Galaxy Buds kulaklıklar nasıldır?

mr_hidir

Hectopat
Merhaba, TWS kulaklık kullanıyorum, telefonumda jack girişi yok... Samsung Galaxy S20FE kullanıyorum, gün içerisinde çok fazla kulaklık kullanıyorum, gorusme ağırlıklı fakat sürekli kulaklıklarım kayboluyor, koyduğum yerde bulamıyorum... 2024 başından beri 3 kulaklık kaybettim veya çaldırdım artık bilemiyorum ama bu mevzu çok canımı sıkıyor, ekosistem mevzusundan yararlanmak istiyorum. Apple cihazlardaki AirPods yerlerini gösteren bir ekosistem Buds cihazlarda mevcut mudur? Mevcut ise hangi modellerde mevcut ve kullanan varsa ne düzeyde verimli çalışıyor? Bunlar kafama takıldı... Keşke en baştan Buds alsaydım diye düşünmekten kafayı bozdum artık. 😅😅

Kulaklık konumunu SmartThings uygulamasından görüntülemek mümkün. Ayrıca kulaklıktan ses çıkmasını da sağlayabiliyorsun ama o sesi duymak için ölüm sessizliği gerekiyor. Buds 2 kullanıyorum; zaten Buds FE, 2, Pro dışındaki modeller şu anda satılmıyor diye biliyorum.

Merhaba, TWS kulaklık kullanıyorum, telefonumda jack girişi yok... Samsung Galaxy S20FE kullanıyorum, gün içerisinde çok fazla kulaklık kullanıyorum, gorusme ağırlıklı fakat sürekli kulaklıklarım kayboluyor, koyduğum yerde bulamıyorum... 2024 başından beri 3 kulaklık kaybettim veya çaldırdım artık bilemiyorum ama bu mevzu çok canımı sıkıyor, ekosistem mevzusundan yararlanmak istiyorum. Apple cihazlardaki AirPods yerlerini gösteren bir ekosistem Buds cihazlarda mevcut mudur? Mevcut ise hangi modellerde mevcut ve kullanan varsa ne düzeyde verimli çalışıyor? Bunlar kafama takıldı... Keşke en baştan Buds alsaydım diye düşünmekten kafayı bozdum artık. 😅😅
Kulaklığın kapağı kapalıysa Buds'larda bulamıyorsun yalnız. Sadece kulaklıklar tek tek ayrı olarak kaybolduysa bulurusun.

Budsları ekosistemden bağımsız yazılımını yüklediğin zaman kulaklıklarımı bul özelliği sayesinde bulabilirsin. (Bulman için ses çıkarır) Ayrıca bir ekosistem kullanıcısı olarak önerir miyim? Hayır.

Kendim Buds2 kullanıyorum. İlk sorunla başlayayım. Ekosistem olayı Samsung'ta da Apple'da olduğu gibi çalışır. Hatta daha iyi derim ben. Ekosistem kurmak için cihaza ihtiyaç yok Samsung marka telefon,kulaklık,saat olsa bile oluyor. Kulaklığın özelliklerine gelicek olursak, aktif gürültü engelleme ve şeffaf mod çok güzel çalışıyor. Hatta gürültü engelleme şu ana kadar denediğim en iyi gürültü engelleme. Ses kalitesi ve mikrofonu müthiş. Uygulaması üzerinden hazır ekolayzır ayarlarını kontrol edebiliyosun. Dokunmatikleri çok güzel çalışıyor. Ama benim kulak yapımdan mı kaynaklı anlamadım kulaklık sol kulağıma tam oturuken sağ kulağıma oturduktan sonra çıkmaya başlıyor. Tabii bu kişinin kulak yapısına bağlı. Onun dışında sol kulaktan ne de yapsam çıkmıyor veya çok zor çıkıyor. Bence alıcaksan kesinlikle al.

Buds 2 kullandım ve şu anda 2 pro kullanıcısıyım. Öneririm. Özellikle ses kalitesi olarak fiyatının üstünde kulaklıklar. Ekosistem olarak da çok güzel çalışıyor.

Buds Plus kullanıyorum şu an bu kulaklık satılmıyor. Genel olarak fiyat bandında iyi kulaklıklar. Jabra falan varken bunu seçmiştim pişman değilim. Bir sonraki kulaklık alışımda 5 bin limitini aşmayı düşünüyorum çünkü çok müzik dinliyorum ve en ufak tini bile beni mutlu ediyor.

Apple Airpods 2. nesil benimkinden 2 katı daha iyi ses veriyordu silikonsuz olmasına rağmen.

Bu dediğiniz hangi model için geçerli? Benim kullandığım Buds 2 kulaklıklar bağlı olduğunda bulabilir olur. Kutusunun kapağının açık veya kapalı olması fark etmez.
Hocam ben 1 yıldır buds 2 kullanıyorum. Kulaklıklar içerdeyken şarj yuvasının kapağını kapatınca cihazın dış dünya ile bağı tamamen kopuyor. Ne bluetooth çalışıyor ne de cihazımı bul özelliği. Bu yüzden kaybettim cihazı. Tam 3 gün evde her yerde aradım oturup ağlayacak raddeye bile geldim. En sonunda bulundu tabi orası ayrı mesele ama cihazın kapağı kapalı ve kulaklık içerisinde ise bulunmuyor. Sadece kulaklıklar kutuya konmadan önceki son konumu gösteriyor. Son konum dediysem öyle hangi oda da odanın neresinde kaçınca katta vs. değil. Kuşbakışı mahalle haritasında sadece üstte simge şeklinde gözüküyor. Anca hangi apartmanda olduğunu anlarsın. Ki bu son konum. Hareket ettiyse bulman imkansız. Atıyorum yatağın altına kaçtı kapak kapalı bir şekilde ve kulaklıklar içinde. Geçmiş olsun. Siz bulmadığınız sürece Samsung yardımcı olmuyor. Kulaklıklar ayrı ayrı kaybolduysa çok rahat bulunabiliyor. Kulaklıklardan ses çıkıyor ve telefonda kulaklığa yaklaşınca bildirim veriyor.

Şimdi tam olarak kafama oturmadı bu kulaklığı bulma mevzusu, ses ve mikrofon konusundan şüphem kesinlikle yok fakat dediğim gibi bu kulaklığı bulma mevzusu gerçekten şart... Kimisi bulunabiliyor demiş kimisi bulunamıyor demiş... Kesin olarak içimi rahatlatacak bir cevap alamadım. 😅😅 kutusunu açınca iade hakkım da kayboluyor kulaklıkta diye biliyorum.

Geri
Yukarı