Galax RTX2060S vs Sapphire RX 5700 XT Pulse

Birincisi rakip kartlar degiller. RX 5700XT güçlü bir kart. İkincisi sorunları olan kart ama sizinde yaşayacağınız anlamina gelmiyor üçüncüsü COD MWF hediyeniz var RTX kart ile isterseniz inceleme ve deneyimlerime bakabilirsiniz. Ayrıca testlerde mevcut birçok video ile internette.
Rakip olmadıklarını biliyorum. Sadece bugüne kadar 2070 ya da 2070s seviyelerine çıkamayacağım ve sistemi parça parça kendim toplayacağım için hep f/p olarak 5700 ya da XT düşündüm. Ama hazır sistem alınca güzel parçalarla birlikte 2060s aynı parçalarla 7500 a geliyorken kendim topladığımda şimdi 1000 lira gibi bir fark söz konusu. Bu zamana kadar aklım hep 5700 serisinde olduğu için kararsızım. Diyorsunuz ya daha güçlü bir kart diye. O sebepten. Ama emin olduğum bir şey var aldıktan sonra belirsiz bir sürecin içine girip ne zaman bitecek bu sorunlar demek istemiyorum. İşte bu yüzden yüzde 10-15 lik kayıbı göz ardı edip 2060s alacağım sanırım

RTX çok ilgimi çekmiyor sadece riski seven bir insanım ama göz göre göre de aldıktan iki gün sonra delirmek istemiyorum.
Bu işin sonu yok. Bende sizinle aynı ikilemi yasiyorum. Bende RTX 2060 SUPER alıp uğraşmayayim diyorum. Şu kartı inceleyin isterseniz. MSI Radeon RX 5700 XT GAMING X.

Bu sisteme Epic [Donanım Arşivi] | R5 3600 ASUS TUF 3 RX 5700 O8G 16GB DDR4 480GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com yaptığım eklemeleri yapılarak alınabilir bence

Screenshot_20191031_211846_com.android.chrome.jpg

Rakip olmadıklarını biliyorum. Sadece bugüne kadar 2070 ya da 2070s seviyelerine çıkamayacağım ve sistemi parça parça kendim toplayacağım için hep f/p olarak 5700 ya da XT düşündüm. Ama hazır sistem alınca güzel parçalarla birlikte 2060s aynı parçalarla 7500 a geliyorken kendim topladığımda şimdi 1000 lira gibi bir fark söz konusu. Bu zamana kadar aklım hep 5700 serisinde olduğu için kararsızım. Diyorsunuz ya daha güçlü bir kart diye. O sebepten. Ama emin olduğum bir şey var aldıktan sonra belirsiz bir sürecin içine girip ne zaman bitecek bu sorunlar demek istemiyorum. İşte bu yüzden yüzde 10-15 lik kayıbı göz ardı edip 2060s alacağım sanırım
O aklınızdaki karasızlığı yaşamış biri olarak riske de girmeyin demek istedim aslında iyi alışverişler. 👍

Bu işin sonu yok. Bende sizinle aynı ikilemi yasiyorum. Bende RTX 2060 SUPER alıp uğraşmayayim diyorum. Şu kartı inceleyin isterseniz. MSI Radeon RX 5700 XT GAMING X.
5700 XT bütün kartları inceledim dostum ama msi tercih edeceğimi sanmıyorum amd de.
O aklınızdaki karasızlığı yaşamış biri olarak riske de girmeyin demek istedim aslında iyi alışverişler. 👍
Teşekkür ederim yorumunuz için faydası olduğundan emin olabilirsiniz.

Rica ederim faydalı olabildiysem ne mutlu bana. Ben her konu açan (bu konu ile ilgili) arkadaşa yazıyorum FPS takıntım yok önemli olan tak çalıştır olabilmesi ve fiyatın makul olabilmesi çünkü teknoloji hızlı gelişiyor neredeyse PC yenileme süreleri 2 yıla düştü sayılır ya da en azından ekran kartı için durum bu. O yüzden çok para dökmeye gerek olmadığını düşünüyorum :).

Rica ederim faydalı olabildiysem ne mutlu bana. Ben her konu açan (bu konu ile ilgili) arkadaşa yazıyorum FPS takıntım yok önemli olan tak çalıştır olabilmesi ve fiyatın makul olabilmesi çünkü teknoloji hızlı gelişiyor neredeyse PC yenileme süreleri 2 yıla düştü sayılır ya da en azından ekran kartı için durum bu. O yüzden çok para dökmeye gerek olmadığını düşünüyorum :).
Doğru diyorsun dostum fps takıntısı demeyelim de daha güçlü bir kartı alabiliyorken aynı paralara 2060s almak canımı sıkıyordu benim. Kafa rahatlığı da olsa. Şimdi en azından 2060s 250 TL ucuza geliyor :D

Doğru diyorsun dostum fps takıntısı demeyelim de daha güçlü bir kartı alabiliyorken aynı paralara 2060s almak canımı sıkıyordu benim. Kafa rahatlığı da olsa. Şimdi en azından 2060s 250 TL ucuza geliyor :D
Güç konusuna gelince evet fiyat performans konusunda hat safhada fakat tak çalıştır olmayınca insan soğuyor. Tahminim 5800 modelinde sorunlar çözülecektir. Şimdiden hayırlısı olsun :).

Ben bu sistemi almayı düşünüyorum sizede tavsiyemdir.
Beni aşıyor hocam tam bin liralık bir fark var. O seviyelere çıkamıyorum malesef. Çünkü daha monitör, kulaklık, klavye vs. masraflar var.
Ben bu sistemi almayı düşünüyorum sizede tavsiyemdir.
Ve şunu da ekleyeyim. QP Super sistemde ramler 3000mhz, SSD m2 ssd değil. Attığım sisteme göre eksileri var. Msi'ın bilindik bir ekran kartı ve diğer bileşenler de sorunsuz ve bilindik ama yine de sadece isime fazladan 1000 tl para veremem.
6300 TLye XPG SX8200 pro 512 GB m2 ssd farkı var arada. Onun dışında ramler 3200mhz dediğim gibi. Kasa olarak Phanteks de çok iyi. Dark Guardian'a yükseltilmiş şekliyle fiyatı 6300 bu sistemin. Ha unreal air vs de yükseltilip çok daha iyi kasalar da seçilebilir ama o zaman da 6500 falan olacaktır.
Size attığım sistemde 7400 TLye 2070SUPER ile dizebiliyorsunuz. Yine de size kalmış tabi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı