Elektronik Gainward RTX 4090 46.599 TL

7900 XT alır geçerim.

DLSS ve FSR asla karşılaştırılamaz. DLSS kalite ve performans anlamında açık ara önde. AMD Ray Tracing performansı konusunda da daha başarısız. Her yönden Nvidia bu generasyonda çok önde, tabi ki yine de sizin kararınız. Bu videoda da karşılaştırmayı ve sonucu izleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4090 açık ara çok daha iyi + F/P olarak da.

Evet 4090 daha güçlü bir kart ancak 7900 XT de 4K oynatıyor aradaki fiyat farkı bana çok uçuk geliyor.

DLSS ve FSR asla karşılaştırılamaz. DLSS kalite ve performans anlamında açık ara önde. AMD Ray Tracing performansı konusunda da daha başarısız. Her yönden NVIDIA bu generasyonda çok önde, tabii ki yine de sizin kararınız. Bu videoda da karşılaştırmayı ve sonucu izleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Karşılaştırma yapmadım fiyatlarına bakınca bana daha makul ve mantıklı tercih olarak geliyor 7900 XT yoksa ben de tabii ki 4090'nın çok daha güçlü olduğunun farkındayım.

Evet 4090 daha güçlü bir kart ancak 7900 XT de 4K oynatıyor aradaki fiyat farkı bana çok uçuk geliyor.

Karşılaştırma yapmadım fiyatlarına bakınca bana daha makul ve mantıklı tercih olarak geliyor 7900 XT yoksa ben de tabii ki 4090'nın çok daha güçlü olduğunun farkındayım.

4070 Ti bunun alternatifi zaten, neden 4090 ile karşılaştırıyorsunuz ki? Ayrıca 4K açıyor dediğiniz kart muhtemelen bir iki seneye çöp olacak. 4090 4K 120hz+ alabilen bir kart şu anda.

@berat3636 Gülücük atıp kaçmışsın neye güldüğünü bile bilmiyorum. Daha iyi ve kanıtlı bir görüşün varsa duymak isterim.

4070 Ti bunun alternatifi zaten, neden 4090 ile karşılaştırıyorsunuz ki? Ayrıca 4K açıyor dediğiniz kart muhtemelen bir iki seneye çöp olacak. 4090 4K 120Hz+ alabilen bir kart şu anda.

@berat3636 gülücük atıp kaçmışsın neye güldüğünü bile bilmiyorum. Daha iyi ve kanıtlı bir görüşün varsa duymak isterim.

DLSS ve FSR Ikisi'de çöp teknolojiler.
Görüntüyü çöpe çeviriyor gayet de. İkisini de bizzat kendim deneyimledim.
DLSS 3 de düzeltildiyse, ki sanmıyorum, o zaman bir şey diyemem ama DLSS 2 ve FSR 2, ikisi de görüntüyü aşırı bozuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı