerle hem de yan içeriklerle eksik olan 300 kalorinizi karşılıyor. Gainerın görevi budur, kilo aldırmak değildir ve öğün yerine geçmezler. Gainerlar sadece dextrose veya maltodextrin içermemektedir.

Maltodextrin'in çok küçük kilo aldırıcı yanı, şeker seviyesidir. Besin değeri 0'dır, sadece küçük bir miktar kalori içermektedir. Kafa karışıklılığı yaratacak bir şey yok.

Maltodextrini amacı dışında kullanmazsanız zararlı değildir. Amacı da vitargo ürünler gibi enerji sağlamaktır. Kilo aldıracak kadar maltodekstrin kullanmak zararlıdır. Gainerlar buna göre tasarlanmaktadır. Beslenmenizi düşük tutup günde 5 ölçek gainer içseniz dahi hiçbir şeye yaramayacaktır.

Son düzenleme:
Maltodekstrin çok zararlı bir şeydir gıda bile demem o derece kötü şekerden bile daha zararlıdır , vücüt geliştirmede sık kulanılır ama tavsiye etmem , aynı zamanda bu ürün aklın hayaline gelmeyecek kadar hastalığa sebeb olur diyebetmi dersin insülin direnci mi dersin hiç bulaşma

Yeni konular

Geri
Yukarı