Elektronik Zotac RTX 4090 39.998 TL

32 bin daha ekleyip bunu alın çünkü ASUS.

Enayi olduğum içim 32K verip ASUS alacağım bb.

Zotac ekran kartı yapmayı bıraksın.

15 k falan yok. MSI Ventus 44 bin, MSI Gaming X 46 bin, ASUS TUF 47 bin. Neden bu kadar pahalı diye soracak olursanız MSI ve ASUS'un adı var. Yıllardır popüleritesi en yüksek ve insanların güvenini kazanmış markalar. Birçok kişi piyasayı çok bilmiyor. Bilmeyen kişilerden herhangi birbiri hayatında adını duymadığı (Galax, Gainward INNO3D) gibi markaları almak yerine ASUS MSI tercih ediyor. Bu yüzden de ASUS ve MSI'ın kartlar biraz daha pahalı olabiliyor.

42 bine Galax, Palit varken fiyatı diğer kartlara göre çok da uygun değil aslında. 2 bin farka SSD falan alınabilir aslında. Yine de Zotac tercih etmezdim.

Zotac güvenilir Galax Palit gibi adı bilinen iyi markadır marka takıntısı yapmak için bahane aramayın hocam.

Hocam Zotac'ın olumsuz yanları nelerdir? Ben de Zotac almayı düşünüyordum ancak olumsuz yanları varsa dediğiniz gibi biraz daha ekleyip Galax veya Palit Gamerock alabilirim. Bu arada dediğiniz Galax bu model mi:
Eğer buysa bunun şeklini çok beğendim.
Olumsuz yanları olduğu falan yok başka AiB partnerlerinin, boş konuşuyor. Zotac'ı alabilirsin.

Hocam arada 15k fark var, msi ve ya asus gibi markaların 15k lık farkının sebebini bana anlatabilirmisiniz.
Voltaj fazlarında daha az komponent kullanıyorlar yada şöyle söyleyeyim az parçayla çok iş yaptırıyorlar. Soğutma blok tasarımında da eksileri çok ama yine de en az diğer markaların da bu tür saçmalıkları olmasına rağmen yüksek fiyat istemeleri biraz da markanın isim yapmış olması. Neyi eksik olursa olsun 5 yıl garanti varken imkanı olan için kaçırılmaz.

Hocam Zotac'ın olumsuz yanları nelerdir? Ben de Zotac almayı düşünüyordum ancak olumsuz yanları varsa dediğiniz gibi biraz daha ekleyip Galax veya Palit GameRock alabilirim. Bu arada dediğiniz Galax bu model mi:
Eğer buysa bunun şeklini çok beğendim.

Hocam Zotac kalitesiz. Ekran kartı modellerini az çok bilen biri neredeyse istisnasız en çok ısınan kartları hep Zotac'ın yaptığını bilir. Bahsettiğim Galax attığınız model bu arada.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda 11. dakikaya bakarsanız Zotac'ın 3 modeli de C tierde. B tiere bile girememiş hiçbir modeli. Galax SG modelinin de a tierde olduğunu görebilirsiniz.

Son düzenleme:
4090'lar zaten baştan aşağı abartı soğutmalara sahip Zotac falan fark etmez al geç bu fiyat farkına gider birde üzerine en kalitelisinden mesh kasa alırsın.

Araştırın ve öyle alın burada maalesef bilende bir şey söylüyor bilmeyende. Ben Palit GameRock RTX 4080 kullandım ve oldukça memnundum. Zotac hakkında tek bildiğim mining yapılan zamanlarda VRAM'lerinin çok fazla ısındığı ve mining için uygun olmadıklarıydı ama oyun için tavsiye ediliyordu yine de. Ben MSI Suprim X'i 47k ya aldım ve aldığım zaman diğer kartlar en dip 42K seviyesindeydi öyle 10-15k fazla para vermedim o günün şartlarında 5K fazla verdim sadece. Ayrıca kimin ne kadar para verdiği ne aldığı kimseyi ilgilendirmez! Marka fanboy'larının yaptığı güzelleme ya da kötülemelerde, konu ve kart ile ilgili bilgi haricinde yapılan tüm muhabbet laf-ü güzaf sadece burada.

Yeni konular

Geri
Yukarı