Elektronik Gainward RTX 4090 46.599 TL

DLSS ve FSR Ikisi'de çöp teknolojiler.
Görüntüyü çöpe çeviriyor gayet de. İkisini de bizzat kendim deneyimledim.
DLSS 3 de düzeltildiyse, ki sanmıyorum, o zaman bir şey diyemem ama DLSS 2 ve FSR 2, ikisi de görüntüyü aşırı bozuyor.

DLSS 3 ve 2 birbirinden farklı teknolojiler. Birisi upscale teknolojisi, görüntüyü daha düşük çözünürlükten AI yardımı ile daha yüksek çözünürlüğe yükselten bir teknoloji diğeri ise frame generation yani görüntü kalitesiyle alakası olmayan sahte kareler yaratıp FPS değerlerini yükselten bir teknoloji. DLSS ilk dönemlerinde çok kötüydü daha sonra büyük oranda düzeltildi ve güncellemeye devam ediyorlar. FSR aynı DLSS ilk dönemleri gibi çok kötü bir görüntü gösteriyor ve bunu hala çözemediler çünkü DLSS'den farklı bir algoritma ile çalışıyor. Attığım videoyu izlerseniz zaten farkı göreceksiniz. Bir de Native kadar güzel görüntü sağlayamasa da neredeyse kimsenin bunu monitörün dibine girmeden farkedeceğini sanmıyorum ayrıca iki kata kadar performansı arttırdığı için kullanmakta çok büyük fayda var. Kimse Native olarak çok yüksek değerde FPS almıyorsa DLSS veya FSR kullanmamayı seçmez, seçmemeli o yüzden devrim niteliğinde olduğunu söyleyebilirim. Bu video ve attığım ilk videoyu izlerseniz ilk sürümden sonra ne kadar geliştiğini görebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4070 Ti bunun alternatifi zaten, neden 4090 ile karşılaştırıyorsunuz ki? Ayrıca 4K açıyor dediğiniz kart muhtemelen bir iki seneye çöp olacak. 4090 4K 120Hz+ alabilen bir kart şu anda.

@berat3636 gülücük atıp kaçmışsın neye güldüğünü bile bilmiyorum. Daha iyi ve kanıtlı bir görüşün varsa duymak isterim.

Yahu 4090 ile kıyaslama yapan mı var nerenizle okuyorsunuz milletin yazdıklarını? Ben bütçe açısından kendi tercihimin o olacağını söyledim sen tak 50 bin TL bir karta verebiliyorsan git al sağlıklı günlerde de kullan.

Yahu 4090 ile kıyaslama yapan mı var nerenizle okuyorsunuz milletin yazdıklarını? Ben bütçe açısından kendi tercihimin o olacağını söyledim sen tak 50 bin TL bir karta verebiliyorsan git al sağlıklı günlerde de kullan.
1689527498357.png

En alttaki kimin yorumu bir bak bakalım.

Bayılıyorum bu indirim köşesine açılan konularda muhabbet dönmesine. Adam uygun görmüş paylaşmış, işine gelen, ürün için indirim bekleyen satın alır. Farklı ürün tavsiyesi ya da muhabbet için doğru yer burası değil..

4070 Ti bunun alternatifi zaten, neden 4090 ile karşılaştırıyorsunuz ki? Ayrıca 4K açıyor dediğiniz kart muhtemelen bir iki seneye çöp olacak. 4090 4K 120Hz+ alabilen bir kart şu anda.

@berat3636 gülücük atıp kaçmışsın neye güldüğünü bile bilmiyorum. Daha iyi ve kanıtlı bir görüşün varsa duymak isterim.

Bende rtx 4080 kullanıyorum 2 yıl sonra dediğin kart çöp diyorsun neye dayanarak dedin.

Geri
Yukarı