Çözüldü Galaxy Tab A8 Knox nasıl kaldırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

marasl1

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler. Forumda benzer konularda geçen işlemleri yapmama rağmen sorun düzelmedi o yüzden konu açıyorum. MEB'in bize verdiği tablette Knox Manager mevcut ve bütün bilgilere konuma vs. erişebiliyorlar. Aslında bu büyük bir sorun değil ama tabletin şarjının hızlı inmesine ve hafif donmasına neden oluyor. Kısacası benim bu programı kaldırmam lazım. Tablet modeli:

Samsung Galaxy Tab A8 SM-X207​

Denediğim işlemler:
1- OEM kilidini ve USB hata ayıklayıcıyı açıp ardından SamFw tool ile Knox kaldırmaya çalıştım.
2- Factory reset attım.
3- Internet açmadan kurulum yapmaya çalıştım, olmadı.

@aspenaX @Slmbneymen @furkqnefe @at4k4n.exe @T_u_x @F4T1H Hocalarım sizin bu konuda bilgili olduğunuzu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
SamFw araçı diyecegimde tabletler de olmuyor o.

Hemen bilgisayara geçeyim çözümünü anlatayım.

Hocam cihaza hard reset atınız ilkte.
Bu uzaktan denetim servisine kayıt ol.

1699781839737.png

Hesabımızı açtıktan sonra QR code Configuration'a gel sağdaki kızmı ile işaretli QR sekmesine gel cihazımıza hard reset atmıştık cihaza cihaz bu merhaba ekranına 6 kere basınca QR kod kurulumuna başlıyor package disablerdaki QR Kodu okut Wi-Fi'ya bağla kurulum tamamlandıktan sonra.
Wi-Fi'ya bağla gelişitiçi seçeneklerinden USB hata ayıklamayı aç Zero Knox kullancan burada.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tabletlerde *#0*# çalışmamakta bu şekil denemeye çalış aynı işlemi T295 S6 da sorunsuz şekilde yaptım.

1699781963892.png
Technopat kuralları gereği yasak sendeki zor taraf sanırım cihaza hard reset at ve Wi-Fi'ya bağlandığın gibi merhaba ekranına geri dön MEB'e bağlanmasın cihaz.
Ha anladım. MEB denetimine girdiği an ne yapsak boş. Dediğiniz gibi yapayım.

@Heribert Yavuz Ya adamlar hiç açık vermemiş sistemden helal olsun. Wi Fi'e bağlandım direkt Knox Enrollment sistemi kurdu. Bu noktada da yapacak bir şey yok.

Son düzenleme:
Hocam söyle yapın en iyisi cihaza hard reset atın QR code ile kurulum yapın en azından bu mdm çok kısıtlamıyor bir şekil kırarsınız.
Yavuz hocam yardımlarınız ve ayırdığınız vakit için çok teşekkür ederim. Ben sizi çözüm olarak işaretliyorum daha müsait bir zamanda sakin kafayla uğraşırım. Yapamazsam da önemli değil, iyi bir bilgisayarcıya veririm. Malum sınav senesi 6 ay kaldı vaktimiz önemli :)

Yavuz hocam yardımlarınız ve ayırdığınız vakit için çok teşekkür ederim. Ben sizi çözüm olarak işaretliyorum daha müsait bir zamanda sakin kafayla uğraşırım. Yapamazsam da önemli değil, iyi bir bilgisayarcıya veririm. Malum sınav senesi 6 ay kaldı vaktimiz önemli :)

Estağfurullah hocam siz çözememiş olabilirsiniz :) o bilgisayarcı arkadaş aynı şekil yapar diye düşünüyorum :).

Hocam ben bu adımları denedikten sonra en son çıkan stock ROM'u kurarsam MEB ve baykarın mdminden kurtulabilir miyim?

Hayır QR kurulumu yapman gerekiyor yine. Bu arada dipnot geçeyim suanlık kg bypass mümkün değil nedense uygulamalar hata veriyor.

Hocam güvenli modda girip Knox manageyi kaldırdım demeyi çok isterdimde bu da olmadı. Magisk ile root atıp Knox manageyi kaldırıp daha sonra rootu kaldırıp stock ROM flashlasam kurtulubilir miyim? (hocam Magisk ile root nasıl atılır anlatabilir misiniz?)

Hocam güvenli modda girip Knox manageyi kaldırdım demeyi çok isterdimde bu da olmadı. Magisk ile root atıp Knox manageyi kaldırıp daha sonra rootu kaldırıp stock ROM flashlasam kurtulubilir miyim? (hocam Magisk ile root nasıl atılır anlatabilir misiniz?)

Hayır seri numarası mdm sisteminde çıkıyor olmaz denemiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı