Galax RTX2060S vs Sapphire RX 5700 XT Pulse

Beni aşıyor hocam tam bin liralık bir fark var. O seviyelere çıkamıyorum malesef. Çünkü daha monitör, kulaklık, klavye vs. masraflar var.

Ve şunu da ekleyeyim. QP Super sistemde ramler 3000mhz, SSD m2 ssd değil. Attığım sisteme göre eksileri var. Msi'ın bilindik bir ekran kartı ve diğer bileşenler de sorunsuz ve bilindik ama yine de sadece isime fazladan 1000 tl para veremem.
6300 TLye XPG SX8200 pro 512 GB m2 ssd farkı var arada. Onun dışında ramler 3200mhz dediğim gibi. Kasa olarak Phanteks de çok iyi. Dark Guardian'a yükseltilmiş şekliyle fiyatı 6300 bu sistemin. Ha unreal air vs de yükseltilip çok daha iyi kasalar da seçilebilir ama o zaman da 6500 falan olacaktır.
Size attığım sistemde 7400 TLye 2070SUPER ile dizebiliyorsunuz. Yine de size kalmış tabi.
Sizin satın alacağınız yerlerde ilgili çok şikayet var. Ekran kartı garantisi 3 yıl, kasa daha iyi örneğin diğer sistemin. Ek olarak şikayet edenide hiç görmedim.

Sizin satın aldığınız yerlerde ilgili çok şikayet var. Ekran kartı garantisi 3 yıl, kasa daha iyi örneğin diğer sistemin. Ek olarak şikayet edenide hiç görmedim.
Ne gibi bir sorun yaşanabilir? İnternetten aldığım bir sistemde kafamda en ufak bir soru işareti olsun sebep bile belirtmeden iade ederim. Ki Teknobiyotik'ten hazır sistem dizen ve sorun yaşamayan arkadaşlar da var bu forumda. Ki ben daha bir şey satın almadım. Garanti süresi 1 yıl fazla ona bir şey diyemem. Ama dediğim gibi ram, ssd gibi artılar var. 1000 tl küçümsenmeyecek bir fark var. 1 yıl fazladan garanti için bunları gözardı edemem

Ne gibi bir sorun yaşanabilir? İnternetten aldığım bir sistemde kafamda en ufak bir soru işareti olsun sebep bile belirtmeden iade ederim. Ki Teknobiyotik'ten hazır sistem dizen ve sorun yaşamayan arkadaşlar da var bu forumda. Ki ben daha bir şey satın almadım. Garanti süresi 1 yıl fazla ona bir şey diyemem. Ama dediğim gibi ram, ssd gibi artılar var. 1000 tl küçümsenmeyecek bir fark var. 1 yıl fazladan garanti için bunları gözardı edemem
O sizin kişisel tercihiniz illa sorun yaşayacaksınız diye birşey yok. Ben şahsım adına o şikayetleri okuduktan sonra oradan alışveriş yapmam. Şimdiden hayırlı olsun.👍

Beni aşıyor hocam tam bin liralık bir fark var. O seviyelere çıkamıyorum malesef. Çünkü daha monitör, kulaklık, klavye vs. masraflar var.

Ve şunu da ekleyeyim. QP Super sistemde ramler 3000mhz, SSD m2 ssd değil. Attığım sisteme göre eksileri var. Msi'ın bilindik bir ekran kartı ve diğer bileşenler de sorunsuz ve bilindik ama yine de sadece isime fazladan 1000 tl para veremem.
6300 TLye XPG SX8200 pro 512 GB m2 ssd farkı var arada. Onun dışında ramler 3200mhz dediğim gibi. Kasa olarak Phanteks de çok iyi. Dark Guardian'a yükseltilmiş şekliyle fiyatı 6300 bu sistemin. Ha unreal air vs de yükseltilip çok daha iyi kasalar da seçilebilir ama o zaman da 6500 falan olacaktır.
Size attığım sistemde 7400 TLye 2070SUPER ile dizebiliyorsunuz. Yine de size kalmış tabi.
Hocam bende sizin gibi düşünüyordum fakat aslen öyle değil QP Super sistemin içindeki bileşenleri kendiniz farklı yerlerden ucuza aldığınızda bile fiyat aynı tutuyor buda sistemin fiyatının aslında bileşen kalitesine göre uygun olduğunu gösteriyor ve adamlar montaj +test yapıp gönderiyorlar teknobiyotik gibi ücret talep etmiyorlar bende teknobiyotikten toplamayı düşünüyordum fakat ekşideki yorumlar beni düşündürdü teknobiyotik sizde inceleyin bence sonradan pişman olmayın şahsen ben bütün yorumları üşenmeyip okudum ve ordan toplamaktan vazgeçtim bende aylardır sistemi nereden toplayacam diye düşünüyorum ama yine en mantıklı QP bilişim geldi memnuniyetide oldukça iyi bir firma bir sıkıntı yaşadığında diğer firmalar ilgilenmezse ben deliye dönerim çünkü bi nevi sorun yaşadığında yardım edilmediğinde paranı çöpe atmış oluyorsun MSİ teknik serviside bu konuda iyi diyorlar yani 1.000TL fazla vereceksiniz kendinizi ve paranızı güvene almış olacaksınız bu yönleri düşündüğünüzde her türlü bu firma ön plana çıkıyor yine siz bilirsiniz tabi☺️

Hocam bende sizin gibi düşünüyordum fakat aslen öyle değil QP Super sistemin içindeki bileşenleri kendiniz farklı yerlerden ucuza aldığınızda bile fiyat aynı tutuyor buda sistemin fiyatının aslında bileşen kalitesine göre uygun olduğunu gösteriyor ve adamlar montaj +test yapıp gönderiyorlar teknobiyotik gibi ücret talep etmiyorlar bende teknobiyotikten toplamayı düşünüyordum fakat ekşideki yorumlar beni düşündürdü teknobiyotik sizde inceleyin bence sonradan pişman olmayın şahsen ben bütün yorumları üşenmeyip okudum ve ordan toplamaktan vazgeçtim bende aylardır sistemi nereden toplayacam diye düşünüyorum ama yine en mantıklı QP bilişim geldi memnuniyetide oldukça iyi bir firma bir sıkıntı yaşadığında diğer firmalar ilgilenmezse ben deliye dönerim çünkü bi nevi sorun yaşadığında yardım edilmediğinde paranı çöpe atmış oluyorsun MSİ teknik serviside bu konuda iyi diyorlar yani 1.000TL fazla vereceksiniz kendinizi ve paranızı güvene almış olacaksınız bu yönleri düşündüğünüzde her türlü bu firma ön plana çıkıyor yine siz bilirsiniz tabi☺
Hadi bakalım nvidia amd derken şimdi dizeceğimiz sitede de kararsızlık çekeceğim. Neyse almak için 4-5 günüm var ben forumlara gömüleyim dediğiniz gibi pişman olmamak adına. Yorumlarınız için sağolun arkadaşlar.

Arkadaşlar, Teknobiyotik'ten hazır sistem olarak sistemi özelleştirdim her şey tamam. Tek sıkıntı benim RTX 2060S ile RX 5700 XT arasında çok fena git gel yaşamam. Galax markasını araştırdım forumda kötü yorum yapan kimseyi görmedim.
Bir yandan içim 5700 XT olsun diyor ama driver sorunları ne zaman çözülür belirsiz.
Galax 2060S olan sistem Sapphire RX 5700 XT olan sisteme nazaran 250 TL daha ucuza geliyor bana.
Asıl önceliğim CS GO ama tabii ki 1080P ve 2K başka oyunlarda da iyi olmasını isterim topladığım sistemin.
Sizce 250 TL fazla verip riske girip sorunların geçmesini mi beklemeliyim, yoksa Galax alıp geçmeli miyim?
Başka marka 2060S önermezseniz sevinirim tek seçenek bu çünkü. Ha bir de ASUS Dual 2060S toplayabiliyorum İncehesap'tan. Ama o da Galax'tan 250 TL fazlaya geliyor. Değmeyeceğini düşündüm. Beni bir kurtarın aşırı kararsızım.
Dual alacaksan hiç bulaşma 2060S e. Dual kartların soğutmaları sıkıntılı.

Hadi bakalım nvidia amd derken şimdi dizeceğimiz sitede de kararsızlık çekeceğim. Neyse almak için 4-5 günüm var ben forumlara gömüleyim dediğiniz gibi pişman olmamak adına. Yorumlarınız için sağolun arkadaşlar.
Senelerdir işlemci olarak amd ekran kartı olarakta nvidia kullanırım R5 3600 ve RTX 2060 Super bence şahane ikili olmuşlar şikayetvar sitesindede firmaları kontrol etmenizi tavsiye ederim QP bilişim haricinde İncehesapta güvenilir bir site olduğunu gösteriyor ben olsam bu 2 firma haricinde sistem almam 2side iyidir fakat ben QP bilişimden almayı düşünüyorum daha kaliteli ve sorunsuz bileşenler kullandıkları için.

Senelerdir işlemci olarak amd ekran kartı olarakta nvidia kullanırım R5 3600 ve RTX 2060 Super bence şahane ikili olmuşlar şikayetvar sitesindede firmaları kontrol etmenizi tavsiye ederim QP bilişim haricinde İncehesapta güvenilir bir site olduğunu gösteriyor ben olsam bu 2 firma haricinde sistem almam 2side iyidir fakat ben QP bilişimden almayı düşünüyorum daha kaliteli ve sorunsuz bileşenler kullandıkları için.
Bakalım hocam dediğim gibi hiç olmadı kendim toplarım. O şekilde de 500 tl falan pahalıya gelecek ama yapacak bir şey yok.

Rakip kart bile değiller 2070s yerine 2060 alıyorsunuz resmen sorun yaşayanların çoğu ya monitör için dönüştürücü kullanıyor yada format atmadan hatta DDU ile bile temizlemeden gelip yorum yapıyor.

Rakip kart bile değiller 2070s yerine 2060 alıyorsunuz resmen sorun yaşayanların çoğu ya monitör için dönüştürücü kullanıyor yada format atmadan hatta DDU ile bile temizlemeden gelip yorum yapıyor.
2060s 2060 değil. Ben de rx 5700 xt almak istiyorum niye daha güçlü bir kart varken aynı paralara denk olmayan bir kartı alayım? Ama işte hem sizin gibi bunu savunan bir yorum gelmiyor. Hem de acaba aldıktan sonra ne gibi sıkıntılar yaşardım tedirginliği buna itiyor. Yoksa aylardır aklımdan geçen sistem RX 5700 XT & R5 3600.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı