Galaxy M31 pil performansı kullanıcı deneyimi

Asla ama asla pil performansı vaadedildiği gibi değil! Bundan önceki A7 2016 telefonumdan bir farkı yok hatta belki A7 daha iyiydi diyebilirim. 2 haftadan uzun bir kullanım sürecinde şunu net olarak söyleyebilirim ki Android işletim sistemine sahip bir telefona ne kadar RAM verirsen kullanır, ne kadar pil verirsen sömürür! Asla ama asla kağıt üzerindeki değerlere aldanmayın. Standart bir telefon işte 6000 mAh falan hikaye. 3000 mAh pile sahip bir telefondan bir farkı yok. RAM desen 3-5 uygulama yükledim yarısı doldu bile. Geri kalan özelliklerine yorum yapmak istemiyorum çünkü çok hakim değilim, bu telefonu alırkenki tek amacım 2-3 gün bana şarj aleti aratmasın. Ama maalesef sonuç hüsran. Benimle aynı sorunu yaşayan var mı?

Acaba pil hala tam performansına ulaşamadı mı? Henüz 7-8 kere şarj ettim ve yüzde 20'lerde takıp yüzde 80'lerde şarjdan çıkardım. (Tavsiye edildiği gibi.) bilsem 3 5 daha koyar iPhone alırdım. Tasarıma gelirsek her yeri plastik. Zamanında 1650 TL'ye aldığım A7 2016 kadar sağlam bir telefon kullanmadım ben. Yan çerçeve metal ve ön arka malzemesi camdı. Defalarca bilinçli veya bilinçsiz şekilde yere çaktım telefonu bana mısın demedi. Al A7'yi ceviz kır vura vura, o kadar sağlam bir kasası vardı. 3000 küsur TL verdiğimiz bir telefon bu kadar kalitesiz bir hissiyat vermemeli. Almayın diyemem sizlere, çünkü başka ne alacaksınız? Son olarak tavsiyem ise asla ama asla YouTube tanıtım videolarına inanmayın. Çok büyük bir kısmı sponsorlu videolar. Merak ettiğiniz bir marka/modelin gerçek kullanıcı deneyimlerini ve yakın çevrenizdeki kullananları araştırın, sorun soruşturun. Bu telefon hakkında sorularınız varsa buyurun çekinmeyin, cevaplamaya hazırım.

Sadece MAh olarak bakmamak lazım olaya, işlemci, ekran gibi şeylerin enerji ihtiyacı arttıkça ona göre de yüksek kapasiteli pil koyuyo üreticiler telefonlara, yoksa günü çıkaramaz.
CPU, GPU gibi bileşenleri tümü M31 modelinde daha az enerji harcıyor. M31 modelinde kullanılan yonga fazla güç tüketen bir model değil. Bu amiral gemisi bir işlemci değil yüksek enerji tüketsin. M31, A7 2016 modelinden kat kat daha iyi batarya performansı sunan bir cihazdır.

Ayrıca Android telefona ne kadar pil verirsen kullanır, ne kadar RAM verirsen onu da sömürür.
Alakası yok, telefonun RAM ihtiyacı ne kadarsa telefon o kadar kullanır. RAM ve batarya kullanımı IOS kadar iyi değil ama abarttığın kadar kötü değil.

Beklediğin pil performansını anlamıyorsan cihazında sorun olabilir.

Babama yeni aldık bizde özellikle pilini sordum dayanıyor mu diye 2 gün gidiyor dedi sorun yok. Açıkçası iPhone pil konusunda iyi Plus ve büyük ekranlı modellerinde düşük nm işlemci daha az enerji tüketen parçalar az mAh değerine rağmen uzun kullanım sunabiliyor. 1821MAH telefondan 6 saate yakın ekran süresi alabilmek bence çok iyi. Ama elinizdeki telefonu nasıl kullandığınızada bağlı sık kullanıyorsanız çabuk bitmesi doğaldır.

İlk olarak telefonunuzun Quick Panel'inin (Yukarıdan aşağı kaydırdığınızda açılan Mobil Veri, Wi-Fi gibi şeyleri açıp kapatabildiğiniz yer) fotoğraflarını atabilir misiniz?
İkinci olarak Hayat Eve Sığar uygulamasını kullanıyor musunuz?
Ben de M31 kullanıyorum ama sizden farklı olarak "ortalama güç tasarrufu" modundayken 2 gün şarj dayanıyor.

Yaklaşık 4 ay sonra fikrim değişti, kullandıkça batarya performansı arttı, şu anda tam istediğim gibi. Yanımda şarj aleti taşımıyorum.

İlk postlarda M31'nin pil performansını beğenmemeniz beni şaşırttı, açıkçası yanlış bilgi vermenizden dolayı sizi uyaracaktım. Video izlersem 18, izlemezsem BT ile müzik falan dinlersem 13-16 saat arası kullanımıma göre ekran süresi alıyorum. Benim tek pişmanlığım M31s alamamak, daha sonra çıktı. Bu telefonu almak isteyen arkadaşlara önerim o olur, güç düğmesinden parmak izi daha kullanışlı ve nokta kamera daha çekici geliyor ayrıca hızlı şarj desteği biraz daha iyiydi yanlış hatırlamıyorsam buna teyit gerekir. Ayrıca Mart itibari ile cihaz Android 11 ve One UI 3.0 Core sürümü güncellemesini almış bulunuyor.

İlk postlarda M31'nin pil performansını beğenmemeniz beni şaşırttı, açıkçası yanlış bilgi vermenizden dolayı sizi uyaracaktım. Video izlersem 18, izlemezsem BT ile müzik falan dinlersem 13-16 saat arası kullanımıma göre ekran süresi alıyorum. Benim tek pişmanlığım M31s alamamak, daha sonra çıktı. Bu telefonu almak isteyen arkadaşlara önerim o olur, güç düğmesinden parmak izi daha kullanışlı ve nokta kamera daha çekici geliyor ayrıca hızlı şarj desteği biraz daha iyiydi yanlış hatırlamıyorsam buna teyit gerekir. Ayrıca Mart itibari ile cihaz Android 11 ve One UI 3.0 Core sürümü güncellemesini almış bulunuyor.

Sonradan açıldı hocam batarya. Android 11'i yükledim ben de, daha hoş olmuş bence.

Sonradan açıldı hocam batarya. Android 11'i yükledim ben de, daha hoş olmuş bence.
Bildirim paneli çok hoş olmuş. Ama Samsung'a sistemim şu telefonlara artık dahili ekran kaydı, parmak izi ile uygulama kilidi ve güvenli klasörü çok görmesin... Good Lock uygulamaları zaten yok onu kalbimize gömdük. Kurulabiliyorsa bilgilendirme yaparsa gören arkadaşlar sevinirim.

Bildirim paneli çok hoş olmuş. Ama Samsung'a sistemim şu telefonlara artık dahili ekran kaydı, parmak izi ile uygulama kilidi ve güvenli klasörü çok görmesin... Good Lock uygulamaları zaten yok onu kalbimize gömdük. Kurulabiliyorsa bilgilendirme yaparsa gören arkadaşlar sevinirim.

Ben kilit bile kullanmıyorum, sadece kaydır aç. :D

Geri
Yukarı