Galaxy S8 vs iPhone 7

Bütçe
1700-2600
Türkiye dış borsada Avrupa bölgesi olarak gözüküyor ya, sanırsam ondan, S4 Snapdragon Avrupa, diğerleri Asya (S4 Exynos satıldı Türkiye'de). Ama Türkiye'yi Avrupa'ya dahil ederek S5 900F ve 900FQ ile Türkiye'de satıldı.

S4'ün Exynos'lu modeli ile Snapdragon'lu modeli arasında dağlar kadar fark var yıllarca ROM root la uğraşan biri olarak diyorum Snapdragon'lu modelin sadece root atılarak gereksiz uygulamaları temzilenmiş hali Exynos'lu modelin linegeoslu halinden 20 kat daha hızlıdır tartşmasız

Başlıkta belirtmiş olduğum bu iki cihazı da yaklaşık 2000 lira civarına buldum.

Sizce hangisi alınmalı? Halen alınır mı?

İnternetten öğrendiğim kadarıyla iki cihazın da yazılım desteği 2024'e kadar varmış.

Bence S8 al iPhone 7'den bâriz da ha üstün. Yalnız bir arkadaşım da gördüm Netflix yüklenmiyor Play Store'dan bilgin olsun.

Yıllarca Apple'ın ve Android'in her modelini kullanmış biri olarak diyorum
Hız stabilite ise iPhone yok özellik donanım kişisellik ve görselllik olsun dersen Android

Genellikle Apple'ı sevmeme rağmen ara ara Android macerasına atılıyorum. En son Honor 8X almıştım Google'ın desteği kesmesiyle yaşanan ufak tefek buglar ve kazara ekran camını kırdıktan sonra camının değişmemesi cihazdan soğutup beni geri iPhone 7'ye attı. Yıl 2021 olmasına rağmen performansından hiçbişi kaybetmedi akıcı seri stabil. Bazı firmaların geliştirmiş olduğu arttırımlı bataryalar sayesinde pil sıkıntısıda çekmedim Apple da. Ki Apple'ın desteği dediğiniz zaman bir oturup düşünmede fayda var Apple kadar başka hiçbir firma uzun yıllar yazılım desteği vermiyor. 2016 da çıkmış güncellemesi devam eden Galaxy S8 ile ondan 1 2 sene sonra çıkmış ama desteği biteli 2 yıl olmuş Galaxy S8'i karşılaştırıyorsunuz. 2011 de çıkmış 4S de sorunsuz WhatsApp kullanabilirken hangi Android Cihazda güncel WhatsApp'ı sorunsuz ve akıcı kullanabiliyorsunuz sormak lazım.

Ha bir macera daha yaşamak üzere iPhone 7 mi satıp S8'e geçmek üzereyim malum ilk çıktığı günden itibaren görselliği beni çok etkilemişti. Umarım IPhone'daki stabiliteden mahrum kalıp pişman olmam :D

Bence S8 al iPhone 7'den bâriz da ha üstün. Yalnız bir arkadaşım da gördüm Netflix yüklenmiyor Play Store'dan bilgin olsun.
Yıllarca Apple'ın ve Android'in her modelini kullanmış biri olarak diyorum
Hız stabilite ise iPhone yok özellik donanım kişisellik ve görselllik olsun dersen Android

Genellikle Apple'ı sevmeme rağmen ara ara Android macerasına atılıyorum. En son Honor 8X almıştım Google'ın desteği kesmesiyle yaşanan ufak tefek buglar ve kazara ekran camını kırdıktan sonra camının değişmemesi cihazdan soğutup beni geri iPhone 7'ye attı. Yıl 2021 olmasına rağmen performansından hiçbişi kaybetmedi akıcı seri stabil. Bazı firmaların geliştirmiş olduğu arttırımlı bataryalar sayesinde pil sıkıntısıda çekmedim Apple da. Ki Apple'ın desteği dediğiniz zaman bir oturup düşünmede fayda var Apple kadar başka hiçbir firma uzun yıllar yazılım desteği vermiyor. 2016 da çıkmış güncellemesi devam eden Galaxy S8 ile ondan 1 2 sene sonra çıkmış ama desteği biteli 2 yıl olmuş Galaxy S8'i karşılaştırıyorsunuz. 2011 de çıkmış 4S de sorunsuz WhatsApp kullanabilirken hangi Android Cihazda güncel WhatsApp'ı sorunsuz ve akıcı kullanabiliyorsunuz sormak lazım.

Ha bir macera daha yaşamak üzere iPhone 7 mi satıp S8'e geçmek üzereyim malum ilk çıktığı günden itibaren görselliği beni çok etkilemişti. Umarım IPhone'daki stabiliteden mahrum kalıp pişman olmam :D
S4'ün Exynos'lu modeli ile Snapdragon'lu modeli arasında dağlar kadar fark var yıllarca ROM root la uğraşan biri olarak diyorum Snapdragon'lu modelin sadece root atılarak gereksiz uygulamaları temzilenmiş hali Exynos'lu modelin linegeoslu halinden 20 kat daha hızlıdır tartşmasız
Ya kardeşim 1 yıllık konuyu niye hortlatıyorsunuz?

Konu sahibi forumu bırakmış zaten.

Herkes S8 için yazılım desteği yok, iki yıl sonra yazılım desteğini bitiriyorlar demiş fakat desteklerini çektikleri tek şey android 9 dan sonrasının gelmeyeceğidir. Samsung, hala S8 telefonuna güvenlik ve yazılım gibi iyileştirmeleri sunuyor. Bende bir S8 kullanıcısıyım daha dün güncelleme geldi. Iphone 7 mi yoksa Samsung Galaxy S8 mi derseniz bence S8. Her iki telefonu da iyi bilirim. İkisi de sizi üzmez ama S8 özellik olarak, Iphone 7' nin çok üstünde. 2000TL' ye ikinici el temiz bir S8 günümüz için gayet f/p telefon olur. S8 telefonumu en az üç yıl daha sorunsuz kullanabileceğimi düşünüyorum. Bence Iphone X' ten öncesi, Samsung Galaxy S8' den daha iyi değil. Ulen konu bir yıllıkmış yazdıktan sonra fark ettim :D

Ya kardeşim 1 yıllık konuyu niye hortlatıyorsunuz?

Konu sahibi forumu bırakmış zaten.

Ülkemizde bütçe sıkıntısı çekip hala bu iki cihaz arasında kalmış insanlar olabilir veya keyfi yere alıp satıp takılan o yüzden yazdım.
Herkes S8 için yazılım desteği yok, iki yıl sonra yazılım desteğini bitiriyorlar demiş fakat desteklerini çektikleri tek şey Android 9'dan sonrasının gelmeyeceğidir. Samsung, hala S8 telefonuna güvenlik ve yazılım gibi iyileştirmeleri sunuyor. Bende bir S8 kullanıcısıyım daha dün güncelleme geldi. iPhone 7 mi yoksa Samsung Galaxy S8 mi derseniz bence s8. her iki telefonu da iyi bilirim. İkisi de sizi üzmez ama S8 özellik olarak, iPhone 7'nin çok üstünde. 2000TL'ye ikinici el temiz bir S8 günümüz için gayet F/P telefon olur. S8 telefonumu en az üç yıl daha sorunsuz kullanabileceğimi düşünüyorum. Bence iPhone X'ten öncesi, Samsung Galaxy S8'den daha iyi değil. Ulen konu bir yıllıkmış yazdıktan sonra fark ettim :D

Biraz sağı solu okudumda son gelen güncellemeler ile kasmalar başladı deniliyor doğru mu?

Ülkemizde bütçe sıkıntısı çekip hala bu iki cihaz arasında kalmış insanlar olabilir veya keyfi yere alıp satıp takılan o yüzden yazdım.

Biraz sağı solu okudumda son gelen güncellemeler ile kasmalar başladı deniliyor doğru mu?
Bence herhangi bir kasma yok. Fakat ram yetmiyor gibi geliyor bana.

Geri
Yukarı