GameGaraj Aquarius R5 5600X oyunlarda işlemci sıcaklığı 95 dereceyi buluyor

hasangursel

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar. Ben Gamegaraj sitesinden, hazır olan Aquarius adlı oyuncu kasasını sipariş verdim ve eve kargo ile geldi. Kurulum vs. Her şey çok güzeldi, işletim sistemini kurdum ve oyunları test etmeye başladım. Tüm değerler son derece normalken, sadece işlemcim aşırı derecede tüm oyunlarda çok yüksek sıcaklık değeri veriyor ve moralim çok bozuldu. Maddi açıdan iyi bir sistem almaya çalıştım fakat işlemcim çok ısınıyor ve Cyberpunk, Spiderman vb. gibi oyunlara girer girmez, 10 dakika sonra işlemci sıcaklığı 95 dereceyi buluyor. İşlemcimin ve diğer aparatlarımın özellikleri aşağıdaki gibidir;

İşlemci: Amd Ryzen 5 5600X 3.70 Ghz
Ekran kartı: İnno3D Rtx 3060 Ti 8Gb
Ram: Ballistix 8x2 3200Mhz
Anakart: Msi MAG B550M Tomahawk Amd Am4 Ddr4
Psu: Game Garaj 650W.

İşlemcimin üstünde sadece kendi stok soğutucusu bulunmakta, arkadaşımın işlemcisi Ryzen 5 2600 olmasına rağmen hiçbir şekilde ısınma problemi yaşamıyor ve onunda sadece stok soğutuculu bir sistemi var. Benim sistemim, CS:Go gibi basit bir oyunda bile sıcaklık değeri olarak 90 dereceyi buluyor. Konu ile ilgili yardımlarınızı rica ediyorum.

Saygılarımla.

5600x güçlü bir islemci stok soğutucu yetmez ucuz olması için kule tipi soğutucu almalısınız

Peki, uygun fiyatlı ve son derece sıcaklığını düşürebilecek bir soğutucu önerebilir misiniz arkadaşlar işlemci için? Tüm oyunları 1080P ultra ayarlarda oynayacağım. @Revainer @Conscious @socketu87
Bütçe yeterliyse biçilmiş kaftan.

Bütçeniz nedir?
Gönül isterdi ki sıvı soğutmalı bir soğutucu almak. Ama imkansız maalesef, bütçem en fazla 800TL diyebilirim size. Bu arada 95 dereceleri görmesi çok kötü ve hemenden ısınıyor, öyle bir soğutucu olması lazım, 75'ten yukarıya çıkmasın. Tavsiyeniz varmı?

Hocam tam olarak ayırabileceğiniz bütçeyi söyler misiniz?
800TL diyebilirim

Yeni konular

Geri
Yukarı