GameSatış alıcı dava açacağını söylüyor

Arkadaşlar hesabı ben değiştirmedim yani hesaba şuan erişimim yok. Arkadaş da hesabı geri istemiyor. Hesabı geri verebileceğimi belirttiğimde hiç umursamadı bile.
Arkadaş sizi dolandırmaya çalışıyor gibi. Nasıl kafaysa artık. Engelleyin geçin. İçiniz rahat olsun. Hiç bir şey yapamaz.

Sizin geri aldığınızı kanıtlaması imkansız. Hesabı alıp geri verin alıcıya yine çaldın falan derse Riot'a ticket atın bu hesap satıldı banlayın diye. Büyük ihtimal ile birden fazla hesap koparmaya çalışıyor sizden bu çalındı diyerek.
Aynen 5000 koparmaya çalışıyor gibi geldi bana da. Ama sözleşme kısmında direkt olarak beni sorumlu tutmaları beni biraz korkuttu açıkçası.

Yeter artık yeter. Bu forumda kaçıncı defa Gamesatış dava açacak falan muhabbetleri dönüyor. 1000 tane konu açıldı elde var 0 yazıyla sıfır dava. Şu siteden alışveriş yapmayın diye bas bas bağırmaktan bıktım artık madem korkuyorsunuz alışveriş yapmayın arkadaş. Yetkililere söyleyeceğim zaten şu Gamesatış sitesini artık güvenilir olmayan sitelere yazsınlar. Site zaten yasal olmayan hesap satım işleriyle uğraşıyor yasal olmayan site yasal haklarını mı kullanacakmış ağzımla gülmeyi bıraktım başka bir tarafımla gülüyorum artık.

Merhaba arkadaşlar. Ben Valorant hesabı satmak için GameSatış sitesini kullandım. Hesabı yaklaşık bir hafta önce sattım ve herhangi bir sıkıntı yoktu ta ki bugüne kadar.
Hesabı sattığım kişi hesabın e-postasının değiştiğini iddia ediyor ve dava açacağını söylüyor. Kendimin öyle bir şey yapmadığını ve ticket atıp hesabı geri alıp kendisine geri vereceğimi belirttim. Ama arkadaş dinlemedi ve dava edeceğini inatla söylemeye devam ediyor. Satış sözleşmesini okuduğumda böyle bir ifadeyle karşılaştım:

satıcı; satışını yaptığı ürünlerin alıcıdan haksız bir şekilde geri alınması, alıcının zarara uğratılması, haksız kazanç sağlanması ve bunlarla sınırlı kalmaksızın alıcıyı mağdur durumda bırakan tüm durumlar için direkt olarak sorumludur. Satışını yaptığı ürünlerin garantisi ve doğruluğunun kendisinde olduğunu, aksi takdirde 5000 $ (beşbin Amerikan doları) tazminat ödemekle yükümlü olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Şimdi ben satıcı olduğum için adamdan hesabı çalmasam bile adam çaldı dediği zaman suçlu konumuna mı düşüyorum? GameSatış böyle durumlarda T.C kimlik, isim soyisim gibi şeyleri verdiğini belirtti. Şu an bunu forumu yazarken de tehdit ediyor. Ne yapmam lazım? Arkadaş şu an hesabı geri almakla değil 5000 doları almakla ilgileniyor gibi gözüküyor. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Dava açacaksa direkt açmalı seni tehdit edip zan altında bırakamaz sende ona açarsın öyle seni sindirip korkutamaz sen yapmadıysan zaten mahkemede çıkar ama devletin siber anlamda zayıflığı ya da umursamazlığına ithafen bence bir cacık çıkmaz takipsizlik verilip gider çaldığını kanıtlayamaz bir kere yapmadıysan.

Yeter artık yeter. Bu forumda kaçıncı defa GameSatış dava açacak falan muhabbetleri dönüyor. 1000 tane konu açıldı elde var 0 yazıyla sıfır dava. Şu siteden alışveriş yapmayın diye bas bas bağırmaktan bıktım artık madem korkuyorsunuz alışveriş yapmayın arkadaş. Yetkililere söyleyeceğim zaten şu GameSatış sitesini artık güvenilir olmayan sitelere yazsınlar. Site zaten yasal olmayan hesap satım işleriyle uğraşıyor yasal olmayan site yasal haklarını mı kullanacakmış ağzımla gülmeyi bıraktım başka bir tarafımla gülüyorum artık.

Sadece GameSatış değil her site aynı.

Sadece GameSatış değil her site aynı.
Diğer siteleri çok görmedim forumda ama Gamesatış sitesini sürekli dava açılacakmış diye görüyorum. Bizim yetkililerin bu siteyi artık güvenli olmayan site kategorisine alması gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı