Gameekstra Garanti ve Tüketici Hakem Heyeti Hakkında

Techh

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ekzosfer
İyi günler. Bundan yaklaşık 1 yıl önce 200 TL'ye Kingston HyperX Cloud Stinger modelini Hepsiburada üzerinden GameEkstra mağazasından almıştım. Ürünü 1 ay kullandıktan sonra ürünüm bozuldu. Hepsiburada üzerinden onarım talep edemediğim için kaldı öyle kulaklık. Yaklaşık 10 ay sonra GameEkstra'yı arayarak ürünü garantiye gönderdim, 30 gün garantide kaldıktan sonra ürünün yerine "Ürünün onarımı yapılamadığından aslı ve muadili stoklarda bulunamadığı için hediye çeki sunulmuştur" sebebiyle 200 TL hediye çeki verildi. Gameekstra'ya baktığımda istediğim gibi bir ürün bulamadım bundan dolayı teknik servisi arayıp para iadesi yapıp yapamayacaklarını sorduğumda bana "Ürünümün muadilleri artık üretilmiyor." diyerek "Tüketici Hakem Heyetine başvurun. İade onayı çıkacaktır. O zaman banka hesabınızı verirsiniz. Paranızı iade ederiz." dediler.

Ancak ben Tüketici Hakem Heyetine nasıl başvuracağımı, prosedürlerin nasıl işleyeceğini, sorunumun kaç güne çözüleceğini bilmiyorum. Ayrıca daha 18 yaşıma girmedim ve fatura benim adıma değil. Ne yapacağımı ve nasıl yapacağımı bilmiyorum. Konu ile ilgili önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yorumunuz için teşekkür ederim. Rehber çok işime yaradı.
Aynısını yaşıyorum bende şikayet edeceğim de, talep türü olarak neyi seçtiniz? (Ayıp oranında bedel indirimi, bedel iadesini içeren sözleşmeden dönme, malın yenisi ile değiştirilmesi / hizmetin yeniden görülmesi, ücretsiz onarım, diğer)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı